לכאורה: האם מכבי אשדוד קנתה את מקומה של נתניה בליגת העל?על פי פרסום באתר ערוץ הספורט, נחתם לכאורה הסכם שיתוף פעולה בין מכבי אשדוד לבין אליצור ברק נתניה. בהסכם היה אמור לעבור שחקנים, זרים, ידע וכמובן גם כסף, על פי ההסכם כ- 270 אלף ש"ח. שני הצדדים מכחישים קיומו של הסכם כזה

מכבי אשדוד אמנם כבר סיימה את העונה, נשארה בליגת העל ורק בסופ"ש פרסמנו כאן שתקציב הקבוצה אמור להיות גבוה ולעמוד על כ- 9 מיליון ש"ח.

אך דומה שלקבוצה יש בעיות אחרות. אתר ערוץ הספורט חשף ביום שני השבוע שיש בידיו מסמכים המעידים לכאורה על הסכם שיתוף פעולה בין מכבי אשדוד לאליצור ברק נתניה. 

בשורה התחתונה עולה כאילו מכבי אשדוד קנתה את מקומה של נתניה בליגת העל, לכאורה, דרך מעין הסכם של שיתוף פעולה.

הכסף עבר, גם שחקנים וזרים היו אמורים לעבור, גם ידע ושחקנים ששיחקו בכרטיס הכפול בשתי הקבוצות. אך כל זה לא קרה. אולם, כסף אכן הועבר. 

אם הדברים נכונים או אפילו מקצתם, מדובר בהתנהלות קלוקלת ביותר, ומטילה דופי על ההתנהלות במכבי אשדוד. 

תקציר הפרקים הקודמים:

בסוף עונת 14/13 מכבי אשדוד הייתה אמורה לרדת לליגה הלאומית אחרי עונה שסיימה במקום האחרון. עירוני נהריה הייתה אמורה לעלות מהליגה הלאומית (מה שאכן קרה). אלא שנתניה שנשארה בליגת העל, לא יכולה הייתה לארח באולמה ולהעמיד תקציב ראוי לליגת העל.

כאן לכאורה נכנס עניין ההסכם, על פי ההסכם, מכבי אשדוד צריכה להעביר לחשבונה של נתניה  270 אלף שקל, בנימוק של שיתוף פעולה מקצועי. 

על פי החוזה, שיתוף הפעולה מתקיים רק כשאשדוד תשחק בליגת העל, וברק נתניה בליגה הלאומית.

ירידה לעומק החוזה ניתן לראות כי על 3 שחקנים צעירים (מתחת לגיל 21) שמכבי אשדוד תרשום כשחקני אליצור ברק נתניה, כדי שאלה יקבלו ניסיון וישחקו בעתיד בליגת העל. השחקנים ייבחרו על ידי שני המאמנים במשותף, ושכרם יגיע מנתניה.

בנוסף, אשדוד אמורה לקבל את האופציה לרשום שני שחקנים במסגרת הכרטיס הכפול שישחקו גם בשני המועדונים, ומי שיקבע את זהות השחקנים יהיו המאמנים של הקבוצות. 

בקיצור שיתוף פעולה מלא, זרים, נוער, שחקנים צעירים, מאמנים וכדומה. 

אשדוד שילמה עבור אותו הסכם 270 אלף שקל ב-4 צ'קים: הראשון ב-15 בספטמבר 2014 על סך 50 אלף שקלים, השני ב-15 באוקטובר 2014 על סך 80 אלף שקלים, השלישי ב-21 בנובמבר 2014 על סך 70 אלף שקלים, והרביעי ב-21 בדצמבר 2014 על סך 70 אלף שקלים.

מנהלת הליגה נמסר: "העברנו את הנושא ליועץ. המשפטי של המנהלת, ללמוד את הנושא. רק לאחר לימוד הנושא ניתן יהיה להתייחס לגוף העניין", נמסר ממנהלת הליגה.

יורם אסרף יו"ר מכבי אשדוד אמר בנושא: "אני לא מעוניין להסביר את זה". "זה לא רק שת"פ בין המאמנים. אף אחד לא קנה מקום של אף אחד בליגת העל, אלה שטויות במיץ עגבניות".

חשוב לציין שמדובר כרגע בחשדות בלבד, רק אחרי בדיקות והבהרות מסודרות מצד כולם, נוכל לדעת בדיוק מה קרה אם קרה. 

אלא שאתר ערוץ הספורט הציג מסמכים אותנטיים חתומים על ידי הקבוצות, מה שמגביר את החשד.

צילום: אורי קריספין, אשדוד נט

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה