סוגרים סיבוב: מדרון חלקלק- סיכום הסיבוב הראשון של מ.ס אשדודעזבו את המספרים, עזבו את הטבלה, הסיבוב הראשון של מ.ס אשדוד היה כבוי, כבוי בקהל, כבוי בכדורגל, פשוט לא מעניין, אפילו משמעם. באשדוד צריכים להיזהר לא להידרדר למדרון חלקלק, התקווה המחודשת עם תורג'מן והתוצאות הלכאורה טובות יותר לא יעזרו בסיבוב השני ללא שיפור התקפי, שיפור ביכולת. ושאלת אחת חשובה: איזה חיזוק יגיע בינואר והאם גדי קינדה יסיים את העונה כשחקן מ.ס אשדוד?

נתחיל דווקא מהשורה התחתונה של הסיבוב עם מבט לקראת הסיבוב השני, אם מ.ס אשדוד תישאר בליגה זו שאלה שהתשובה שלה תלויה בשני גורמים, האם מספר 8 שלה יישאר שחקן הקבוצה עד תום העונה? והאם מ.ס אשדוד תצליח במקום שלא הצליחה כבר כמה שנים טובות להביא רכש נכון ומדויק בינואר?

נתחיל דווקא מקינדה, עושה רושם שאיתו ובלעדיו זו אשדוד שונה, אחרת לגמרי, בטח מאז הגעתו של תורג'מן. אמש (ש') מול חיפה הוא רשם בישול וכמה מצבים נהדרים, מתוך שמונת השערים של אשדוד קינדה אחראי על יותר מ- 50 אחוז, עם שער וארבעה בישולים, הוא שווה חמישה שערים לבדו.

מאז הגעתו של תורג'מן קינדה משחק בעמדה יותר התקפי ומרגיש חופשי לעשות מהלכים ליד שער היריב, איתו ההתקפה של אשדוד עוד נראית כמו התקפה בינונית מינוס, בלעדיו צריך להתפלל לשער בדיוק כמו לשלג באילת.

וכאן מגיעה שאלת השאלות, האם קינדה יסיים את העונה כשחקן מ.ס אשדוד? יותר מידיי דברים יש סיבוב הכישרון של אשדוד, רעשים כמו עזיבה בינואר לב"ש, חיפה או מכבי ת"א, באשדוד כמובן מכחישים ונראה שכולם מבינים שבמצבה הנוכחי של הקבוצה, עזיבה של השחקן הכי מוכשר שלה יהיה מכת מוות לא משנה מי יגיע.

צילום: אחמד מוררה, באדיבות אתר ONE

אומרים שאין עשן בלי אש, כדאי שאנשי אשדוד יבינו, שחרור של קינדה בינואר אם יקרה, יאותת שהקבוצה ויתרה על העונה, גם אם יגיעו ארבעה תותחים חשים (ולא יגיעו) שחרור קינדה יהיה חתימה על טופס הטיולים בעונה הבאה בליגה הלאומית.

אמרנו משמעם וכבוי, אם יש שחקן באשדוד שווה בשבילו לקנות כרטיס זה גדי קינדה, מפוצץ בכישרון, תוסס מלהיב, כל התכונות שרוצים בשחקן. אתם ידועים גם העצבים שלו, השטויות, הדיבורים עם השופטים זה חלק ממה שהוא, לוקח ללב, מרגיש. הכי רחוק מחבורת האדישים
(לא כולם) שמסתובבת על הדשא בי"א.

שאלת ינואר

כחלק מסיכום הסיבוב שמיד נגיע אליו בהרחבה, הראייה הולכת לכיוון העתיד, איזה חיזוק יגיע לאשדוד בחלון העברות הנוכחי.

השמות מדברים בעיקר על אקסים חוזרים כמו אור אינברום (סיכוי גבוה) ואל חמיד (סיכוי נמוך). יחד שם כמו דור ג'אן.

באשדוד יצטרכו לחשוב טוב את מי להביא ולאיפה, שברור שהעמדה הכי חשובה היא החלק הקדמי מהקישור ההתקפי ומעלה.

שחקן כמו דור ג'אן הוא יופי של כישרון ומחשבה לעתיד, לא בטוח שהוא השחקן המתאים לבעיית ההתקפה של אשדוד, בטח בלחץ הנוכחי, המאבק על המיקום וכדומה. באשדוד צריכים שחקנים מוכחים וכאלה שיכולים לתרום בטווח המיידי, כל דבר אחר, פשוט יהיה בזבוז.

צילום: אחמד מוררה, באדיבות אתר ONE

בעיית התקפה, אבל מה יהיה ההגנה

במסגרת סיכום הסיבוב ברור לכולם שהבעיה העיקרית היא ההתקפה וחוסר הכיבוש, נתון ידוע שחנו עד דק במהלך העונה עד כה. אלא שכדאי לשים גם לבעיית ההתקפה שקצת נעלמה מתחת לראדר.

אם בעונה שעברה ההגנה של אשדוד הייתה החלק החזק של הקבוצה, העונה, ספגה הקבוצה כבר 21 שערים ב- 13 מחזורים, ממוצע של 1.8 שערים למשחק, וההגנה השלישית (מהסוף) בליגה.

בעונה שעברה, ג'רפי, אל חמיד, סירושטיין, בן זקן וברוסיץ' עשו את ההבדל, העונה, שניים כבר לא כאן וגם ג'רפי חזר רק לאחרונה, ברוסיץ' לא משחק בעמדה שלו והנה לכם קיבלנו הגנה שרחוקה מלהזכיר את החומה של העונה שעברה שדורגה בדיוק הפוך מההגנה הנוכחית במקום השלישי בליגה.

מתוך 13 משחקים בסיבוב הראשון, אשדוד לא ספגה רק במשחק אחד, משחק החוץ מול בני סכנין, בכל היתר המשחקים אשדוד חטפה לפחות שער אחד.

ומה עושים עם ההתקפה? 8 שערים ב- 13 משחקים, ממוצע של 0.6 שערים למשחק, המספרים אומרים הכל.

צילום: טל אקוקה, טוטו פוטו, מ.ס אשדוד

מצטיין: גדי קינדה

גדי קינדה היה מעל כולם בסיבוב הראשון, כבר כתבנו על מידת החשיבות שלו, תרומה של חמישה שערים (בישולים וכיבושים) לאורך הסיבוב והשפעה מיידית על הקבוצה.

במשחק היחיד שלא שיחק מול רעננה ראינו איך נראית אשדוד. הכי הרבה דקות באשדוד, הכי הרבה דריבלים ואיומים לשער, ללא קינדה, אשדוד כבר מזמן מתחת לעכו גם אחרי הורדת הנקודות.

שווה התייחסות- גם למאוריציו היה סיבוב ראשון לא רע בכלל, בעיקר אחרי ההגעה של תורג'מן עם שלושה שערי ליגה בסיבוב. אם ימשיך כך בעיקר במידת ההשקעה והכיבוש, אולי אשדוד תוכל לנשום מעט אוויר.

החלוץ שהיה גמור בתקופת עטר חזר לחיים בתקופת תורג'מן והצליח לשפר במעט את ההתקפה של אשדוד.

היציב- תום מונד

קינדה הוא אולי המצטיין, אבל תום מונד הוא השחקן היציב של אשדוד בהרכב. עטר ותורג'מן שניהם נתנו לו מקום של קבע בהרכב, באנקר, המתקל מספר שלוש בליגה, מחזיק לעיתים כמעט לבדו את הקישור האחורי של אשדוד.

יכול לשחק גם כבלם, שקט, צנוע, בא לעבוד. נכס.

צילום: ראדר ג'אברה, באדיבות אתר ONE

המאכזב: אדילסון בהייה

שחקן הרכש הברזילאי הגיע בקול תרומה מהפועל חיפה. בהייה הגיע כשחקן מוכח שמכיר את הליגה ועשה לא מעט בהפועל חיפה בעונה שעברה.

בהייה היה אמור להוסיף מהירות וחדות ליד השער וכמובן מספרים. באופן אישי חשבתי שמדובר בהחתמה לא רעה עבור אשדוד ושחקן שמתאים ויכול לתרום בדיוק במקומות שאשדוד הייתה חלשה בהם, מהירות, גיוון וחדות לשער.

אלא שבהייה בילה בעיקר בין הספסל לדשא, מאד לא יציב ובטח שרחוק מהשחקן שחשבו שהביאו, אף שער, אף בישול. הוא אמנם מסכן את השער אבל מאד לא מדויק (36% אחוז דיוק למסגרת), ההרחקה אמש רק הוסיפה עוד נדבך לסיבוב המאכזב שלו. האם יהיה כאן גם בסיבוב השני לכל אורכו?

חייב להתעורר: בלסינג אלקה

כמו בהייה גם אלקה הגיע כשחקן שאמור לשדרג את ההתקפה של אשדוד. הרבה כסף, הרבה הילה, הרבה כישרון, ובינתיים מעט מידי על הדשא, שני שערים היו לאלקה לאורך הסיבוב ובהתחשב בהתקפה של אשדוד זה סביר, אבל הוא הגיע בשביל הרבה יותר.

כרגע נראה שבאשדוד צריכים ללמוד איך לתפעל אותו ואיך להביא אותו לידי ביטוי, אמש מול חיפה הוא שיחק לראשונה בצד ימין ואולי שם טמון הפתרון.

השער שלו אמש אמור לתת כך מקווים ביטחון מחודש, באשדוד בונים על אלקה וללא השערים שלו באשדוד יתקשו מאד להישאר בליגה. שיפור ביכולת שלו תהיה כמו שחקן חיזוק איכותי שהגיע לקבוצה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה