שבת המלכה גרסת יום ראשון: ניתוח מספרי לקראת מ.ס אשדוד- הפועל רעננהכדור שינה או משחק שיפתיע את כולם? המשחק הערב (א', 19:00, אשדוד) בין מ.ס אשדוד להפועל רעננה הוא משחק בין שתי קבוצות עם המון פוטנציאל התקפי אבל בת'כלס שתי הקבוצות עם מעט מאד שערים, הנתונים, המספרים, השחקנים החשובים והדקות המעניינות, הכל בכתבה הבאה

המפגש הערב (א', 19:00) בין מ.ס אשדוד להפועל רעננה מזמן מפגש בין שתיים מהקבוצות הכי חלשות בהתקפה בליגת העל. חרף העובדה שבשתי הקבוצות משחקים שחקני התקפה שיכולים וצריכים להביא מספרים זה בינתיים לא קורה.

מבט על נתוני השחקנים בהפועל רעננה, מגלה שחוץ מג'ורדן פושה (30 איומים) ושמעון אבוחצירה (26 איומים לשער) כל יתר השחקנים נמצאים רחק מאחור. מוחמד שכר לדוגמא במקום השלישי עם...6 איומים בלבד.

באשדוד, המצב אולי יותר מאוזן אבל בהחלט לא יותר מעודד, גדי קינדה ראשון עם 16 איומים לשער, דין דוד שבדרך כלל לא פתוח בהרכב עם 14 איומים ואדילסון בהייה עם 12 איומים וגם הוא לא אמור לעלות הערב בהרכב מול רעננה. בקיצור משחק של כדור שינה.

רעננה כולה הבקיעה עד כה 5 שערים שפושה אחראי על שניים מהם, אשדוד הבקיעה 6 שערים שמאוריציו אחראי על שניים מהם.

למעשה ההתקפה של רעננה מורכבת מפושה ואבוחצירה וקצת מוחמד שכר שמאחור מי שבונה את ההתקפות של רעננה הוא בן בנימין שנוגע 47 אחוז מהזמן בכדור והמשחק עובר דרכו.

אמרנו בנימין אמרנו תיקולים והרבה. בנימין מתקל 36 תקולים עד כה העונה, ויש לנו 25 חילוצי כדור בשטח המגרש של היריב, מה שהופך אותו למסוכן מאד.

צריך לשים לב למוחמד שכר ורועי שוקרני שמגיעים מהקו השני ומסכנים את השער, לשוקורני יש 35 דריבלים מתחילת העונה ולשכר 31 והם כל הזמן מגיעים מהקו השני ומנסים לאיים על השער.

צילום: טל אקוקה, מ.ס אשדוד

רעננה אמנם קבוצת התקפה חלשה אף יותר מאשדוד, אבל היא מסכנת את השער הרבה יותר ממנה, רעננה בעטה לשער עד כה העונה, 45 עד כה העונה, שאבוחצירה ופושה מהווים 28 (יותר מ- 50 אחוז) מהאיומים הללו.

באשדוד מסכנים את השער 35 פעמיים בלבד עם חלוקה הרבה יותר מאוזנת ושווה. שאף שחקן לא מאיים יותר מ- 6 פעמיים לשער עד כה העונה ואולי גם כאן טמונה חלק מהבעיה.

אשדוד כבשה רק שני שערים במהלך המחציות השניות (הכמות הקטנה ביותר), כאשר היא היחידה בליגה שטרם כבשה העונה במהלך רבע השעה האחרונה של המשחק.

מנגד, הפועל רעננה היא הקבוצה היחידה בליגה שטרם מצאה את הרשת במהלך 45 הדקות הראשונות של המשחק. מה שאומר שאם הגענו לדקה ה- 60 ולא הובקע שער, אפשר ללכת הביתה.

שתי הקבוצות ספגו עד כה העונה את כמות השערים הגבוהה ביותר במהלך המחציות השניות (14 ספיגות לכל אחת).

הפועל רעננה ספגה העונה את כמות השערים הגבוהה ביותר מחוץ לרחבת ה- 16 שלה (5). הבעיה שאשדוד ממעטת לבעוט לשער, אולי הנתון הזה יגרה את שחקני אשדוד.

הפועל רעננה מחזיקה בכדור 1.6 שניות בממוצע לפני כיבוש שער (הממוצע הנמוך בליגה בהפרש של 3.5 שניות).

מ.ס אשדוד מחזיקה בכדור 114 פעמים בממוצע למשחק. ב- 10% מהמקרים היא מצליחה להיכנס איתו לתוך רחבת ה- 16 של היריבה (אחוז ההצלחה הנמוך ביותר בליגה).

צילום: באדיבות אתר סקורר

הפועל רעננה היא הקבוצה שאיבדה את כמות הכדורים הגבוהה ביותר בממוצע למשחק העונה (68). ככה זה כשיש לך שני שחקנים בחמישייה הפותחת של פרמטר איבודי הכדור. 

באשדוד החיסרון של גדי קינדה בכל הקשור למשחק ההתקפה, ההגעה מאחור, דריבל וכדומה, הוא משמעותי מאד ויהיה מעניין לראות כיצד תורג'מן יתמודד עם החיסרון הלא פשוט הזה.

מנגד, כדאי לשים לב לג'ורדן פושה השחקן שמנצח הכי הרבה מאבקי אוויר בליגה, עם 45 אחוז מהמאבקים ו- 41 ניצחונות במאבקי גובה מתחילת העונה.

מצד שני, בקרנות אולי כדאי לשקול לצוות את ויקטור גנב מולו, הבלם הבולגרי של אשדוד מנצח ב- 70 אחוז!! ממאבקי הגובה ו- 40 כאלה מתחילת העונה.

בהתקפה של שתי הקבוצות נמצאים שני חלוצים עם המון פוטנציאל כמו אלקה ופושה, אולם השניים מרבים מאד באיבודי כדור פושה עם 109 איבודים מתחילת העונה, אלקה עם 101. גם אבוחצירה לא רחוק עם 100 איבודים כאלה מתחילת העונה, אם משיהו רצה תשובה מדוע ההתקפות כל כך חלשות, אולי זה מפני שהחלוצים מאבדים כדורים...

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה