חזרה לעבר: הכוכבים הגדולים כבשו את הקבוצות בעירהתופעה של הקיץ האחרון כוכבי עבר גדולים שכובשים את הקבוצות הקטנות בעיר בליגות הנמוכות. השחקנים מקבלים אהבה ומנסים לחזור ליהנות בסיום הקריירה, האוהדים מעריפים אהבה והפנטזיות מציתות את הדימיון. מברוך דגו ועד דוד רביבו. כוכבי העבר מגיעים לקבוצות המקומיות ומדליקים את העיר. הכוכב שהגיע מאליאנס ארינה לסינטטי, פרח הטייס שמנסה להנות בליגה ג', המגן שכבר היה במכבי ובנבחרת ישראל ומלך הבישולים בליגת העל שהוא עוזר מאמן במרמורק וישחק העונה בליגה ג'

ההעברות הגדולות של הקיץ הנוכחי מגיעות דווקא מהקבוצות מהליגות הנמוכות שבמירוץ החימוש בינהם שואבות שחקנים בכירים יחסית לליגות נמוכות כמו ליגה ג' וליגה ב'.

עירוני אשדוד, האדומים אשדוד, הפועל אשדוד כולן רוצות נתח מהחגיגה. הקיץ הנוכחי בהחלט שבר שיאים בכמות כוכבי העבר שהגיעו לשחק העונה בליגות הנמוכות.

ננסה לדרג את איכות העברות ואיכות השחקן ומידת ההשפעה על הקבוצה..נתחיל..

דגו חוזר למקורות

ברוך דגו לעירוני אשדוד- ללא ספק ההגעה של דגו לעירוני אשדוד עשתה את הרעש הגדול ביותר. לדגו בעונה האחרונה עוד שחקן סגל בליגת העל בהפועל אשקלון, יש מקום ללא ספק בליגה הלאומית בוודאות, הירידה לליגה ב', הגיעה ממניעים של שייכות, קרבה לקהל והחזרה לקבוצת האם שלו.

גם ההבטחה לתעסוקה מחוץ לכדורגל, העבודה במחלקת הנוער של הפועל אשקלון, עזרו לדגו להחליט להגיע לעירוני.

"היו לברוך הצעות מקבוצות אחרות, גם בליגה הלאומית, אבל שום דבר לא הדליק אותו גם ההגעה לעירוני, האהבה של הקהל, העובדה שהוא יהיה שחקן מרכזי והתרומה לקבוצת האם עשו את שלהם", אומר מקורב לשחקן.

לברוך יש הרבה מה לתרום גם בליגות בכירות, הוא לא הגיע לעירוני בגלל הכסף, השכר שלו מורכב ממימון קבוצתי ומימון חיצוני ובערך ביחד הוא עשוי להגיע ל- 7000 ₪ לחודש. לזה תוסיפו את העבודה בנדל"ן והעבודה במחלקת הנוער של הפועל אשקלון שגם שם הוא מקבל שכר כמובן.

גם בגילו דגו יכול היה לשחק במקומות אחרים, אבל העדיף להגיע למקום שרוצה אותו, מבחינת כדורגל יש לו עוד הרבה מה לתרום, הוא כמובן לא בשיאו, אבל ליגה ב' קטנה עליו בכל המובנים.

"מדובר בשחקן שהשיג הכל בקריירה, אליפות, גביעים, ליגת האלופות, פתאום להגיע לליגה ב' ולשחק בסינטטי זה שוק ולא קטן, לא מגיעים לשחק בליגה ב' ובמקומות כאלה אם אתה לא מגיע מאהבה, כסף גדול אין כאן", אומרים בעירוני.

כבר באימון הראשון של דגו בעירוני הגיע השוק, "אף אחד לא משחק כאן בנגיעה בכדור", אמר דגו בפליאה לאנשי עירוני.

"היה לי קשה להסביר לו שמשחקים בסינטטי ולא באצטדיון המרכזי, מי ששיחק בארנה באמסטרדם, או באליאנס ארינה ובאצטדיון של יובה, פתאום מגיע לסינטטי בב' זה לא פשוט ולא קל", מספר חבר ההנהלה יעקב קארדי.

צילום: הפועל אשדוד

דוד רביבו- הפועל אשדוד- מי שהיה מלך הבישולים בליגת העל, עם עבר במ.ס אשדוד, מכבי ת"א והפועל ב"ש, ירד העונה עד ליגה ג' בכדי לשחק בהפועל אשדוד של אדם שושן ומיקי פרץ.

רביבו שבשנים האחרונות שיחק בעיקר בליגה הלאומית, במכבי יבנה, בני לוד והפועל מרמורק, הגיע לקבוצה מליגה ג' בעיקר בשל החברות האישית עם האנשים במועדון. כסף גדול כמובן אין כאן, אבל רביבו שימשיך כעוזר מאמן בהפועל מרמורק, ירד עד ליגה ג'.

גם רביבו בן ה- 39 עוד מעט 40, יכול לשחק בליגה א' ללא כל בעיה, בליגה ג', הוא בעיקר יצטרך לדעת לשמור על הבריאות בליגה שלא ממש מקדשת את הטכניקה הטהורה.

בקבוצה המתגבשת בהפועל אשדוד מכוונים לעלייה, רביבו אמור להיות בורג מרכזי בקבוצה. "אף אחד לא צריך ללמד אותו כדורגל, מה שיש לו אין להרבה, יש לו יותר ניסיון מהצוות המקצועי וברור שהתרומה שלו תהיה מעבר לכר הדשא", אומרים בהפועל אשדוד.

רביבו עצמו שהדיבורים סביבו היו דווקא סביב ההגעה לאדומים בליגה ב', הגיע לבסוף לקבוצה השנייה של הפועל אשדוד בליגה ג'.

עם קישור שכולל את אמיר לביא ויחד עם עידן ציון, רביבו אמור להוביל את הפועל אשדוד לליגה ב' בסיום העונה.

צילום: אבי רוקח, YNET

זיטו אוגבונה- הפועל אדומים אשדוד- הטנק הניגרי, מגיע בגיל 34 אחרי שלוש שנים ללא כדורגל לקבוצת הגאלאקטיקוס של הפועל אדומים אשדוד.

אם האדומים יקבלו את אוגבונה של הפועל ת"א, אז ברור שהקבוצה תטייל לליגה א' ואוגבונה יקרע רשתות, הבעיה: לא ברור באיזה כושר הוא נמצא, אבל אוגבונה מדבר על חזרה לכושר, באדומים מקווים שעד נובמבר אוגבונה יהיה בכושר מלא.

כרגע נראה שהוא סובל מעודף משקל, ויש הרבה ספקות לגבי מידת התאמתו לקבוצה, הכושר והיכולת לחזור לשחק כדורגל אחרי יותר משלוש שנים גם בליגה ב'.

למזלם של האדומים, יש להם קבוצה מספיק טובה גם ללא אוגבונה מה שיכול להוריד את הלחץ מאוגבונה ולאפשר לו להיכנס לכושר. הפוטנציאל להתפוצצות בהחלט קיים, באדומים מקווים שזה בעיקר לא התפוצץ עליהם בפנים.

"מבחינת כוח, פיזיות, יכולות, אין חולק על כך שהוא שובר שיויון בליגה ב', אם הוא יראה רק 50 אחוז מהיכולות שלו בליגת העל, האדומים יעלו ליגה בהליכה", אומרים מאמנים בליגה ב'.

צילום: מדיה האדומים

יאיר אזולאי- הפועל אדומים אשדוד- אם מסתכלים על מנעד הליגות מליגה א' ועד ליגה ג' יאיר אזולאי הוא בוודאי אחד משלושת או חמשת הבלמים הטובים ביותר.

ההגעה שלו לאדומים מהווה סוג של תעודת ביטוח לקבוצה. בגילו ואחרי שנים בהפועל אשקלון בליגה הלאומית וטעימה קטנה מליגת העל, אזולאי מביא ניסיון והרבה קור רוח בעמדת הבלם.

הוא יביא מנהיגות ובהיותו מגיע מבית אדום הדברים אמורים ויכולים להסתדר בצורה טובה. בעיניי, ברמה האישית מדובר בהחתמה הכי חשובה ואיכותית של האדומים, יותר מטרבלסי, אוגבונה או צ'קול.

בעמדת הבלם אין הרבה שחקנים ברמה של אזולאי, העובדה שהוא מקומי, מכיר את המערכת והעיר וכמובן את הקבוצה והקהל רק מוסיפה ליתרון הגדול שבהחתמה.

צילום: מדיה האדומים

רחמים צ'קול- הפועל אדומים אשדוד- צ'קול שכבר נגע בחלק מפסגות הכדורגל הישראלי, שכלל את מכבי ת"א, נבחרות ישראל וכמובן את מ.ס אשדוד.

צ'קול הגיע לקבוצת הכוכבים של הפועל האדומים אשדוד בליגה ב'. מעבר לצד המקצועי הוא קיבל הבטחה להיות מאמן קבוצת הנוער של האגודה.

מבחינה מקצועית ברור שצ'קול גם בגילו ובכושרו הנוכחי יכול לתרום המון בליגה ב'. בעונה האחרונה הוא שיחק בנצרת עלית ובהפועל ראשל"צ בליגה הלאומית.

בשנים האחרונות הקריירה שלו מעט בנסיגה ויכול להיות שהוא הגיע לאדומים מתוך כוונה ליהנות שוב מכדורגל.

הסיכוי שהוא יראה באדומים בליגה ב' קפיצה מחודשת לליגת העל, היא לא גדולה, צ'קול מגיע לאדומים בכדי לחזור ליהנות מכדורגל, להרוויח קצת כסף ובעיקר לחשוב על היום שאחרי.

"השאלה מבחינתי בהקשר של צ'קול היא מידת ההתאמה שלו לכמות האגו שיש בחדר ההלבשה של האדומים", אומר מאמן מקומי. "מבחינת כדורגל נטו הוא אחד הכישרונות הגדולים, מעניין יהיה לראות איזה תפקיד מייעד לו פיני עייש בקבוצה, הוא יכול לשחק הן כקשר והן כמגן", אומר אותו מאמן.

צ'קול יוסיף לאדומים המון גיוון ויכולת לשחק בכמה תפקידים, אחרי שטעם מליגת העל אבל חירב לעצמו את הקריירה בגלל האופי ושטויות ינסה לחזור להראות את הכישרון שלו בליגה ב'.

צילום: עירוני אשדוד

ערן מלכין- עירוני אשדוד- מלכין שכבר שיחק בעונה שעברה בעירוני אשדוד ומכיר את ליגה ב', הוא היחיד מבין שאר השחקנים ברשימה שעוד חולם להגיע לליגה גבוהה. הוא בן 24, יוצא מכבי חיפה ושיחק בעיקר במכבי והפועל הרצליה בליגה לאומית וליגה א'.

מבחינת עירוני הוא המוח והצלע המרכזית יחד עם ברוך דגו בקישור הצהוב של שרון מרציאנו. מלכין אמור להיות הכוח המניע ואחרי שהצטרף במהלך העונה לעירוני הוא יתחיל את העונה בצהוב ובאשדוד בונים עליו לא פחות מברוך דגו.

צילום: הפועל אשדוד

אמיר לביא- הפועל אשדוד- מי שסומן כפרח הטייס של מ.ס אשדוד ירד עד ליגה ג' יחד עם חבריו למ.ס אשדוד בעבר, עידן ציון ודוד רביבו.

על הכישרון הגדול של לביא אין עוררין, הבעיה תמיד הייתה סביב האופי, החוסן המנטלי. לביא הגיע במהלך העונה שעברה להפועל אשדוד ושדרג את הקבוצה, כבש שערים ובישל.

העונה שהוא מתחיל את העונה, יחד עם רביבו ועידן ציון הוא אמור ללא ספק להוות בורג מרכזי בקבוצה שהשאיפות שלה זה עליית ליגה.

"מבחינת כישרון טהור, לביא הוא אולי הכישרון הכי גדול שיש בליגה ג', הוא היה צריך להיות במקום אחר, אבל משהו לא הסתדר לו, מבחינתו הכדורגל תמיד היה חוג ולא משהו רציני, מהבחינה הזו ליגה ג' מתלבשת לו היטב, אין לחץ, אין אימונים יום יום, הוא יותר משוחרר", אומר גורם בכדורגל שמכיר את לביא.

מבחינת הפועל אשדוד הם בטוחים שהם עשו עסקה נהדרת, והוסיפו הרבה טכניקה וכישרון בקישור שכולל את דוד רביבו ואמיר לביא קרובי המשפחה.

צילום: הפועל אשדוד

יניב בן ישי- שוער העבר שכבר שיחק בהפועל אדומים אשדוד בליגה ג', נדד קצת למקומות אחרים, ומגיע שוב לליגה ג', הפעם לקבוצה האדומה השנייה, הפועל בני אשדוד.

בן ישי חוזר לליגה ג' להפועל אשדוד שבנתה קבוצה שהמטרה שלה היא אחת, עלייה לליגה ב'. בן ישי שעוסק בשנים האחרונות בעיקר בנדל"ן, אמור להביא ניסיון ויכולת, להרגיע את חדר ההלבשה ולעזור לצוות המקצועי הצעיר להשתלט על חדר ההלבשה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה