מחפש את הרשת: אדילסון בהייה אמור לפתור חלק מבעיות ההתקפה של מ.ס אשדודההתקפה של מ.ס אשדוד הייתה אחת ההתקפות הגרועות בליגה בעונה שעברה. מאזן שערים רע מאד ואף שחקן התקפה שלא מבקיע יותר מחמישה שערים בעונה. שחקני רכש שבאו ועזבו לא פתרו את הבעיה. העונה, אחד משחקני המפתח בנושא הבקעת השערים הוא אדילסון בהייה שהגיע מהפועל חיפה ויחד עם מאוריציו אמור לפתור את הבעיות בקצב הסמבה

אדילסון בהייה כבר כמעט לא הגיע הקיץ למ.ס אשדוד. אמנם אשדוד רצתה וסימנה את השחקן, אולם סוכנו איתן מזרחי כבר הגיע לסיכום בהפועל חיפה, אלא שכמו שקורה לעיתים בקיץ, הדינמיקה השתנה ובהייה נחת באשדוד.

במקרה של בהייה, אשדוד מקבלת שחקן צעיר, בן 24, מהיר, טכני עם חוש להבקעת שערים וכזה שכבר מכיר את הליגה בישראל, אחרי עונה אחת בהפועל חיפה בעונה שעברה.

בהייה אמור לשחק באשדוד בעיקר באגף, או בשמאל או בימין, ואמור להוסיף לאשדוד מימד של מהירות, טכניקה והבקעת שערים.

"הוא שווה בעונה טובה 5-6 שערים בעונה", אומר אייל לחמן. "מדובר בשחקן מאד פיזי, מהיר שיכול לשחק גם כשחקן אגף וגם כשחקן אמצע".

לדעתו של לחמן, מיקסום היכולת של בהייה תגיע מהחלוץ והקשרים שיהיו לידו. "מבחינה טקטית הוא יכול להפתיע, אבל יהיה הרבה יותר טוב אם בהייה יקבל שטחים ומשם ינצל את המהירות, הטכניקה והבעיטה הטובה מחוץ לרחבה", אומר לחמן.

צילום: אלעד גרשגורן, YNET

ההתאמה לאשדוד החדשה

בהייה הגיע לאשדוד בתקופת רן בן שמעון, מבחינתו של בן שמעון, הוא בנה על בהייה בהרכב של 4-3-3, לצידו של קורדריו, דין דוד וחן עזריאל.

יוסי מזרחי משחק בשיטה מעט שונה שהיא יותר 4-5-1 בעיקר בהגנה, מה שאומר שבהייה יצטרך לעבוד הרבה מאד אם ישחק על האגף, הרבה עזרה לקישור ולהגנה וכניסות למרכז מהאגף כאשר הקבוצה מתקיפה.

לא בטוח כמה המערך והשיטה הזו מתאימה לו, שכן בהייה צריך שטחים, מרחבים בכדי לנצל את המהירות שלו.

זכור בעיקר המשחק של בהייה מול אשדוד (אולי המשחק שסידר לו את החוזה?) במדי הפועל חיפה, חיפה הביכה את הגנת אשדוד שהורכבה אז מזרים ונראתה אחרת והביך את ההגנה פעמיים עם מהירות ובעיטות מרחוק וכבש צמד.

מימד נוסף שיכול בהייה להוסיף הוא הבעיטה מרחוק, פרמטר שלמעט דן ביטון אף אחד באשדוד כמעט לא בועט מחוץ לרחבה.

בעונה שעברה אשדוד הייתה הקבוצה שבועטת הכי מעט מחוץ לרחבה ומבקיעה (6 בעיטות למשחק).

באשדוד בטוחים שהחיזוק ההתקפי שכולל את בהייה, קורדירו וחן עזריאל יחד עם דין דוד ייתן תפוקה אחרת העונה, שעיקר החצים מכוונים לקורדירו ממנו באשדוד מחזיקים מאד.

כותב שורות אלה כבר אמר שלדעתו דווקא בהייה יכול להסתמן כבינגו ועשוי להיות הקלף ההתקפי המרכזי מבחינת אשדוד, הרבה יותר מקורדריו.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה