משבר הדולפינים במכבי אשדוד: הקהל לא יגיע למשחקי הבית?הקיץ הלא פשוט שעובר על מכבי אשדוד זולג כנראה גם ליציע. אחרי 10 שנים שארגון "הדולפינים" הולך ביחד עם הקבוצה ומשמש כרוח המעודדת במשחקי הקבוצה (בית וחוץ) נראה שלראשונה העונה, הקהל צפוי לא להגיע למשחקי הבית כחלק ממחאה על טענות רבות שיש לארגון כנגד הקבוצה, בעיקר ברמת הקהילה, החיבור לקהל והשיווק

מכבי אשדוד בכדורסל עסוקה בהכנות לעונה. הסגל כבר גובש, אבל בקבוצה עסוקים באימונים ומשחקי האימון, ללא המאמן בראד גרינברג הנמצא עם נבחרת קנדה באליפות העולם.

מעבר לעניין המקצועי והניתוחים שאליהם נגיע במהלך התקופה הקרובה, מסתמן שהקבוצה עתידה להתמודד עם בעיה אחרת ולא פחות חשובה מהבעיות על הפרקט.

נודע שאחרי עשר שנים מאז הקמתו או יותר נכון הצטרפתו לקבוצת הכדורסל מכבי אשדוד, ארגון "הדולפינים" הגוש המועדד של מכבי אשדוד, ככל הנראה ייאלם במשחקי הבית. 

לאורך כל התקופה האחרונה, העלו בארגון הודעות מחאה כנגד אוזלת היד של הקבוצה לטענתם, חוסר הקשר בין הקבוצה לארגון, החיבור עם הקהילה, האוהדים שכמעט ואינו קיים.

ואילו בתחילת השבוע נראה שהמחאה עולה מדרגה, כאשר הארגון יצאה בהודעה שהוא אינו מתכוון להגיע למשחקי הבית של הקבוצה, אלא להגיע רק למשחקי החוץ, מתוך כוונה לא לאפשר לקבוצה "להנות" מכספם של האוהדים. 

"זו כבר תקופה ארוכה שניסינו לפנות אל ההנהלה בכל הדרכים, אבל לא סופרים אותנו, לאחף אחד לא אכפת, אין חיבור, אין רצון לשתף פעולה, מעדיפים להשקיע בדברים אחרים, אז בסדר שיבשום להם, נראה איך יסתדרו בלי קהל", אמר אחד מראשי הארגון.

בהודעה עצמה נכתב:

"ארגון דולפינים 2009 קם וקיים על מנת לתמוך בקבוצה בטוב וברע, במשך עשור אנחנו נוסעים לכל מקום בארץ, לא בכמות הכי גדולה אך הרעש שלנו מגיע ונותן טירוף לקבוצה תמיד.

ביתנו הוא מבצרנו, אך לצערנו בעונה הקרובה את משחקי הבית של הקבוצה נראה דרך הטלוויזיה, ולא בהיכל שאנחנו כל כך אוהבים.

במשך תקופה ארגון הדולפינים מנסה להסביר ולפנות אל ההנהלה בכך שלא ניתן לוותר על שיווק מסיבי בעיר, כמות הקהל שמגיעה למשחקי הבית היא מבישה, ואת אף אחד זה לא מעניין.

נתנו המון רעיונות, חלקם המועט התקבל ורוב הרעיונות הנכונים והדרושים להיעשות הלכו לפח.
לא ייתכן שהקהל רוצה יותר מרוב ההנהלה שיהיה פה קהל ביתי ותומך, שתהיה קהילה טובה וחזקה שמלווה את הקבוצה לכל מקום בארץ ושתשמור על המבצר.

נושא לא פחות חשוב זה מחלקת הנוער. יש הרבה אי הבנות בין הנהלת הקבוצה לבין ראשי מחלקת הנוער (העובדה שמדובר בהנהלות נפרדות היא מגוחכת), לא ייתכן שבמשך עשור אין שחקן שעלה מהנוער לבוגרים ומשתלב במשחקים.

צילום: ארגון הדולפינים

אנחנו רוצים שתפסיקו לדבר ותתחילו לעשות, לא ייתכן שאנחנו כקהל שואפים להרבה יותר, ואתם נשארים אדישים. אנחנו לא מזלזלים במושבים שלכם, אבל אנחנו רוצים יותר עשייה. אנחנו רוצים אולם מלא ביום מן הימים.

נתראה במשחקי חוץ".

יהיה מעניין לראות כיצד יתפתח העניין והאם הקבוצה תנסה לעשות צעד לכיוון האוהדים, או אולי איזה גורם מתווך שיצליח להחזיר את הקהל חזרה לאולמות. כך או כך אנחנו נמשיך לעקוב.

תגובת מכבי אשדוד תפורסם אם וכאשר תתקבל. 

צילום: אורי קריספין

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה