כדורסל נשים: שחקניות הליגה הסכימו להסכם החל"תסיום הדרך כנראה בליגת העל לנשים בכדורסל לעונה הקרובה. בחמישי האחרון הגיעו שחקניות ליגת העל בכדורסל להסכמה על יציאה חל"ת וקבל דמי אבטלה

צילום: מנהלת ליגת העל נשים

מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל חתמה בחמישי האחרון על הסכם עם ארגון השחקנים והשחקניות לפיו השחקניות יצאו לחל"ת ויקבלו דמי אבטלה תוך שמירה על זכויותיהן הסוציאליות.

יו"ר מנהלת ליגת העל, הילה קניסטר-בר-דוד: "מדובר בהסכם חשוב שיפחית מהעומס על הקבוצות ויאפשר לשחקניות לקבל דמי אבטלה תוך שמירת זכויותיהן. דווקא בימים קשים אלה, חשוב לנו להבהיר שהשחקניות הישראליות הן שותפות שלנו לדרך".

בתום מו"מ שהתנהל בימים האחרונים בין קניסטר-בר-דוד לבין יו"ר ארגון השחקנים והשחקניות ניר אלון, נחתם היום הסכם בין הצדדים.

בהתאם להסכם, הקבוצות יוכלו להוציא באופן מידי את כל השחקניות הישראליות לחופשה ללא תשלום, למעט חיילות אשר על פי החוק אינן זכאיות.

היציאה לחל"ת תאפשר להן לקבל דמי אבטלה מהמוסד לביטוח לאומי ולחסוך לקבוצות עשרות אלפי שקלים. זאת כמובן בשל משבר מגפת הקורונה בעקבותיו הופסקה הליגה. כך או כך, לפי עו"דאופיר רונן: "הקבוצות התחייבו לשלם לשחקניות את מלוא הכספים לפי החוזים שלהן עם הקבוצות, בקיזוז דמי האבטלה שהן יקבלו".

עו"ד אורי כהנא, היועץ המשפטי של מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל ציין : "החתימה על ההסכם התאפשרה בשל רצון טוב של כל הצדדים. בשונה ממצבם של השחקנים הגברים, אשר חלק מהותי מהשכר שלהם מבוסס על מענקים, השכר של רוב השחקניות הוא קבוע, מה שהקל על התהליך".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה