זר פרחים כתום: פוגבה, ביטון, קינדה ומה שבינהםמ.ס אשדוד שוב מתחת לקו האדום. מחמאות זה נחמד, אבל נעים רושם כבר 4 נק' מ- 12 אפשריות. המשחק אמש (א') מול בני יהודה, היה סביר מבחינתה של אשדוד אבל היא סיימה אותו עם אפס נקודות ומתחת לקו האדום. הציפיות מקינדה, האמונה בביטון (הקשר והחלוץ) והדימיון הפיזי בין האח של פוגבה לדגם המקורי מצרפת. השאלה האם היכולת תהיה זהה....

 "בני יהודה צריכה לשלוח לאיתן שמואלביץ' (השופט) זר פרחים לכבוד השנה החדשה", אמר יובל נעים בסיום המשחק אמש (א') בו קיפח שמואלביץ' את אשדוד. היה מי שהוסיף באשדוד באירוניה כואבת, "ושיהיה זר פרחים כתום", כיאה לצבע המדים של הקבוצה מהשכונה.

אז אשדוד באמת קופחה, פנדל שהגיע לא נשרק בצד אחד וכזה שלא הגיע נשרק בצד השני ואשדוד מצאה את עצמה רודפת כל 45 הדקות של המחצית השנייה אחרי הקבוצה של אבוקסיס וזה לא קל, הם מהירים החבר'ה האלה מהשכונה.

אומרים שהמזל הולך עם הטובים, אז כנראה שאשדוד לא טובה, כי העונה המזל לא ממש איתה, המשחק אמש (א') היה בבואה של העונה כולה עד כה, בפרט בתקופה של יובל נעים, אשדוד נראית כמו קבוצה, משחקת לא רע, מניעה כדור, במחצית השנייה הייתה קבוצה אחת על המגרש וזו לא הייתה זו שבמקום השני, ועדיין הכדורים לא נכנסים בצד ההתקפי וכן נכנסים בצד ההגנתי. מישהו אמר הפועל ת"א?

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

בכלל יובל נעים- הפועל ת"א- מלחמות ירידה זה משהו שתמיד הולך טוב ביחד, בפעם שעברה עם אשקלון (לא רחוק מכאן) הוא הצליח כנגד כל הסיכויים להשאיר את אשקלון בליגה, על חשבון האדומים, אלא שאז היה לו את חסד מינוס התשע של האדומים, העונה זה כנראה לא יהיה.

הפצוע המתמיד

אשדוד צריכה להתרכז בעצמה, שקינדה משחק הקבוצה נראית כאילו מישהו לחץ על הגברת המהירות, הכל יותר מהר, חד, מדויק, נראה טוב. 

דומה שברגע שקינדה יהיה בריא לגמרי, נעים מצא את האיזון הנכון בקישור, רייכרט- ביטון (דן) וקינדה. אווסו? יורד לספסל ויאפשר לאשדוד אולי הבאת זר נוסף להגנה או להתקפה.

שיש גם את יעקוקוביץ' שיכול לבוא מהספסל דומה שבאשדוד ינסו ללכת עם השילוב הזה. אשדוד עם קינדה ובלעדיו זו קבוצה אחרת, שונה, כתבנו את זה אינספור פעמיים. 

ללא קינדה אשדוד נראית כמו רכב בלי מנוע, בלי גלגלים, שקינדה נכנס, כאילו חיברו את הקבוצה לניטרוקס, יש מנוע, יש טורבו ויש גלגלים. 

ברור ששחקן אחד לא יעשה את ההבדל, מול נתניה בבית הוא היה בהרכב וכיצד זה נגמר, כולם זוכרים, ומי ששכח שיצלצל למקדוניה, יש אחד בובי מילבסקי שבטח זוכר.

אבל קינדה אמור לשחרר את החלק השני של המנוע, דן ביטון. מיליון ש"ח ואחד מיכאל אוחנה עלה הטאלנט מב"ש, בינתיים הוא בעיקר כמו הילד ההוא מביה"ס, לא ממש את הפוטנציאל, כאן בעיטה לקורה, שם איזו הבקרה, אבל הלו, ילד אולי כדאי שתתחיל להיות גבר, בוא נעבר משלוש יחידות לחמש יחידות, המורה מחכה בכיתה.

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

הערס החיובי של נעים

יובל נעים החליט מהרגע הראשון שהגיע ללכת על בן רייכרט, הוא מסוג השחקנים שנעים אוהב. עובד על המגרש, קשוח, פיזי מאד, "לא רואה בעיניים", ומוסיף עוד טכניקה בקישור, חטיפת הכדור שלו למצב של ביטון (דודו) היא בדיוק שמה שנעים רוצה בקבוצה שלו.

רייכרט אולי לא השחקן הכי רגוע על המגרש ועם קינדה על המגרש, תמיד נשאלת השאלה, מתי ישלף הצהוב, על איזו עבירה קשוחה, דיבורים מיותרים, או סתם כמה דחיפות. 

אבל אשדוד צריכים קצת "באד בויס" ורייכרט הוא בדיוק זה, עם טיקט של "יורד סידרתי" (מי אמר שוב נעים והפועל ת"א? רייכרט היה בצד האדום) הגיע הזמןשל רייכרט להראות מדוע פעם מזמן מזמן היה אחד ג'ורדי קרויף ששילם על מיליון יורו, אז מיליון יורו אולי לא, אבל בוא תתחיל להראות שאתה מעלה את ערך השקל, זה יעשה טוב לאיש שמשלם לך, ג'קי בן זקן.

האח של- אילן היוחסין של אשדוד

עכשיו העיניים נשואות אל עבר האח של. כמו בסרט האח של דריקס, בואו נקווה שמדובר גם בשחקן טוב, ולא רק אדם עם אילן יוחסין מרשים.

לפלורנן פוגבה בן ה- 28, אח של אלוף עולם וקשר מצ'נסטר יונייטד. רזומה יש, מדובר בפוטנציאל )(המורה של דן ביטון נכנסת גם כאן לתמונה), אבל עדיין מדובר בשחקן שלא שיחק מאז יוני האחרון, כמעט חצי שנה ללא כדורגל והכנה.

ממדים פיזיים יש, הייחוס כמובן שם, אבל אשדוד צריכה חיזוק מיידי להגנה ולא איזה גימיק שיהיה נחמד ולא יותר מכך. אשדוד כבר נכוותה בעבר מאחים או בנים של, אנדרס איימר אחיו של פבלו קשר נבחרת ארגנטינה לא בדיוק רשם הצלחה גדולה.

האח של פוגבה

פוגבה הגדול הוא שחקן נבחרת גינאה, ומחזיק בכרטיס חופשי לאחר שעזב את גנצ'לרבירליג'י מטורקיה.

גורם בסביבת המועדון הבהיר: "היום אמורים דברים להתקדם. קיבלנו המלצות טובות על פוגבה, אנחנו רוצים אותו ונראה אם נוכל לצרף אותו לאלתר".

גורם באשדוד סיפר: "הוא דומה שתי טיפות מים לאח שלו. הקבוצה מקיימת היום רק אימון שחרור, רוצים להביא אותו להתרשם מהמועדון ולפגישה עם המאמן יובל נעים והבעלים ג'קי בן זקן".

באשדוד מבינים כולם שלבנות על מרכז הגנה שכולל את ניר ברדע וקרלו ברוסיץ' זה לא מספיק ולראייה כמות הספיגות של הקבוצה. "ללא ג'רפי הכמות אפילו גדולה יותר", אמרו באשדוד. השאלה האם פוגבה האח הוא האדם המתאים?

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

מישהו ראה כאן חלוץ?

הבעיות בהגנה ברורות, אולי פוגבה יפתור אותם, הוא אחד של שחקן אחר, בינתיים ההתקפה בקושי מצליחה לכבוש. דן ביטון ויובל יעקובוביץ' הם שני השחקנים שהבקיעו לאשדוד בארבעת המשחקים של נעים בקבוצה, שני שערים ב- ארבעה משחקים, ממוצע של 0.5 שער למשחק. 

קצב של הפועל ת"א וזה הדבר הכי רע וקשה שאפשר להגיד על התקפה בליגת העל. מבט על ההרכב של אשדוד אמש מול בני יהודה, ולרגע חשבתי שמדובר בסמי נבחרת קרואטיה, יעקובוביץ', קזנביץ', איבנבנציץ', ברוסיץ', המון "ציץ" בהרכב אבל שער לא ראינו.

באשדוד מחזיקים מדודו ביטון, חושבים שבמפת החלוצים שקיימת בקבוצה הוא צריך להיות על המגרש, יחד עם דין דוד, שניים שאולי מחמיצים המון, אבל לפחות יודעים לשים מידי פעם את הכדור ברשת.

להגנתו אמר ביטון: "זו היתה החמצת ענק כי לא הייתי חם מספיק, וזאת למעשה הייתה הנגיעה הראשונה שלי בכדור.

ברור לנו כי יהיה לא פשוט במאבקי התחתית אבל המאמן יובל נעים עם ההתלהבות שלו יעשה שהתוצאות הטובות יבואו בהמשך".

ביטון רשם אמש החמצה נוראית, כזאת שיכולה הייתה לשנות את המומנטום עבור אשדוד. אפשר לדבר על השופט ובצדק, אבל אם דודו ביטון היה שם את המצב שהוא היה צריך לשים אתמול ודין דוד היה מכניס את הכדור שפגע בקורה מול פ"ת, אולי היינו מדברים אחרת, אמרנו המזל הולך עם הטובים וכרגע אשדוד לא מספיקה טובה, אז גם אלילת המזל מעדיפה כנראה מקום אחר. 

צילום: חגי מיכאלי, באדיבות אתר ONE

קר בחוץ, לא ממש חם בבית

בסוף השבוע תארח אשדוד בגביע המדינה את הפועל רמת גן, וכעבור מספר ימים באמצע השבוע המאמן יובל נעים ושחקניו יחזרו לאצטדיון הי"א אליו תגיע מכבי חיפה.

המטרה של אשדוד שהיא שכבר במשחק מול מכבי נתניה במחזוןר ה- 18 יהיו שני שחקנים חדשים בסגל, לינגאנה אולי יגיע קודם לכן, אבל ערן לוי, ניב זריהן, יעקב בריהון, טל כחילה, פלרונטן פוגבה, מילאין סמילינאיץ' (עוד ציץ' לאוסף) לפחות שניים- שלושה מהרשימה הנ"ל יחזקו את אשדוד. 

המאמן יובל נעים אמר: "ההרכב נקבע על פי מה שאנחנו רואים באימונים ולכן ה–11 הטובים פותחים, ומי שלא שיחק יקבל את ההזדמנות שלו".

"בני יהודה עשתה בית ספר לכול הקבוצות חוץ ממכבי תל אביב, ואנחנו ביטלנו אותה במחצית השנייה. התוצאה היא שהיינו מקופחים בפנדלים כי היה יכול להיגמר לפחות בתיקו".

ההפסד אמש הותיר את אשדוד עם מאזן עגום ומדהים כאחד, רצף של 16 משחקי ליגה בחוץ ללא ניצחון. קר מאד מאד שם בחוץ. וברגע שגם הי"א הוא לא מבצר, יותר בכיוון של מנהרה תת קרקעית, קשה לראות איפה אוספים נקודות.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה