השם נשאר: אדומים יישארו אדומים אשדוד

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

הבקשה לשינוי השם לא התקבלה ואדומים אשדוד הוא בשמה בהתאחדות לכדורגל א.ס אשדוד תישאר כמו שהיה עד כה

קבוצת אדומים אשדוד הגישה בקשה דרך העמותה שמנהלת את הקבוצה לשינוי שם הקבוצה שלא התקבל. 
הפועל אשדוד ומרכז הפועל התנגדו למהלך הזה, בהפועל אדומים אשדוד טענו כי עד יום בקשתם לשינוי שם בהתאחדות לכדורגל לא התקבלה כל התנגדות מצד מרכז הפועל למהלך שכזה.
עו"ד עמרי אפלבאום, בא כוחה של הפועל אשדוד ומרכז הפועל, יכול להיות מרוצה מהחלטת ההתאחדות לכדורגל להוריד השיח בעניין סעיף 7 מהאסיפה הכללית.

הפועל אשדוד דרשה שלא לשנות שמה של אדומים

הקבוצה מליגה ב' ומרכז הפועל, באמצעות עו"ד אפלבאום, העבירו מכתב בהול להתאחדות לכדורגל בו דרשו להוריד את בקשתה של קבוצת ליגה א' לשנות שמה

 | 
האזינו לכתבה4 דקות
הפועל בני אשדוד (באדיבות יונתן גינזבורג)
הפועל בני אשדוד (באדיבות יונתן גינזבורג)

שינוי שם על הפרק. היום (שלישי), בשעה 13:00, צפוייה להתקיים אסיפה כללית שלא מן המניין של ההתאחדות לכדורגל במשרדיה באצטדיון רמת גן, כשבין היתר ידונו בבקשה לשינוי שמה של אגודת ספורט אשדוד, המוכרת לכל כהפועל אדומים אשדוד, קבוצת כדורגל המשחקת כיום בליגה א' דרום. מי שלא אהבו את הרעיון הם הפועל בני אשדוד מליגה ב' דרום ב', מרכז הפועל וב"כ, עו"ד עמרי אפלבאום, שהגיש בשמם דרישה בהולה להסיר את בקשת א.ס. אשדוד מהדיונים היום.

בתחילת דבר, נכתב "מרכז הפועל נדהם (ממש כך), מבקשת המבקשת (אשר צורפה להזמנה לאסיפה הכללית) בכללותה וממקרא סעיף 7 לבקשה בפרט, אשר כל האמור בו אינו נכון בלשון המעטה ומהווה ניסיון מכוון להסתיר ולהטעות את האסיפה הכללית אשר ממילא אינה מוסמכת לדון ולהחליט בבקשה. מרכז הפועל שמחזיק במלוא הזכויות בשם וסמל "הפועל", אינו מסכים לבקשת המבקשת. להיפך - הוא מתנגד נחרצות לשינוי שמה של המבקשת ושימוש שלה בשם "הפועל". די בכך לגרום לדחייתה והורדתה מסדר היום".

חשוב לציין כי בהתאחדות לכדורגל פועלת אגודת ספורט המפעילה ומנהלת קבוצות כדורגל הרשומות בשם "מועדון כדורגל הפועל בני אשדוד". בזכויות הניהול בהפועל בני אשדוד מחזיקה עמותה בשם דומה. בעבר, כזכור, התנהלו הליכים משפטיים בין מרכז הפועל לבין עמותת האדומים של אשדוד כדורגל 1957 (ע"ר) שהפעילה את א.ס. אשדוד עד לפני כשנה וחצי. ההליכים הסתיימו בהסכם פשרה שקיבל תוקף של פסק דין ע"י ביהמ"ש המחוזי בת"א ב-21 בדצמבר 2016.

הפועל אדומים אשדוד מודל (יונתן גינזבורג)הפועל אדומים אשדוד מודל (יונתן גינזבורג)

ב-18 ביולי 2022 חתמה עמותת בית"ר אשדוד על הסכם שירותים עם מרכז הפועל ובו התחייבה כי תשנה את תקנוניה לתקנון המצוי של קבוצות הפועל בנוסח המוסכם על מרכז הפועל. התחייבות זו לא קויימה עד היום, על אף ההתחייבות המפורשת בהסכם הפשרה. זאת ועוד כי בקיץ 2021 דחתה ההתאחדות לכדורגל את בקשתה של א.ס. אשדוד לשנות את שם הקבוצה לאגודת ספורט הפועל אשדוד וזאת, בין היתר, לאחר שמרכז הפועל סירב ליתן אישור לשינוי השם.

“עמותת בית"ר אשדוד מבקשת ללא היתר ממרכז הפועל לשנות את שמה ובהתנהלות פסולה ובניסיון להטעות את ההתאחדות, מצהירה בסעיף 7 כי המועדון קיבל את אישור מרכז הפועל, אימץ את תקנון מרכז הפועל וחתם על הסכם קבלת השירותים וכתב השירות המחייב מטעם מרכז הפועל. נכון למועד זה, לא ידוע למועדון על מניעה מצד מרכז הפועל לאפשר למועדון לעשות שימוש בשם הפועל. יובהר ויודגש שוב – לא היה לא נברא", נכתב מצד עו"ד אפלבאום”.

אדומים אשדוד (באדיבות מועדון אדומים אשדוד)אדומים אשדוד (באדיבות מועדון אדומים אשדוד)

“יש לציין כי סעיף 4 ה'. א'. לתקנון היסוד של ההתאחדות לכדורגל קובע כי "קבוצה אינה רשאית לשנות את שמה או חלק ממנו, זולת אם אושר שמה במסגרת איחוד קבוצות”.

המכתב נשלח 72 שעות טרם קיומה של האסיפה הכללית, שתתקיים, כאמור, היום בשעה 13:00 ובסעיף 7 מבין כל הנושאים שיועלו, א.ס. אשדוד מבקשת לשנות את שמה. המכתב הועבר ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ ולמנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, ניב גולדשטיין. העתקים הועברו אף הם לחברי הנהלת ההתאחדות לכדורגל, חברי האסיפה הכללית של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד עמית פינס, היועמ"ש של ההתאחדות לכדורגל ולעו"ד אמיר נבון, סמנכ"ל ומנהל אגף משפטי של ההתאחדות לכדורגל.

$(function(){setImageBanner('b7fcd955-f281-465b-88b9-c1b5a1777c74','/dyncontent/2023/2/12/e960374e-11ea-41ca-b46e-f63254187ad1.jpg',15395,'עירייה אייטם כתבה ',525,78,false,20182,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה