היום שאחרי מחר: סילבסטר ינחת היום, אזולאי יהיה כשיר למשחק הקרובמ.ס אשדוד רושמת פתיחת עונה נהדרת וטרם רשמה הפסד במשחק רשמי ולמעשה מאז אפריל 2019 לא הפסידה הקבוצה והרגל עוד נטויה. בקבוצה יש כעס על צורת המשחק של רעננה, אך במקביל באים בטענות רק לעצמם, "חייבים לדעת לנצח עם אופי גם משחקים וקבוצות כאלה". יאקוב סילבסטר ינחת היום ויצטרף לאימונים, שלומי אזולאי יהיה כשיר למשחק הקרוב

מ.ס אשדוד עם 6 נק' מ- 12 נק' אפשריות מאזן של 50 אחוזי הצלחה אחרי 4 משחקים, לא רע בכלל בהתחשב שהקבוצה גם טרם הפסידה משחק רשמי העונה, כולל משחקי חמשת משחקי גביע הטוטו ועוד הארבעה בליגה.

למעשה, מאז חודש אפריל בעונה שעברה, הקבוצה לא הפסידה ופתיחת העונה הטובה של הקבוצה, באה כהמשך ישיר לסיום העונה שעברה ומסע ההישארות הנהדר בפלייאוף. 

באשדוד יודעים שהם היו יכולים להוציא הרבה יותר מהמשחק אמש (א') הקבוצה הייתה טובה יותר מרעננה, לרבות במחצית השנייה שהתנהלה בשליטה מוחלטת של הכחולים ורק מזל ומשחק הגנתי מאד של רעננה מנעו מאשדוד יותר מנקודה שגם זו הגיעה בתוספת הזמן. 

באשדוד כעסו על צורת המשחק של רעננה, לטענת אנשי אשדוד פשוט "הרגו" את המשחק, שכבו בהגנה ולא ניסו לשחק כדורגל כל המחצית השנייה. 

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

"רעננה שיחקו מגעיל אין דרך אחרת לתאר את זה", תקף שחקן באשדוד. "נכון גם אנחנו שיחקנו רע ממש אבל נסחפנו למשחק המגעיל שלהם. עשו בונקר מהמחצית, 45 דקות של 'אנטי-כדורגל' . גמרו אותנו ואת המשחק שלנו".

"זה היה ביזיוני. מהדקה ה-41 הם קברו את המשחק", אמרו באשדוד. "רעננה צריכה להתבייש בעצמה. זה לא כדורגל ובטח שלא ספורטיבי".

בסיום המשחק התלהט מעט לכדי ויכוח קל בין שחקני הקבוצות לאחר ששחקני אשדוד סיימו את המשחק נסערים מאוד והביעו את דעתם באוזני הקבוצה המארחת, מה שגרם למתיחות קלה וחילופי דברים בין השחקנים שנרגעו תוך דקות בודדות. 

מצד שני היה מי שאמר באשדוד שלא משנה מה קורה, הקבוצה צריכה לדעת לנצח כאלה משחקים, עם אופי ובנחישות ולא להתעסק ביריב. 

אוואט ההתקפי

מי שמפתיע עד כה מאז פתיחת העונה בניהול המשחק ובכלל בהתנהלות כולה מאז פתיחת העונה, הוא המאמן רוני אוואט שנראה שהקדנציה הנוכחית שלו באשדוד, הרבה יותר רגועה, מחושבת ומנוסה.

אוואט מפתיע מידי שבוע עם הרכבים אחרים, משחק ללא פחד, נותן דקות לצעירים ובעיקר מבצע חילופים התקפיים ללא פחד תוך רצון לנצח את המשחק.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

אמש (א') הוא הכניס את נאור עבודי במקומו של הבלם ניר ברדע בדקות הסיום, תוך מסר ברור לחפש שער משווה, מה שגם קרה עמוק בתוך תוספת הזמן, עם השער של רועי גורדנה. 

מול ב"ש הוא "זרק" למערכה את גוזלן במקומו של אזולאי שנפצע ואתמול שילב בהרכב את הצעירים זוהר סזנו שהיה מצוין בעמדת המגן הימני וגם חמודי כנעאן קיבל דקות.

אוואט לא "התבייש" להוציא את גוזלן כבר במחצית ולא להכליל את יעקב בריהון בסגל בשל טענות לחוסר השקעה וחוסר רצינות. 

בשביל זה הוא כאן

אחד השחקנים החשובים במערך של אשדוד הוא רועי גורדנה שמעבר לכישרון על הדשא מביא עימו אופי והרבה ניסיון. גורדנה כבר אמש את השער המשווה ואמר בסיום: "חלק מהעניין שיש במועדון הרבה שחקנים צעירים, זה שעם ניסיון צריך לדעת לקבל את ההחלטות הנכונות בדקות החשובות.

מדקה 45 רעננה הלכו אחורה אז היו לנו הרבה שטחים ורק החלטות נכונות היו מכריעות את המשחק הזה אז אני שמח שהבעיטה שלי נכנסה וחבל שלא ניצחנו".

הקשר הוסיף: "לא חושב שרעננה שדדה אותנו, זה לגיטימי לשמור על תוצאה וקורה בכל משחק בעולם. אנחנו צריכים להסתכל על עצמנו והיינו צריכים למצוא לזה פתרונות עוד לפני הדקה ה-90 אבל נלמד לפעם הבאה.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

היינו צריכים לנצח, לא נבכה על הנקודות שאיבדנו עד עכשיו. יש עוד ליגה ארוכה, נסתכל ונלמד את הטעויות למשחקים הבאים".

גורדנה נשאל האם מקומו בהרכב הקבוצה לאחר שהוצא ממנו במחזור האחרון והשיב עם מסר למאמנו: "כן, חושב שמקומי בהרכב של אשדוד".

מי שקצת פחות התחבר בינתיים באשדוד הוא הכישרון הגדול יעקב בריהון. בריהון שהיה בתמונת החזרה להרכב לאחר שלא חש בטוב במחזור הקודם ונשאר על הספסל, לא נכלל בסגל עקב החלטתו של אוואט להענישו על האיחור לאימון במהלך השבוע.

סילבסטר מגיע

חלוץ הרכש החדש יאקוב סילבסטר אמור לנחות במהלך היום (ב') באשדוד ולהצטרף לאימונים. 

אשדוד חיפשה חיזוק נוסף לחלק הקדמי וסילבסטר אמור להיות החיזוק הזה. הוא יצטרף לחוליית ההתקפה שכוללת את דין דוד ושובל גוזלם יחד עם שגיב יחזקאל שמשחק יותר באגף.

טרם ברור האם החלוץ ייכלל בסגל כבר בשבת מול הפועל חיפה בשל חוסר ודאות באשר לכושרו הנוכחי אך לעומתו אזולאי דווקא צפוי להיות כשיר למשחק מול האקסית.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

הצעירים החדשים

באשדוד היו מרוצים מהצעירים החדשים המגן זוהר סזנו שקיבל את חולצת ההרכב ועמדת המגן הימני שגם חמודי כנען נכנס כמחליף והיה בסדר גמור. 

סזנו קיבל קרדיט בין היתר גם לאור הופעה לא מוצלחת של יצחק אספה במחזור האחרון ובשל העובדה שבנצי מושל פצוע.

השחקן הצעיר, שיחגוג בנובמבר 18, אמנם ירד עם קבוצת הנוער לליגה השניה, אך רשם הופעת בכורה מוצלחת בליגת העל ובצוות המקצועי מקווים שישתלב יותר בקבוצה הבוגרת. 

המאמן רוני אוואט אמר בנושא: "אני יוצא מהמשחק הזה עם גאווה גדולה משום ששיתפנו שלושה שחקנים צעירים. סזנו הוא סופר מוכשר שהצליח בתפקיד המגן הימני למרות שהוא בלם במקור.
השלושה הם ה-DNA של המועדון. זרקתי אותם למערכה במצב לא פשוט והם גורמים לי להיות מלא אושר וגאווה". 
לקראת הפועל חיפה בשבת
בקבוצה יחלו בהכנות לקראת המשחק הקרוב מול הפועל חיפה בשבת הקרובה (18:00, אשדוד) שככל הנראה שלומי אזולאי הפצוע שלא שיחק מול רעננה יחזור להרכב מול חיפה. 
באשדוד יקוו לקבל בחזרה את כל השחקנים וליצור ימי אימונים איכותיים עם מאבק על מקום בהרכב ואף בסגל, כולל ההגעה של סילבסטר והחזרה של בריהון לאימונים אחרי שהוצא מהסגל מול רעננה.
על הוצאת בריהון מהסגל אמר אוואט: "ההחלטה בנושא ההרכב וכן הסגל למשחק היא מקצועית ונשענת על האימונים.
השחקנים שהראו נכונות ונתנו הכל באימונים - נכללו בסגל. הרצון הוא לשנות את הנאיביות במועדון. בריהון היה מעט חולה, ומעבר לכך ההחלטה הייתה מקצועית נטו".

על החזרה מהפיגור: "תמיד יש אמונה בקרב השחקנים. ביצענו חילוף התקפי - נשארנו עם בלם אחד בלבד. הנקודה הגיעה לנו ואני מאמין שאם המשחק היה נמשך עוד מספר דקות אז גם היינו מנצחים.
אנחנו לא מדברים עכשיו על פלייאוף עליון, זו רק פתיחת העונה". המאמן החמיא גם לגורדנה: "הוא שחקן מצוין שנמצא כאן בדיוק בשביל הדברים האלו". 
"גורדנה הוא שחקן של אופי", העידו עליו בצוות המקצועי. "הוא לא מוותר אף פעם ונמצא שם בדיוק בזמן שצריך אותו. הוא נכס לקבוצה, מקצועית ומנטאלית".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה