החתן קושמרו: "הפועל אשדוד תישאר בצמרת הכדוריד הישראלי"קצת יותר מ- 24 שעות לאחר הזכייה המדהימה וההיסטורית של הפועל אשדוד בכדוריד באליפות המדינה, התפנה היו"ר המיתולוגי של הקבוצה ומי שנמצא כבר למעלה מ- 30 שנה במערכת, עופר קושמרו לדבר על הרגשות, התחושות, התכנון לעונה הבאה וההצהרה לעתיד ("לא מדובר במשהו חד פעמי, אנחנו בטופ של הכדוריד בארץ")

לצד כל הגיבורים, השחקנים, המאמן בוטנקו והקהל, יש אדם אחד שנראה שהאליפות של הפועל אשדוד בכדוריד היא משהו מעבר בשבילו. מדובר על היו"ר המיתולוגי עופר קושמרו.

כבר יותר מ- 30 שנה שקושמרו בעסק, מכיר את הפוליטיקה של הספורט, את הקשיים, הוא איש ספורט ברמ"ח אבריו ונמצא במערכת כבר שנים רבות.

את ההתרגשות על פניו ביום שלישי בערב אי אפשר היה לפספס. בנו עומרי קושמרו המשחק בקבוצה החמיא לו בשידור ישיר לאחר המשחק ואמר: "הוא אבא של כולם בקבוצה, הוא מתנהג אליי ללא כל הנחות, אני הכי שמח וגאה עבורו, זה מגיע לו".

ובאמת, כל מי שדיברנו איתו "ברחוב הספורטיבי" באשדוד מאז הזכייה מחמיא בענק להישג הקבוצה, השחקנים, המאמן ובעיקר לאיש אחד- עופר קושמרו.

צילום: משה דהן

אז מה עופר, חי את החלום?

"לא ממש, אני מרשה לעצמי לחגוג, אבל כבר בהכנות לעונה הבאה, חושב, מדבר עם מי שצריך".

עזוב אותך, זכיתם באליפות היסטורית, מותר לך לפתוח כפתור ולשבת מרוצה.

"אין ספק. ההישג הוא ענק, וכיף לנו, אבל אני בעיקר שמח על הדרך, על התהליך שהקבוצה עברה ועוברת ומעל לכל שעשינו את זה ביחד".

כל מי שדיברנו איתו, החמיא לכם ובעיקר לך, מרגש?

"ברור. בעיר שזה מגיע מאנשי ספורט אחרים מענפים שונים שיודעים להעריך, כיף לי לשמוע את הפרגונים, אני אוהב ספורט ואוהב מאד את אשדוד".

החגיגות האדומות התפרשו על כמה מוקדים, זה התחיל באולם בבית מכבי בראשל"צ, המשיך בחדרי ההלבשה והתסיים בפאב הזרם באזור התעשייה בעיר.

את האפטר פראטי האישי יעשה קושמרו בסופ"ש בעיר קלן שבגרמניה, לשם ייסע בכדי לצפות בפיינל פור ליגת האלופות של הכדוריד. "יש לי כרטיסים כבר מראש, זו מסורת אני כל שנה נוסע לשם, אני נוסע לשם להינות ולהירגע, וברור שזה כיף גדול לנסוע כאלוף".

אולי תביא משם איזה שחקן להפועל אשדוד?

"חחח, זו רמה אחרת, לא ברמת השכר שאשדוד יכולה לשלם".

עד כמה אתה שמח שהאליפות הזו הגיע כדרך, כבסיס שבניתם לאורך שנים, ולא כעונה אחת שבה הכל התחבר? מה שנקרא הבלחה.

"נגעת בנקודה הכי חשובה, יותר מהתואר עצמו, הדרך שלנו, מחלקת הנוער, הפרויקט בבתי הספר, התודעה שהכדוריד קיבל בתקופה האחרונה, העובדה שיש לנו שחקני בית וצעירים שמשחקים בקבוצה הבוגרת, זה ההישג הגדול, זו ממש לא עונה חד פעמית, אנחנו כאן בכדי להישאר, 7 שנים אנחנו בליגה".

צילום: משה דהן

האם כבר ניתן לומר שהפועל אשדוד היא חלק מהצמרת של הכדוריד בישראל?

"ללא ספק. אנחנו שם, ואנחנו נישאר כאן, כבר בשנים האחרונות התמודדנו בצמרת, זכינו בגביע האיגוד, הגענו לרבע גמר, אני מזכיר שגם העונה אם לא היינו עפים בחצי הגמר מול חולון, בהפסד המיותר, מי יודע איך העונה הייתה מסתיימת אולי עם דאבל".

מצד שני, הייתה לכם נפילה גדולה בסיבוב השני, מה קרה?

"הפציעות הרגו אותנו, גאבור היה פצוע, יותם טל היה פצוע, שרון לשם, השוער סטויקויבץ' שהוא מפתח אצלנו, אוסף של פציעות שפגע בנו, אני דווקא חושב שהעובדה שלא התפרקנו שהצלחנו להחזיק, נכון סיימנו שלישי בסוף, איבדנו יתרון ביתיות בחצי גמר, אבל הקבוצה לא התפרקה וזו הייתה נקודת המפנה, כי ידענו שברגע שהפצועים יחזרו, אנחנו שם".

צילום: משה דהן

מה חלקו של אולג בוטנקו בהישג?

"גדול מאד, אין ספק שאולג הוא מהשורה הראשונה של המאמנים בארץ, לא סתם הוא מאמן נבחרת ישראל במקביל, ברור שחלק מהמטרות העיקריות שלנו בקיץ זה להשאיר אותו בקבוצה.

לשמור על חדר ההלבשה, מאוחד ומגובש בתקופה שלא הלך לנו, אחרי ההפסד בחצי הגמר, זו עבודה גדולה, ובעניין הזה אני חייב לתת קרדיט לקפטן שלנו, נתנאל מלול שלא משנה כמה הוא משחק, אתה יודע שאתה יכול לסמוך עליו, מה שנקרא לצאת איתו לקרב בשקט".

לאולג אין חוזה?

"אין לו חוזה, יש בעיקר בעיות מול האיגוד באימון הנבחרת והנושא הכספי, אני מאמין שזה יסתדר, אנחנו מאד רוצים אותו ויש חיבור טוב".

מה לגבי שאר הסגל?

"אני מניח ש- 60-70 אחוז מהסגל נצליח לשמור, יש כמה שחקנים שהם סימני שאלה, אדיר כהן למשל רוצה לצאת לחו"ל ואם זה יקרה נתקשה להחזיק אותו לצערי, במידה ואדיר יילך נביא זר בעמדה שלו, אין שחקנים ישראלים ברמה שלו, בעמדה שלו.

צילום: משה דהן

מה לגבי סטויקוביץ' השוער?

"יש לו חוזה, הוא יישאר, הוא התחבר לקבוצה ולעיר. אני מניח שגם טל הרשקוביץ' יישאר, גם שרון לשם, צריך לראות מה קורה לגבי שאר המושאלים, יש לנו שני שחקנים צעירים שחוזרים מגרמניה ויחזקו את הסגל".

ספר קצת על גאבור הזר הגרמני שלכם, איך מצאתם אותו?

"אחד מחברי ההנהלה שלנו, שמע את השם, הבין שיש כאן איזה שחקן שאולי אפשר לנסות להביא, היו לו כל מיני בעיות בקבוצה שלו בגרמניה, הוא שיחק חלק מהעונה, היה פצוע. ישבתי לראות אותו, חקרנו עליו, בדקנו, הבנו שמדובר בשחקן קצת איטי, אבל ששיחק בגרמניה שזה הטופ של הכדוריד, הבנו שיש כאן פוטנציאל, ובאמת במאניי טיים הוא היה שם, עזר לנו מאד, בהתקפה ובכלל".

צילום: משה דהן

הוא יישאר?

"סימן שאלה, לא בטוח. יש עניין של כסף, של צרכים מקצועיים, אני מניח שבהתחלה הוא ירצה לנסות את המזל שלו שוב בחו"ל ואז נראה".

יש כוונה ללכת לאירופה?

"לדעתי לא נלך לכיוון הזה העונה, וגם אם כן זה יהיה במפעלים היותר משניים, בטח לא בליגת האלופות, יש כאן עניין של עלויות מטורפות, הרבה מאד לוגיסטיקה, סגל רחב מאד, אנחנו עדיין לא שם, דיברנו על תהליך זה חלק מתהליך ותהליך חדש שנצטרך לעבוד עליו".

אתה מרגיש שהזכייה באליפות תמנף את הכדוריד בעיר?

"כן לגמרי. גם העיתוי של הזכייה היה טוב לנו, העונה בכדורגל ובכדורסל נגמרה, אין איזה אירוע גדול אחר, פאום רק אנחנו קיבלנו את הפוקוס, גם ראש העיר הגיע במיוחד לחגיגות שלנו ולמסיבת סיום העונה והבטיח שהוא יתמוך בנו, יעזור לנו ואני מקווה שנראה את זה גם בתקציב.

בכלל קיבלנו עזרה לאורך כל הדרך והעונה מרשות הספורט, יורם אסרף והחברים, ראש העיר כמובן, זה לא מובן מאליו וההישג הזה הוא שלהם בדיוק כמו שלנו, עטפו אותנו בעזרה ולא סתם אשדוד היא עיר של ספורט".

צילום: משה דהן

זה אומר שהתקציב ייגדל?

"אני מניח שכן, יש מענקים ועוד דברים מסביב, אם באמת התקציב ייגדל, נוכל למנף את העונה הזאת ולעשות דברים יפים גם בעונה הבאה. 

ועדיין הכי חשוב שזה נעשה בדרך יסודית, שקטה, בני הנוער, העבודה בבתי הספר, הרחבנו את הבסיס של הכדוריד בעיר ואנחנו עושים עוד דברים בעיר בנושא, זה שיש לנו כ- 300 ילדים במחלקת הנוער שמשחקים כדוריד זה יותר מהתואר עצמו".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה