ההתאחדות מנסה לגבש מתווה לפתיחת הליגות נמוכות וליגות הנועראי הוודאות סביב הליגות הנמוכות והליגות הנמוכות מעסיק לא מעט גורמים בכדורגל המקומי. בהתאחדות מנסים לארגן מתווה שיתאים לליגות הנמוכות והנוער ששם המצב שונה מליגת העל והליגה הלאומית

צילום: מדיה האדומים

לאור התפשטות נגיף הקורונה בישראל התוכנית של ההתאחדות לכדורגל היא לפתוח את ליגת העל לנוער רק ב-9 באוקטובר, בעוד כשלושה חודשים, וזאת לאחר שכבר מעכשיו הקבוצות החלו באימונים ובהכנות לעונה הבאה, שהייתה אמורה להיפתח ב-14.8.

כמו כן, בהתאחדות רוצים לקצר את ליגות א’ ו-ב’, כדי ליצור מצב שאם קבוצה תיאלץ להיכנס לבידוד, יהיו שבתות חופשיות שיאפשרו להשלים את העונה כסדרה.

כחלק מהתוכנית, מחוזות דרום וצפון בליגה א’, שהיו צריכים להכיל 18 קבוצות (בכל מחוז), יחולקו לשניים וכך ייווצרו בעצם ארבע ליגות, כשבכל אחת יתקיימו 16 מחזורים בעונה הסדירה.

בסיום העונה הסדירה שתי הראשונות בכל ליגה יעלו לבית בן 4 קבוצות (בית אחד בכל מחוז) בו יתקיימו שישה משחקים נוספים ובסיומו ייקבעו שתי העולות לליגה הלאומית.

אותה מתכונת תתקיים גם בתחתית במסגרת מאבקי הירידה. בליגה ב’, שתוקצר גם היא, הכוונה היא לאפשר שבתות חופשיות, במקרה שנגיף הקורונה לא יעזוב, וכך יהיה אפשר לקיים ולסיים את הליגה ללא לחץ מיותר, גם אם קבוצות ייכנסו לבידוד.

ההתאחדות לכדורגל הודיעה בשבוע שעבר כי תתכנס ביום רביעי הקרוב לפגישה מיוחדת בה יוכרע גורלו של הכדורגל הישראלי, ובין השאר גורל הליגות הנמוכות.
ההמלצה העיקרית תהיה לדחות את פתיחת העונה עד לאחר חגי תשרי בכדי לאפשר לגל השני של הקורונה לעבור, ובמקביל תעשה הכנה מסודרת של הקבוצות בליגות השונות לקראת פתיחת העונה.

בכל מקרה בועדת הליגה והגביע של ההתאחדות מבינים שהליגה תהיה חייבת להסתיים בחודש מאי.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה