מתחמי הפינוי בינוי שמתוכננים ומאושרים באשדוד


להאזנה לתוכן:

השנה בישרנו על זריקת העידוד לעיריית אשדוד, לזרז ולאשר תכניות פינוי בינוי בעיר, כאשר כל דירה חדשה שתאושר לבניה במסגרת פינוי בינוי, תזכה את העירייה בכ-25 אלף ש"ח. אשדוד נט עושה סדר עם כל מתחמי הפינוי בינוי שמתכוננים בעיר, ובאיזה סטטוס הם נמצאים

עיריית אשדוד ויזמים בעיר מקדמים כ-20 תכניות פינוי בינוי ברחבי העיר. הכוונה היא להריסת בתים ישנים ומתפוררים ובניית מגדלי מגורים במקום. כך למעשה העיר מתחדשת, התשתיות מוחלפות והדיירים הותיקים מקבלים בתים חדשים. הבונוס ליזם הוא עוד מאות יחידות דיור אותם הוא מוכר בשוק החופשי, כך לרוב.

לפני כשלוש שנים, הבאנו כאן באשדוד נט את הפרטים על כל מתחמי הפינוי בינוי שנמצאים בשלבי תכנון וביצוע בעיר. השבוע, לאחר הבשורה על המענקים שצפויה לקבל העירייה על כל דירה חדשה שתאושר בפרויקטים אלה, בדקנו מה נשתנה בתכניות אלה. חשוב לציין, הליכי התכנון והאישור נמשכים שנים על גבי שנים, אחריהם גם היזמים לא תמיד ממהרים להתחיל בבניה. 

הדמיית תכנית פינוי בינוי באשדוד - צילום מסרטון תדמית של ישפה

מתחמי הפינוי בינוי באשדוד

מתחם פלדות: התכנית היא לפנות מספר בנייני מגורים ברובע ח'. הדירות המתוכננות שם הן 1,390 במקום 308 דירות ותיקות שיפונו, כולל בניין "פלדות" הידוע לשמצה, שפינויו מיועד להתבצע בשלב הראשון. סטטוס התכנית: עבר לקידום בותמ"ל במסלול קידום מהיר.

מרכזון רובע ו': התכנית לפינוי בינוי המרכזון ברובע ו' והדירות במקום, בניית מרכז מסחרי חדש ותוספת של 376 יח"ד ל-144 היח"ד הקיימות. סטטוס התכנית: לאחר בדיקה ראשונית, התכנית בוטלה.

מתחם ציזילינג רובע ו': ברחובות חסן בן גרא וציזלינג שצמודים לשדרות בני ברית, מתוכננים פרויקטי פינוי בינוי, שם ייבנו מגדלי מגורים עד 25 קומות ונקודתית גם עד 30 קומות. סה"כ ייבנו 864 יח"ד. סטטוס התכנית: בועדה המקומית.

פנוי בינוי בשדרות בני ברית - פינת ירושלים: מדובר במספר רבי קומות בהם 128 יח"ד. התכנית מציעה להרוס את הבניינים ולבנות במקומם מגדלי מגורים בתוספת של 474 יח"ד. סטטוס התכנית: בדיקה ראשונית.

פינוי בינוי אבן עזרא ברובע ה' - יזם התכנית חברת מרגנית. התכנית היא הריסת מספר מבנים בני 4 קומות עם 144 יח"ד, בניית מגדלים מגורים ותוספת של כ-648 יח"ד. סטטוס התכנית: מאושרת. בשבוע שעבר התקבל היתר בניה לבניין הראשון.

מגדלי המגורים בתכנית מתחם לב אשדוד החדש

פינוי בינוי מתחם לב אשדוד: התכנית כוללת הקמת מתחם המשלב מגורים, תעסוקה, מסחר ומבני ציבור על שטח קניון "לב אשדוד". התכנית מציעה  הקמתארבעה מגדלי מגורים בגובה כולל של 26 קומות. סך תוספת יחידות הדיור בפרויקט הינו 532 יחידות דיור, מתוכן 82 יוקצו עבור קטנות מאוד בגודל של עד 50 מ"ר. סטטוס התכנית: תכנית מאושרת - טרם ברור מתי יחלו העבודות. 

פינוי בינוי נאות ספיר: התחדשות עירונית ברובע ה' באמצעות פינוי בינוי תשעה בניינים עם 200 יח"ד ותוספת של 550 יח"ד. סטטוס התכנית: אושרה כתוכנית ותמלי"ת (הליך תכנון מזורז, העוקפת את הועדות המחוזיות והמקומיות). לקראת הפקדה.

פינוי בינוי אחד העם: המתחם הוכרז כמיועד לפינוי בינוי בדצמבר 2017, במסגרת תכנית הפינוי בינוי ייהרסו 112 דירות ישנות ובמתחם שיפונה יבנו 505 יח"ד בשלושה מגדלי מגורים. חזית הפרויקט תפנה לרחוב הרצל ותחיל גם מסחר. עוד על פי התכנית, כמעט 17 דונם משטח פארק בן גוריון יכללו בתכנית לצורך בניית מוסדות ציבור, בניית תיכון ועוד. סטטוס התכנית: אושר בועדה המקומית. הועברה לאישור כתכנית ותמלי"ת (הליך מזורז עוקף ועדות מקומיות ומחוזיות)

פינוי בינוי אביסרור: רחוב סיני ברובע א' ומהצד השני רחוב יצחק הנשיא. מדובר בהריסת הבתים המתפוררים ברחוב, כולל מתנ"ס עוזיאל. סה"כ יפונו 186 יח"ד אליהם יתווספו במגדלי מגורים 1025 יח"ד. סטטוס התכנית: אושר בועדה המקומית, הועבר לאישור הועדה המחוזית.

מתחם פינוי בינוי קלנג הנדסה: פרויקט שנמצא על שדרות חיים משה שפירא פינת שדרות הרצל. פינוי בנייני מגורים עם 72 יח"ד ובמקומם ייבנו בנייני מגורים בתוספת של 374 יח"ד. סטטוס התכנית: מאושרת. קיבל היתר בנייה ראשון.

פינוי בינוי הרב שאולי: פרויקט של חברת י.ח דימרי, פינוי בניינים ברחוב הרב שאולי ברובע ד' עם 152 יח"ד ובניית מגדלי מגורים עם מסחר ותוספת של 684 יח"ד. סטטוס התכנית: מאושרת. הבניין הראשון נמצא בבנייה לאחר ביצוע הריסה.

פינוי בינוי המעפילים דרום: התכנית מציעה פינוי בנייני מגורים ישנים עם 344 יח"ד ברחוב המעפילים, בניית מגדלי מגורים בתוספת 1206 יח"ד. סטטוס התכנית: אושרה כתוכנית ותמלי"ת (הליך תכנון מזורז, העוקפת את הועדות המחוזיות והמקומיות). לקראת הפקדה.

פינוי בינוי אח"י אילת ברובע א': פרויקט של י.ח דימרי שמציע פינו הבניינים המתפוררים ברחוב אח"י אילת עם 123 יחידות דיור, בניית בנייני מגורים ותוספת של עוד 123 יח"ד (המספר כנראה צפוי לעלות בהמשך). סטטוס התכנית: אושרה בועדה המקומית.

פינוי בינוי המעפילים צפון: התכנית מציעה פינוי בנייני מגורים ישנים עם 160 יח"ד ברחוב המעפילים, בניית מגדלי מגורים בתוספת 560 יח"ד. סטטוס התכנית: אושרה כתוכנית ותמלי"ת (הליך תכנון מזורז, העוקפת את הועדות המחוזיות והמקומיות). לקראת הפקדה.

 פינוי בינוי האצטדיון ורחוב משמר הירדן

פינוי בינוי משמר הירדן: פרויקט של חברת הנדל"ן יובלים. מדובר ברחובות משמר הירדן, רזיאל דוד ועוד מהרחובות הותיקים בעיר. התכנית מציעה פינוי 232 יח"ד קיימות, בניית מגדלי מגורים ותוספת של 1206 יח"ד. סטטוס התכנית: אושר לפני שבועיים בועדה המקומית.

פינוי בינוי האצטדיון העירוני והבניינים הסמוכים: פרויקט של מנהל מקרקעי ישראל. התכנית מציעה פינוי האצטדיון הישן ובנייני המגורים הסמוכים אליו בסך הכל 126 יח"ד, ובמקום ייבנו מגדלי מגורים עם בתוספת של 974 יח"ד. סטטוס התכנית: בהגשות להיתרים. נמצא בדיונים מול מנהל מקרקעי ישראל 

מרכזון רובע א' עם שלוש מאות יחידות דיור ושיפוץ המרכזון סטטוס התכנית: אושר בועדה המקומית.

פינוי בינוי מערב רוגוזין: התכנית מציעה פינוי בנייני המגורים הישנים עם 78 יח"ד ובמקומם ייבנו מגדלי מגורים בתוספת של 600 יח"ד. סטטוס התכנית: בבדיקה ראשונית.

פינוי בינוי רחוב הדקל: התכנית כבר נמצאת בביצוע. התכנית מפנה את בנייני רחוב הדקל המיושנים והמתפוררים, סך הכל 150 יח"ד - במקומם נבנים מגדלי מגורים בתוספת 846 יח"ד. סטטוס התכנית: מאושרת ומבוצעת.

פינוי בינוי הרב מימון: פינוי בניינים עם כ-400 יחידות דיור ובניית מגדלי מגורים עם 1600 יחידות דיור. סטטוס התכנית:  הועבר לאישור כתוכנית ותמלי"ת (הליך תכנון מזורז, העוקפת את הועדות המחוזיות והמקומיות).

פינוי בינוי רחוב רמב"ם: תכנית של ש.ס. אדיר. אין פרטים על מספר הבניינים שיפונו ואלה שייבנו. סטטוס התכנית: לפני ועדה מקומית.

מתחמי פינוי בינוי שמקודמים בעיר

חשוב להבהיר כי בעיר מקודמות תכניות פינוי בינוי נוספות שטרם עודכנו במערכות המידע הגאוגרפי של העירייה. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה