איגור אולסיק מאשדוד, נאשם באונס בת 14 בעיר


להאזנה לתוכן:

איגור אולסיק, בן 41 תושב העיר, חטף נערה מהרחוב, כלא אותה בביתו וביצע בה את זממו במשך שעה ארוכה. היא בכתה וצעקה - תעזרו לי, תשחרר אותי, אני לא מכירה אותך. הוא אמר לה - את שלי". בית המשפט שלח אותו ל 9.5 שנות מאסר

איגור אולסיק - אנס בת 14

איגור אולסיק (41), תושב אשדוד  אנס באכזריות נערה בת 14 לאחר שחטף אותה  מהרחוב אל ביתו ברובע ו', שם הוא התעלל ואנס אותה במשך שעה ארוכה. הנערה הצליחה לברוח רק לאחר שאימו של אולסיק שבה לביתה.

בדיון בהארכת מעצרו אמרה השופטת דורית בונדה:

"הקטינה מגוללת את סיפור המעשה פרוטרוט, ומציינת בעדותה מיקומים ותיאורים נוספים החל מתחילתו ועד סופו.

מהשלב הראשוני היא התנגדה, ולדבריה תפס אותה ולקח אותה. היא מספרת כי לאורך כל הדרך, עוד בטרם עלו לביתו, ביקשה ממנו שיעזוב אותה. הוא לא שעה לפניותיה, הכניס אותה לדירתו ונעל את הדלת. לאחר מכן, שלב אחר שלב, ביצע בה את המעשים המיוחסים לו.

הקטינה מתארת שבשלבים האלה היא ביקשה שירד מעליה. סיפרה שדחפה אותו ולדבריה, בתום האירוע אמר לה לא לספר וביקש את מספר הטלפון שלה. בעדותו קושר עצמו לאירוע. לדבריו נעשה מתוך סימפטיה אליה. הוא מכחיש שאנס אותה וכי חשב שהיא מבוגרת. לדבריו כשראה שהיא רוצה הביתה פתח לה את הדלת.הוא טוען כי היה שיכור".

אמה של הנערה שנאנסה, אמרה מוקדם יותר היום:

"מה שעובר עלינו לא ניתן לתאר. אי אפשר לחזור לשיגרה. גמרו לי על הילדה. היא לא מבינה מה רצו ממנה. הגיעה למצב שהוא חטף אותה ולקח אותה בכוח לבית שלו והיא בוכה וצועקת - תעזרו לי, תשחרר אותי, אני לא מכירה אותך. הוא אמר לה - את שלי". 

לידיעה המלאה של דברי האם מהבוקר - כנסו כאן

ראש משרד החקירות במשטרת אשדוד, פקד ריקי ממן, גבתה מהנערה עדות ראשונית. "היא חזרה מבית הספר, הלכה ברחוב, ואז החשוד פנה אליה והוביל אותה לביתו", סיפרה ממן. "הוא הכניס אותה לתוך הבית בניגוד לרצונה. אנחנו מבינים שבתוך הבית, אחרי שהוא נועל את הדירה, הוא מבצע בה עבירות מין חמורות".

פקד ממן ציינה כי החשוד לא מוכר למשטרה מעבירות קודמות. "החשוד ביצע בקורבן עבירות מין כשהיא למעשה לא יכולה לצאת, נעולה בתוך הבית. בשלב מסוים היא ניגשת לדלת ומצליחה לשכנע את החשוד לשחרר אותה. היא יוצאת מהדירה, מגיעה הביתה, מדווחת לאחותה על מה שקרה ואז בעצם אנחנו מקבלים דיווח. המשטרה הגיעה מהר לשטח, איתרנו את החשוד ועצרנו אותו".

עו"ד ז'אנה זייצב שמייצגת מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד באונס באשדוד: "החשוד מכחיש את החשדות. הוא משתף פעולה עם החוקרים ומסר גרסה להשתלשלות האירועים אנו ממתינים שהמשטרה תבדוק את גרסתו". 

פסיקת בית המשפט - 9.5 שנות מאסר

הנאשם הודה, כי בתאריך 25.10.21 בשעות הצהריים, הבחין בקטינה צועדת לביתה אחרי שירדה מהאוטובוס בחזרה מבית הספר, פנה אליה והחל לשוחח עימה בעיקר ברוסית, על אף שהיא אינה דוברת ואינה מבינה את השפה הרוסית. הנאשם הציע לקטינה לבוא עימו, אמר לה שיש לו אוכל ומים והציע לה לעשן.

הקטינה לא הבינה את כל דברי הנאשם וסברה לתומה כי הנאשם זקוק לעזרה, על כן התלוותה אליו וצעדה אחריו לכיוון אליו הוביל אותה. הנאשם הוביל את הקטינה לבניין מגוריו, לפני דלת הכניסה לדירה אמרה הקטינה לנאשם שהיא לא רוצה להיכנס ושהיא רוצה ללכת הביתה. הנאשם אחז בידה, משך אותה והכניסה אל תוך הדירה, נעל את הדלת ולקח את המפתחות.

בדירה, עישן הנאשם סמים ב"באנג" והציע לקטינה לעשן, אך היא סירבה. בהמשך, אחז הנאשם במותניה של הקטינה, הוליך אותה אל חדר השינה שלו, שם בעל אותה שלא בהסכמתה החופשית, זאת כשהוא מתעלם מכך שהיא מבקשת מספר פעמים ללכת לביתה.

הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירה של אינוס בנסיבות מחמירות.

בשלב הטיעונים לעונש, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט לקבוע בעניינו של הנאשם מתחם עונש הולם בין 16-13 שנות מאסר בפועל, זאת לאור מסוכנותו הגבוהה של הנאשם והפגיעה והניצול הקשים של הנאשם כלפי המתלוננת.

כמו כן, טענה עו"ד מורן גז מפרקליטות מחוז דרום, כי על הענישה גם להעביר מסר חד וברור כי ניצול נפשי של בני אדם למטרות סיפוק יצרי מין ראוי לכל הוקעה, במיוחד כך הוא כאשר קורבנות הניצול הם קטינים, אשר יכולתם להתגונן מפני עבריין מין בוגר מוגבלת ביותר.

בית המשפט המחוזי בב"ש (כב' סגן הנשיאה, השו' נ. זלוצ'ובר, כב' השו ד. כהן וכב' השו' ד. בן-טולילה) קבע מתחם עונש הולם בין 15-9 שנות מאסר והשית על הנאשם עונש של 9.5 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי בסך של 80,000 ₪ למתלוננת.

בית המשפט ציין בגזר הדין, כי "הנאשם גילה חוסר אמפטיה לסבל הנרחב שהוא גורם לקטינה במעשיו תוך התמקדותו בסיפוק יצרו. הנאשם לא שעה לבקשותיה של הקטינה לצאת מביתו ורק לאחר שביצע בקטינה את זממו, כשהקטינה דחפה אותו בכוח מעליה וביקשה ממנו שיפתח את הדלת ויאפשר לה ללכת ואם לא יעשה כן היא תפנה למשטרה, פתח הנאשם את דלת הדירה ואמר לקטינה שלא תספר לאיש על מה שקרה. במהלך כל אחד משלבי האירוע יכול היה הנאשם לסגת מתכניתו ולאפשר לקטינה להמשיך בדרכה אך בחר שלא לעשות כן, תוך שניצל את פער הכוחות והגיל שבינו לבין הקטינה...אין ספק שמעשי הנאשם ילוו את הקטינה ומשפחתה עוד שנים רבות".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה