פרשת שחיתות באשדוד לכתב אישום: מנהל משרד הרישוי זייף רישיונות תמורת שוחד

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

הפרקליטות: הסדרת רישיונות הנהיגה נעשתה בתמורה לקבלת שוחד במאות אלפי שקלים ע"י הזוג ורד ויצחק אורדמן, לעיתים תוך הונאת ערכאות שיפוטיות ע"י עו"ד צורי סבן והן ע"י ורד אורדמן שהתחזתה לעו"ד

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט המחוזי בבאר-שבע כתב אישום נגד מנהל משרד הרישוי בנפת לכיש, יצחק אורדמן, כנגד אשתו, ורד אורדמן; וכנגד עו"ד צורי סבן; בפרשת שחיתות, שעסקה בסדרת רישיונות נהיגה לעשרות אנשים שהורשעו בעבירות תנועה רבות והיו מעורבים בתאונות דרכים, לעתים עם נפגעים, ושרישיונם נפסל.

במסגרת תפקידו היה אורדמן מוסמך לקיים שימועים ולהחליט בעניינם של נהגים אשר נפסלו פסילה מינהלית במסגרת שיטת הניקוד בעבירות תעבורה. סבן ייצג נהגים בפני רשות הרישוי בנוגע לשיטת הניקוד. המדינה טוענת, כי החל מספטמבר 2008 דחה אורדמן ריצוי של פסילה מינהלית שהוטל על לקוחות של סבן, תמורת שוחד שקיבל מהאחרון. 

על פי כתב האישום - הסדרת רישיונות הנהיגה נעשתה בתמורה לקבלת שוחד בסך מאות אלפי שקלים על-ידי בני הזוג אורדמן, תוך הונאת ערכאות שיפוטיות ע"י ורד אורדמן וע"י עו"ד סבן.

לטענת המדינה, סבן שילם לבני הזוג אורדמן שוחד בסך 130,000 שקל בשנים 2001-2008 בצ'קים ובהעברות בנקאיות, בין היתר תחת כסות כוזבת לפיו ורד אורדמן מועסקת במשרדו. סבן עצמו הפיק 240,000 שקל מהטיפול בתיקים אלו, נטען בכתב האישום. המדינה אומרת, כי במעשיו סיכן אורדמן את המשתמשים בכבישים, שכן נהגים שהיו אמורים להיפסל בשל עבירותיהם - המשיכו לנהוג. 

היקף הלבנת ההון בתיק נאמד בכמיליון שקל. הפרשה נחקרה על-ידי ימ"ר לכיש.

האישומים החמורים:

אורדמן מואשם בלקיחת שוחד, מירמה והפרת אמונים. סבן מואשם במתן שוחד, זיוף בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שידול לשבועת שקר, בידוי ראיות, הלבנת הון ועבירות מס. 

ורד אורדמן מואשמת בהתחזות לעורכת דין בכך שטיפלה בעניינם של נהגים שטופלו במשרדו של סבן ובקבלת דבר במירמה. לדברי התביעה, באחד המקרים הנאשמת התחזתה לעו"ד מרגלית חגי, תוך זיוף מסמכים על-מנת להונות את לשכת נשיא המדינה ולנסות לקבל במרמה חנינה בעבור אחד מלקוחותיה. התביעה מייחסת לבני הזוג אורדמן הלבנת הון והעלמת הכנסות בסך 700,000 שקל.

לעו"ד צורי סבן מיוחסות עבירות של קשר לפשע (יחד עם בני הזוג אורדמן), מתן שוחד, זיוף בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט, קבלת דבר במירמה, עבירות מס, עבירות הלבנת הון ועוד.

על-פי עובדות כתב האישום, במסגרת תפקידו וסמכותו כמנהל משרד הרישוי בנפת לכיש, הגיעו לפתחו של יצחק אורדמן בקשות של נהגים רבים, אשר ביקשו לדחות את מועד תחילת ריצוי הפסילה המינהלית אשר הושתה עליהם, נוכח צבירת נקודות בגין ביצוע עבירות תעבורה שונות, לרבות עקב מעורבותם בתאונות דרכים קשות עם נפגעים.

עו"ד סבן, שהוא בעל משרד עריכת דין המתמחה בדיני תעבורה, עסק בין היתר בייצוג נהגים בפני משרד הרישוי (בפניו של מר אורדמן); ואשתו של מר אורדמן, ורד, הועסקה במשרדו של עו"ד סבן.

כעולה מעובדות כתב האישום, בהזדמנויות רבות זייף עו"ד סבן עשרות רבות של בקשות להישפט על דוחות תנועה, תוך שהוא בודה מליבו מספרי דוחות שכלל אינם קיימים, והיה מגיש את הבקשות המזויפות האלה לבתי משפט השונים.
עם קבלת אישור על עצם פתיחת הליך שיפוטי, פנה עו"ד סבן למר אורדמן, על מנת שזה ידחה את מועד הפקדת רישיונות הנהיגה של לקוחותיו של עו"ד סבן, שכן בכוונתו להביא לביטול דוחות התנועה והפחתת מצבת הנקודות שנזקפו לחובת לקוחותיו.

לפי כתב האישום, אורדמן העניק לעו"ד סבן "יחס מיוחד", נמנע מבדיקה של הבקשות שהוגשו אליו ושבגינן נתבקשה הארכת מועד הפקדת רישיונות הנהיגה (וזאת באופן שונה ומובהק מאופן הטיפול הדקדקני אותו היה מעניק לבקשות שהוגשו על-ידי עורכי דין אחרים), ובסופו של יום היה מעניק ללקוחותיו של עו"ד סבן את הארכות המבוקשות, גם במקרים בהן לא הייתה שום הצדקה לעשות כן.

עוד עולה מכתב האישום כי בין לקוחותיו של עו"ד סבן, אשר זכו לטיפול "מיוחד" על-ידי מר אורדמן, היה ארמו מיארה, אשר הורשע לאחרונה בעמידה בראש ארגון פשיעה בעיר אשדוד.

עוד נטען כי לאחר שמר אורדמן היה דוחה את הפקדת רישיונות הנהיגה של לקוחותיו, היה פונה עו"ד סבן שוב לבתי המשפט, הפעם בבקשה למחיקתן של אותן בקשות מזויפות אותן הגיש ושבגינן פתח הליך שיפוטי, והכול לפני שהתקיים דיון ונתגלתה התרמית (שכן כלל לא ניתן היה לדון בבקשות לגופן).

על-פי כתב האישום, עו"ד סבן נעזר בשירותיה של ורד אורדמן, תוך שהוא מסתייע בה בכל הנוגע למסמכים הנדרשים לקיום דיון (שימוע) בפני בעלה, ולעיתים היא אף הופיעה בפני בעלה בשמו של עו"ד צורי סבן, לאחר שבפני הנהגים אשר נדרשו להפקיד את רישיונם היא התחזתה כעורכת דינם.

על-פי האישום, במסגרת התחזותה של ורד אורדמן לעורכת דין, היא טיפלה בעניינים משפטיים של נהגים רבים, ואף פעלה בשמם מול גורמים שיפוטיים כגון בתי משפט והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד).

בין היתר מפרט כתב האישום מקרה בו התחזתה ורד אורדמן לעורכת דין במטרה להונות את לשכת נשיא המדינה, זייפה ניירות משרדיים רבים של עורך דין אחר וניסתה לקבל במירמה חנינה מעת נשיא המדינה בעבור אחד מהנהגים אשר ייצגה.

לפי כתב האישום, בתמורה להארכת מועד תוקף רישיונם של הנהגים על-יד מר אורדמן וטיפול בעניינים שונים על-ידי הגברת אורדמן, קיבלו השניים כספי שוחד בסך של מאות אלפי שקלים, לרבות במזומן.

עוד נטען כי קבלת הכספים לא דווחה לרשויות המס, לא שולם בגינם מס כדין, ובנוסף, נעשו פעולות על מנת להסוות את מקורם ואת זהות בעלי הזכויות בהם.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה להורות על חילוט רכושם של בני הזוג אורדמן ועו"ד סבן לפי חוק איסור הלבנת הון.

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('adfea93b-966f-44e2-b75c-5e21ef69a742','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,true,49042,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('adfea93b-966f-44e2-b75c-5e21ef69a742','/dyncontent/2023/2/12/e960374e-11ea-41ca-b46e-f63254187ad1.jpg',15395,'עירייה אייטם כתבה ',525,78,true,49042,'Image','');},15]]);})
 
 
Alternate Text

דותן לינדברג משרד עורכי דין

רשלנות רפואית |תאונת דרכים| תאונת עבודה| ביטוח לאומי
08-8652920
Alternate Text

משרד עורכי הדין גונטמכר הלל טבול

תאונות אישית| ביטוח לאומי| רשלנות רפואית| תאונת דרכים| ביטוח
08-6767618
Alternate Text

עו"ד יורם ביתן

דיני משפחה| גירושין| ירושה| אפוטרופסות| ידועים בציבור| הסכם ממון
08-8651590
Alternate Text

שלמה ערד|משרד עו"ד לתעבורה

דיני תעבורה
050-7898242
Alternate Text

עו"ד עידן רוקח

הוצאה לפועל ופשיטת רגל
0533072221
Alternate Text

אותן ושות'

פלילי/ מעצרים/ צווארון לבן/ מיסים/ תעבורה / נזיקין/ מקרקעין
089587979
Alternate Text

עו"ד מורן קטורזה

מקרקעין| נדל"ן |התחדשות עירונית| חברות| צוואות וירושות| הסכמי ממון
08-9999182
Alternate Text

יוסף טויזר משרד עו"ד

דיני עבודה| ביטוח לאומי צוואת ירושות| גביית חובות
073-7279510
Alternate Text

פילביץ' אבדייב משרד עורכי דין

מכר דירות | תאונות דרכים ועבודה | ביטוח לאומי| דיני עבודה
058-5808787
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה