מה הדבר הראשון שיעשו האשדודים ביום שאחרי הקורונה?לטייל בטבע, לשחות בבריכה אולימפית, להתפלל בכותל, לגלוש בים, לשלוח את הילדים לפנימייה, לבקר את סבא וסבתא ובעיקר - לחבק, לחבק, לחבק: האשדודים משתפים בדבר הראשון שיעשו ביום שאחרי הקורונה

לרגל החג, יצאנו לשאול את האשדודים למה הם הכי הם מתגעגעים בימים אלו ומה הדבר הראשון שיעשו ביום שאחרי הקורונה - וזה מה שהיה להם להשיב:

"ארוץ לחבק את הנכדים" - ראש העיר עם נכדתו נויה. צילום פרטי

ד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר
"ביום שאחרי הקורונה ארוץ לגעת, לחבק ולנשק את הנכדים שלי. יש לי כאבים בגוף מהחסך הזה שהביא לנו נגיף הקורונה. אאחל לכולם חג שמח ובריאות איתנה".

סיון אטנר. צילום: סהר פסח

סיון אטנר, שחקנית (שנות ה-80)
"ביום שאחרי הקורונה אני הולכת לים, רק אני ורעש הגלים, וצועקת חזק לבורא עולם תודה שהחזרת לנו את החופש!! תודה שבזכות הקורונה זכינו להעריך את הדברים הקטנים האלה שהיו נראים לנו ברורים מאליו כמו חיבוק ונשיקה".

משפחת אסרף בזמן איכות. צילום פרטי

יאיר אסרף, מקעקע וגולש
"התקופה הזו בהחלט לימדה אותי דבר או שניים...החופש מהשגרה היומיומית והעבודה האינטנסיבית קירב אותי יותר לאישה ולילדה, שזה משהו מדהים בעיני ואני מאמין שאאמץ יותר את העניין גם כשהשגרה תחזור לעצמה, על מנת להיות ולחיות יותר - במלוא מובן המילה. הדבר הראשון שארצה לעשות כשיעבור הבלגן זה לגלוש, זה כנראה הדבר שהכי קשה לי להתמודד איתו כרגע. הים הוא השחרור שלי, התרופה להכל, אז זה בטח יהיה הדבר הראשון שאעשה". 

הנינים במשפחת קקון ואטלי לצד סבא וסבתא. צילום משפחתי

יניב קקון, המשנה לראש העיר
"ארוחת צהריים עם בנותיי אצל סבא וסבתא שלי.

געגוע לחיבוק, למרק העגבניות הנפלא של סבתא, לשיחה פנים אל פנים ולב אל לב שהמרחק לא מאפשר היום....

הקשר בין הבנות שלנו לסבא וסבתא רבא ולמשפחה חשוב לנו ובדרך כלל לא עובר שבוע בלי שנפגשים.

מרגש כמה שהן מתגעגעות ומחכות לרגע שיהיה שוב אפשר. מאחלים חג שמח ובריאות לכל תושבי אשדוד".

יניב קקון, המשנה לראש העיר. צילום פרטי

טל בן חיים. צילום פרטי

טל בן חיים, דוגמנית
"הדבר שאני הכי רוצה לעשות כשכל זה ייגמר הוא לנסוע עם הבייבי החדש שלי להורים שלי ולחבק אותם חזק חזק!"

חיים שייב, יו"ר ההסתדרות במרחב דרום

חיים שייב, יו"ר ההסתדרות מרחב אשדוד
"טס עם אישתי לארגנטינה לסוף העולם...טיול של שבועיים בארץ האש".

חן בוקר עם הבן בבכור (השושון) בחוף הים. צילום: אילן ברקוביץ'

חן בוקר, חלק מצוות פושאפ גירלס - שיווק דיגיטלי ועורכת באתר "הבלוגרים"
"יש שני דברים שאני מתכוונת לעשות ביום שאחרי הקורונה. לרוץ לחבק את סבתא שלי שאני כל כך מתגעגעת אליה ולקחת את השושון לים. מצדי ללכת לישון כל המשפחה בחוף הים באוהל לאיזה יומיים- שלושה".

אלקנה ביטון, דובר כיבוי אש אשדוד

אלקנה ביטון, דובר כיבוי אש אשדוד
"נוסע לכותל עם האופנוע שלי לחפש קצת שקט, להתפלל מול הקיר, לחבק אותו ולהודות על הכל".

אירמה צור. צילום פרטי

אירמה צור
"דבר ראשון להתחבק, להתחבק ושוב להתחבק! ולעיקר! לחבק את רועי ושיר שלי שגעגעתי אליהם כל-כך. משם לנסוע לכותל לתפילת הודייה, ללכת  עם בנותיי לראות השקיעה והליכה בים ולנסוע לבקר את משפחתי בצפון. אהה ואיך לא - סוגרת חו"ל: 1. כרטיסים להופעה של ברוס ספרינגסטין..
2. טיול שורשים משפחתי לגאורגיה".

שחף פלד. צילום פרטי

שחף פלד, מקעקעת, מייסדת קהילת אמני אשדוד
"למזלי אני מאד עסוקה ועוד לא הרגשתי את מה שהרוב חשים. אני מתרוצצת בין ההורים לעוד מיני שליחויות והתנדבויות ולהוריד את הכלבה הגיבורה שלי. וקצת מקנאה באלו שאומרים שמצאו מלא זמן ליצור ולהנות מהחופש.
כשכל זה ייגמר הייתי רוצה להפיק מסיבה גדולה בים, פתוחה לקהל הרחב, והכל בבגדי ים. אני הכי רוצה להרגיש את החול החם. זה מאוד מתסכל לראות אותו מ-500 מטר ולא לגעת. אני מתגעגעת מאד לעבודה, לקעקע, להפיק, לחבר בין אנשים, לרקוד, למוזיקה, להופעות, לחיבוק מהקהילה. אני מאחלת שנצא מזה יותר טובים, פחות חומרניים, ושנחזור בכל הכח לשמח את הקהילה ולזרוע חיוכים".

מתן פרידמן. צילום פרטי

מתן פרידמן, מתנדב מד"א
"הדבר הראשון שאעשה ביום שאחרי הקורונה הוא לנסוע לחברה שלי שמתגוררת בצפון".

שמעון רגב: "אמשיך לשמח את עם ישראל".

שמעון רגב, מוזיקאי וסטנדאפיסט
"תמיד שמחתי על כל דבר ודאגתי לשמח, וגם ביום שאחרי הקורונה אמשיך לשמוח ולשמח את עם ישראל". 

משפחת סייר. צילום פרטי

אדווה סייר, מאפרת ודוגמנית
"אחרי הקורונה פשוט אמצא פנאי למה שחשוב. הדבר הראשון יהיה לעשות מפגש עם המשפחה, סבא שלי, המלך שלי שמזיל דמעות מהמצב הזה שהוא לא יכול לפגוש אותנו, אבא שלי שגם הוא במצב סיכון ולא יוצא מהבית בכלל! אימא שלי, עובדת מד״א, 24 שעות סביב השעון לא נחה, המשפחה של הבן זוג שלי שאנחנו כל-כך מתגעגעים אליהם...אנשך את אחיינים שלי בלי סוף! פשוט נבלה יחד בניסיון לפצות על הזמן הארוך שבו לא התראינו.

דבר שני אמצא זמן לטיולי טבע שאני כל כך אוהבת עם החברים שלי...ים, שמש, טבע, פריחות, הרים, הדברים שנותנים לי שלווה בחיים! ואקווה לראות שינוי אולי שיש יותר בעלי חיים בחוץ שמרגישים שהטריטוריה שייכת להם, בזכות ימי הקורונה.

דבר שלישי אחזור לעבודה שלי שאני כל כך אוהבת! לאפר, לעשות אומנות באהבה, לשמח כלות, וגם הרבה צילומים בתחום של הדוגמנות שהתבטלו וצריך עוד לעשות אותם.

בקיצור לחזור לעשות עסקים כמו בשגרה רק עם הערכה גדולה יותר והבנה אפילו גדולה ממה שהייתה לפני, שכלום לא ברור מאליו! ואני מודה לאלוהים על מה שיש לי".

שמוליק דואק: "החזרה לשיגרה היא הדבר הכי נכסף שאני הכי מצפה לו". צילום פרטי

שמוליק דואק, פעיל חברתי ובעל המספרה החברתית אשדוד
"אם אענה באופן אינסטינקטיבי, אז הכי הייתי רוצה לתכנן לי חופשה של לפחות שבוע בחו"ל או בארץ, שכוללת טיולים, בילויים וכל מה שנמנע ממני בעקבות המצב הזה. אני גם מאוד מתגעגע לצעידות שנהגתי לעשות כל ערב, ועוד יותר מתגעגע למשפחה שלי שנמצאת כולה בצפון.

אבל מכיוון שהתבקשתי להתייחס רק לדבר אחד וראשון שאעשה, אז זה יהיה בעיקר להשלים פערים בעבודה, ולתת שירות לכל הלקוחות הנאמנות שלי. אני יודע שבהתחלה אצטרך לעבוד עד לשעות המאוחרות כדי להדביק פערים, אבל אני גם יודע שזה יתן לי סיפוק אדיר כי אני מאוד מתגעגע למספרה וללקוחות.

אני כ"כ אוהב את העבודה שלי שהיא בשבילי סוג של בילוי. ממש מייסר אותי שאני לא יכול לתת מענה ללקוחות שכל כך זקוקות לי עכשיו.

אם אסכם את כל מה שכתבתי, אז בעצם החזרה לשיגרה (זאת שאהבנו להתלונן עליה) היא פתאום הדבר הכי נכסף שאני הכי מצפה לו".

האחים בנישו, צילום: פבל טולצ'ינסקי

חיים בנישו, מבעלי פאב השלומפר
"האמת שאין לי מושג מה אעשה ביום שאחרי הקורונה, כרגע אני נהנה מהחופש. אני מאמין שבטח אלך לגלוש אם יהיו גלים, או סתם לטייל איפשהו".

איתי כהן נח על המים. צילום: ניר רויובסקי

איתי כהן, יושב ראש מועצת התלמידים באשדוד
"הדבר הראשון שאני הולך לעשות אחרי הקורונה הוא ללכת לים , בשנים האחרונות אני עובד ומתנדב כעוזר מציל באגף החופים באשדוד. עונת הרחצה כבר הייתה אמורה להתחיל וקשה לראות את הים ריק מאנשים. אין ספק שזה הדבר הראשון שאני הולך לעשות!"

יעקב טומרקין. צילום: ספידו

יעקב טומרקין, שחיין אולימפי
"הדבר הראשון שאעשה אחרי הקורונה יהיה ללכת לבריכה לעשות אימון שחייה ולנקות את הראש בשקט של המים ללא טלוויזיה, פאלפונים וקורונה".

נורית טופז | קרדיט: עדי וולק וינר

נורית טופז, פעילה חברתית ורפרנטית צרכים מיוחדים בחברה העירונית
"בדקה כל עולמנו השתנה, השגרה הפסיקה התחילה שגרה חדשה שצריך להתרגל אליה, תקופה מאתגרת למי שתמיד חייבת להיות בשליטה, בפעולה ובעשייה. תקופה מאתגרת גם כמשפחה מיוחדת השגרה שעבורנו חקוקה בסלע, כעת צריך להרכיב סדר יום אחר, לא פשוטה התקופה הזו לכולם ולאוכלוסיות המיוחדות בפרט.

ביום שאחרי הקורונה אני כנראה אשב בבית הקפה מול הים עם כוס קפה ואקווה שלא יגמר הרגע לעולם. מתגעגעת להרבה דברים, אחד מהם זה המפגש אחת לחודש בבית אריה קלנג ב'תושווים שרים' שעה של יצירה של קסם ושל יחד. מתגעגעת לפגישות הפיזיות, המגע עם האנשים והקהילה חסר לי מאוד!

שולחת המון כוחות, מאחלת לנו שנעבור במהרה ובבריאות את התקופה המאתגרת הזו.

עודד אוחיון על הגיטרה. צילום פרטי

עודד אוחיון, מוזיקאי, תלמיד מקיף ז' אשדוד
"בימי הסגר אני עושה הכל כדי לציית להגבלות ולהנחיות, למרות שזה מאוד קשה אנחנו ממשיכים בתקופה הזו בלמידה מקוונת אינטנסיבית מרחוק, וגם את שיעורי המוסיקה כרגיל רק דרך ה - zoom. את רוב הזמן הפנוי אני מקדיש ליצירה נגינה כתיבה והלחנה.

הדבר הראשון שאעשה ביום שאחרי הקורונה הוא  לפגוש את החניכות שלי בצופים והחברים אליהם התגעגעתי מאוד וכמובן לחזור להופעות ולמפגשים עם היוצרים שאני מעריץ, ולהתקדם לעבר החלום שלי לפתח קריירה לעצמי. מאחל לכולם חג שמח ובריאות איתנה".

יניב אסולין, דובר מד"א לכיש לשעבר

יניב אסולין, דובר מד"א לכיש לשעבר
"אקח את המשפחה לחופש".

גם כתבים מהדרום משתפים בדבר הראשון שיעשו ביום שאחרי הקורונה:

בוקר והילדים. צילום פרטי

אלמוג בוקר, כתב חדשות 13 בדרום
"הדבר הראשון שאעשה: אשלח את הילדים לפנימיה...וברצינות הדבר שאנחנו הכי מחכים לו זה ארוחה משפחתית עם סבא וסבתא ומשחק בטרנר של הפועל באר שבע. אין יותר חוויה משפחתית מזה. גם כשמפסידים".

תמיר סטיינמן. צילום: קרולין פרנק

תמיר סטיימן, כתב חדשות N12
"ניסע לבקר את ההורים והמשפחות שלנו".

מתן צורי, כתב ידיעות אחרונות

מתן צורי, ידיעות אחרונות ו-Ynet
"מדליק את המנגל ומזמין את כל השכנים לעל האש ענק!"

 
setImageBanner('8e47ec45-6bf1-407b-a4c8-917f796c6086','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה