המסע המופלא של ניר בעקבות האישה המסתורית ששינתה את חייו

$(function(){setImageBanner('5e0f0e2d-d2c4-4ddf-9bd0-8db17b659cbc','/dyncontent/2024/2/21/19022398-7ad1-43fb-980e-4729804bbbee.gif',17526,'הילה אייטם כתבה ',525,78,false,20608,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

"שיר של אש ושל קרח" גרסת המציאות: לפני 21 שנים, בחורה מסתורית שפגש בצ'אט ב-ICQ עוררה בו פרץ השראה, ובאורח פלא הוא החל לכתוב שירה לירית באנגלית שחוברה לספר, ללא כל התנסות מוקדמת. מספר חודשים לאחר מכן הקשר עמה נותק, מאז הוא מנהל אחריה מסע חיפושים בעולם, לו רק בכדי להגיש לה את העותק היחידי שהוא הוציא בעצמו ולומר לה תודה. מסעו המופלא של ניר מנור (41) מאשדוד, בעקבות האישה המסתורית ששינתה את חייו. מנור: "נקווה שב-2021 כבר אפגוש אותה פנים מול פנים"

המסע של ניר מנור בעקבות האישה המסתורית ששינתה את חייו. צילום באדיבות המרואיין

בזמן שאנשים מטפסים על הקירות בימים אלו בשל התפשטות נגיף הקורונה, יש מי שלא מוותר וממשיך לטוות את מסע חייו: סיפורו של ניר מנור, או בכינויו "The psychic poet", שהיום חוגג 41 שנים, נשמע כאילו נלקח מתוך סרט הרפתקאות רומנטי סוחף ומרגש, ואף על פי שהוא טרם הסתיים, כבר היום הוא יכול ללא ספק לשמש השראה ליוצרי סרטים, סופרים ואפילו משוררים, ליצור את היצירה הבאה שלהם. בינינו, לא נופתע גם אם זה יקרה ביום מן הימים.

ממש כמו "שיר של אש ושל קרח", סדרת ספרי הפנטזיה האפית עליה מבוסס הקאלט הטלוויזיוני "משחקי הכס", רק בגרסה צנועה ורומנטית יותר - פרי מעשיו של מנור וסיפור חייו. מיד גם תבינו למה.

ניר מנור וספר השירה הלירית שכתב באנגלית. צילום פרטי

נחזור למציאות. העלילה מתחילה אי שם בסוף שנות ה-90, אז פוגש מנור בן ה-20 לראשונה את מי שעתידה לשנות את מסלול חייו באופן שעולה על כל דמיון. שמה הוא ג'וליה גטינה (Julia Gattina), או כפי שכונתה ב-ICQ - תוכנת הצ'אט הווירטואלית בה הם נפגשו:"FIRE*N*ICE" (אש וקרח).

השניים שוחחו במשך חודשים בודדים, אולם המפגש הווירטואלי עם ג'וליה גירה את נפשו של מנור הצעיר ועורר בו פרץ השראה שהוביל אותו באורח פלא לכתוב שירה לירית באנגלית ולהוציאה לאור בצורת ספר שיצר בעצמו, זאת על אף שאנגלית איננה שפת האם שלו והוא מעולם אף לא החזיק ספר בעברית ביד. שיר של אש ושל קרח כבר אמרנו? וזו רק ההתחלה...

"הרגשתי במעין לוע הר געש". צילום פרטי

בשלב מסוים מחשבו של מנור נדם, ועד שזה תוקן, ג'וליה כבר הספיקה לסיים את מנויה ב-ICQ והקשר עמה נותק. "הרגשתי במעין לוע של הר געש, וככל שחלף הזמן הבנתי שהיחידה שיכולה להושיע אותי משם, זו היא" - הוא אומר. "היא שינתה אותי לגמרי, לא רק מבחינה פנימית אלא גם מבחינה חיצונית, אני ניראה אחרת לגמרי".

"אני זוכר איך במשפחה ניסו לשכנע אותי שהיא נכנסה לחיי רק כדי לעורר בי השראה ובכך סיימה את תפקידה" – הוא מוסיף. מנור מעולם לא הצליח לקבל זאת. אט אט החלה להתגבש בליבו ובמוחו מטרת העל של חייו, אשר מלווה אותו מאז ועד היום כבר 21 שנה: לפגוש את ג'וליה פנים מול פנים, למסור לה את הספר היחיד שהוא נושא עימו ולומר לה תודה.

המטרה: לפגוש את ג'וליה, להעניק לה את הספר ולומר לה תודה. צילום באדיבות המרואיין

לטובת כך הוא הקדיש את מיטב כספו כשהחל במסע חיפושים אחר אותה בחורה מסתורית, ומידי שנה, מאז שהיה בן 24, הוא נוסע למקומות שונים בעולם במטרה לפגוש אותה, כשהוא מודיע על התאריך, המקום והשעה באמצעות הרשת.

המסע, שזכה לתיעוד במדיה החברתית תחת הכינוי SearchingForFIRENICE# מתמקד כיום בלוס אנג'לס - עיר מגוריה, ומידי שנה, ב-14 בפברואר, יום האהבה הבינלאומי ויום הולדתה ה-42, בשעה 21:00 בדיוק, מנור ממתין לג'וליה במלון השאטו מרמונט (Chateau Marmont) המפורסם.

מנור לצד קריס רוק. צילום פרטי

במרוצת השנים זימן המסע לחייו של מנור שלל הרפתקאות ומפגשים עם אישים ומפורסמים, בהם קיאנו ריבס שגרם לו להרגיש שייכות, ג'סטין צ'יימברס שניסה לעזור לו בדרך והפנה אותו לאחד התיאטראות באזור כדי שיוכל להקריא את שירתו, סטיבן דורף שהאמין כי עוד ייכתב סרט על סיפורו, האריסון פורד, כריס רוק, ברוס דרן ועוד.

ניר.
בזמנו, לפני 21 שנה, אתה מבין את המסע הארוך שאתה יוצא אליו?
"האמת שלא ראיתי את עצמי יוצא למסע שיימשך יותר מ-20 שנה, אבל מה שכן, בכל פעם שאני יוצא לחפש אחריה, אני מרגיש שמשהו עומד לקרות ושעוד רגע ניפגש".

ניר בצעירותו וכיום. במרכז: תמונתה של ג'וליה עוד מאז. צילומים באדיבות המרואיין

עבר לך בראש לוותר?
"מבחינתי חיים רק פעם אחת ולכן עלינו ללכת בעקבות החלומות שלנו. מאוד חשוב לי להכיר בהשפעה העמוקה שהיא יצרה וחוללה בי ולהוקיר לה תודה על כך".

אתה יודע להצביע על משהו ספציפי שעורר בך את ההשראה לכתיבה?
"היא שלחה לי תמונה בודדת שלה במהלך השיחות ב-ICQ ובבוקר שלמחרת התחלתי לכתוב שירה לירית באנגלית".

מתוך מסע החיפושים של ניר. צילום פרטי

איך אתה מדמיין את המפגש איתה?
"אני רואה את עצמי נותן לה את הספר, אומר לה תודה ומשם מה שהיא תחליט. לא פעם אנשים שנחשפו לסיפור חזרו והעירו בפני שאולי היא נשואה ויש לה ילדים, אבל תמיד הסברתי להם שהמטרה היחידה שלי היא לומר לה תודה. ואם יהיה משהו מעבר, זה יהיה תלוי אך ורק בה".

ניסית לחפש אותה באמצעות הרשויות המקומיות בלוס אנג'לס?
"אני לא מעוניין בדרך הזו, אני רוצה שהמפגש איתה יקרה בדרך רומנטית, ג'נטלמנית ובסביבה שהיא תרגיש מוגנת. היו סלבריטאים שהציעו שהעזר בבלש פרטי, אבל כמו שאמרתי, זו לא הדרך שלי, זו גם הסיבה אני מניח שלוקח לי הרבה זמן".

ניר במלון שאטו מרמונט. צילום פרטי

למה דווקא במלון שאטו מרמונט?
"המטרה הייתה להפיץ שם את הסיפור ושהמפגש איתה ייעשה בדרך ג'נטלמנית. זה מלון שהרבה מאוד קרה בו, וכל המי ומי היו שם: ממרלין מונרו, המפרי בוגארט וכל הגדולים והיפים של היום. זה גרם לי להאמין שבאמת קיים קשר עם אותה בחורה, וזה מה שגרם לי לחזור לשם שוב ושוב".

אתה לא חושב שאתה מבזבז את הזמן שלך?
"הרבה פעמים אמרו לי שאני מבזבז את החיים שלי, אבל מבחינתי אלו עצם החיים, ולפגוש אותה זו המטרה. לא אסיים עד שאשלים אותה".

מתוך מסע החיפושים של ניר. צילום פרטי

אם לא המפגש איתה, אתה מאמין שהיית מקים משפחה?
"אני חושב שהמסע שלי לא היה מעניין כל כך. כל אדם נורמלי בגיל שלי מאמין שצריך עבודה יציבה, בת זוג וילדים, אבל אני לא מעוניין לממש את עצמי באמצעות הצאצאים שלי, אלא באמצעות עצמי".

איך מקבלים אותך בסביבה שלך?
"בתוך הבית זה כמו לוע הר געש שמידי פעם מתפרץ ובחוץ יותר שומרים את הסיפור על אש קטנה. הרבה פעמים תפסו אותי בתור הכבשה השחורה, אני זוכר איך אבא שלי אמר לי פעם: "אם אתה לא רוצה משהו, מצדך שיתהפך העולם... ואם אתה כן רוצה, אתה תהפוך את העולם כדי להשיג אותו". אני חושב שזה מה שמגדיר אותי ומאמין שברגע שאפגוש אותה כולם יסתכלו עליי אחרת, ויגלו מה שניסיתי להראות להם כל הזמן, שאני לבן כשלג".

המסע עוד נמשך. צילום באדיבות המרואיין

גם היום אחרי 21 שנים עוד לא קיבלו את זה?
"ההתנגדות פחתה, בסופו של דבר הם רואים שאני לא מוותר".

אתה מאמין שעוד תפגוש אותה?
"אני מרגיש שמשהו חייב לקרות בסופו של דבר, חייבת להיות תוצאה והמעגל ייסגר. במיוחד כשהולכים בעקבות הלב. ב-14.02 בשנת 2021 אמתין לה שוב בשעה 21:00, במסע מס' 10 באל-איי, במלון השאטו מרמונט. וברוח הסרט "שדה החלומות" אני מאמין, שאם אתה בונה את זה, היא תבוא!".

אם כך, מהי משאלתך ליום הולדתך ה-41?
"המשאלה שלי לפגוש אותה ביום הולדתה ה-42".

לעמוד האינסטגרם של ניר לחצו כאן

צפו בתמונות ממסעותיו של ניר בעקבות המוזה שלו, הרי היא ג'וליה: 

$(function(){setImageBanner('e8e6f71f-757f-4aff-80c1-d2a9833ce59c','/dyncontent/2023/2/12/e960374e-11ea-41ca-b46e-f63254187ad1.jpg',15395,'עירייה אייטם כתבה ',525,78,false,20610,'Image','');})
 
$(function(){setImageBanner('3ed226de-5f51-41c3-a432-9d6aae9017ee','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'אייטם אירועים 525-60',525,78,false,19242,'Image','');})
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה