הרפורמה בגיל הרך: יותר ממאה מטפלות מאשדוד החלו בהכשרה ראשונה

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

זרעים של שינוי: בהמשך לרפורמה בחינוך לגיל הרך, תכנית הכשרה למטפלות בפעוטות מגיל לידה עד 3 יצאה לדרך באשדוד. בסה"כ 103 מטפלות תושבות העיר לוקחות חלק בהכשרה האינטנסיבית

מיכל בן שושן, סייעת כיתת תות במעון ניצנים בפעילות פיקניק בחצר

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון הציגה בינואר השנה את הרפורמה בחינוך לגיל הרך עם המעבר של תחום המעונות ממשרד העבודה והרווחה למשרד החינוך. הרפורמה מתייחסת לפעוטות מגיל לידה עד 3 שנמצאים במסגרות לגיל הרך.

עיקריה של הרפורמה בניית מעונות חדשים, הגדלת מספר המטפלות בכל מעון, הגברת הפיקוח והכשרות לצוותים: קורס 220 שעות לכל מטפלת, 4 שעות שבועיות לליווי מקצועי.

הכשרה זו כוללת 3 קורסים: קורס אחד של 220 שעות בתחום החינוך טיפול, קורס של 22 שעות של עזרה ראשונה, וקורס נוסף של 14 שעות בהתנהלות בטוחה. בנוסף לכל מטפלת מחנכת יהיו 4 שעות שבועיות של ליווי מקצועי. לפי משרד החינוך, המטפלות יקבלו תשלום עבור זמן ההכשרה.

רחל אור, אחראית כיתת תינוקייה והסייעת נופר מהגני, מדריכות להרגלי ומיומנויות אכילה

הביטוי המעשי לרפורמה החל החודש (ב-5 ביולי 2022) באשדוד בדמות מחזור ראשון של תכנית  הכשרת מטפלות לפעוטות מגיל לידה עד 3 שנמצאים במסגרות לגיל הרך בהובלתה של המכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון.

רכזת התוכנית, ד"ר ליאת מירב, הממונה על ההתנסות הקלינית במכללה וראשת החוג לגיל הרך, גיבשה בהתאם להנחיות הקול קורא של המשרד תכנית מותאמת, מעניינת ורלבנטית, המופעלת על ידי צוות מרצים ומדריכות פדגוגיות מן החוג לגיל הרך במכללה.

למותר לציין, שהתכנית לא הייתה יוצאת לדרך ללא תמיכתן ובעידודן של מנהלות מעונות והמפקחות  על פעוטות מגילאי לידה עד 3 בעיר.

כלנית אבידן, סייעת בכיתת תינוקייה במעון החורש מדריכה מיומנויות משחק ומוטוריקה

103 המטפלות תושבות העיר (כ-40 מטפלות מתחום הגיל הרך בחברה העירונית לתרבות הפנאי) העובדות במעונות ופעוטונים ברחבי העיר לוקחות חלק מעשי בתכנית בת ה-220 שעות כאשר 150 שעות מהן עיוניות ו-70 שעות הכשרה מעשית בלווי הדרכה פדגוגית.

התכנית, הפועלת בקבוצות למידה קטנות, כוללת לצד הדרכה פדגוגית מגוון תכנים, החל מהיכרות מעמיקה עם שלבי התפתחות רגשית חברתית, התפתחות קוגניטיבית ומוטורית וכלה בהקניית פרקטיקות של הוראה-למידה איכותית בתחום ספרות ילדים, אמנות, מוסיקה, תיאטרון ותנועה.

ההשתתפות בתכנית כרוכה במאמץ נוכח השעות הלא קלות. המטפלות המגיעות לאחר יום עבודה, מפגינות על אף זאת מוטיבציה גבוהה, נכונות ופתיחות ללמוד, לשתף, לחוות ולהתנסות. השותפים לתכנית מבקשים להודות לתיכון מקיף ו' שנרתם לעניין על האירוח - כיתות לימוד ומרחב מאפשר למידה ולכל העושים והעושות במלאכה החשובה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה