תלונות נוספות נגד החשמלאי שע"פ החשד עקץ קשיש באלפי שקליםזוג קשישים מאשדוד הגישו גם הם תלונה במשטרה בגין הונאה ואיומים נגד חשמלאי שהגיע לביתם וגבה מהם סכומי כסף שערורייתיים. בעקבות הכתבה שפורסמה השבוע, התבבר כי מדובר באותו החשמלאי שעל פי החשד גבה סכום כסף גבוה מקשיש נוסף באשדוד. עוד ועוד תושבים דיווחו כי גם מהוריהם הקשישים נגבו סכומי כסף גבוהים ביחס להיקף העבודה שבוצעה

שעות בודדות לאחר הפרסום ב"אשדודנט" אודות הקשיש שחויב בסכום של כ-3,800 ₪ בעבור בדיקת חשמל שארכה כעשר דקות בביתו, תלונה נוספת מבחור בשם ר' שסיפר כי חמו וחמתו התבקשו לשלם סכומי כסף מופרכים עבור בדיקות שבוצעו על ידי אותו החשמלאי שפורסם בכתבה ושותף נוסף שלו שמציגים את עצמם כ"טכנו דרום".

לדברי ר', מכונת הכביסה של הורי אשתו התקלקלה והם החליטו להרים טלפון לטכנאי שאת הטלפון שלו השיגו ממגנט שהונח אצלם בדואר. מספר הטלפון שמופיע על המגנט זהה למספר הטלפון אליו צלצל הסבא מהכתבה שפורסמה השבוע.

כאשר הטכנאי הגיע למקום, הוא החל לבדוק במהירות את מכונת הכביסה וקבע כי ישנה בעיה בכרטיס המכונה. באותן הדקות בדיוק, התרחשה תקלה בארון החשמל והטכנאי מיד התנדב לקרוא לאיש מקצוע שיסדר את הארון. בתוך כמה דקות, התייצב חשמלאי של "טכנו דרום" וטען כי כל ארון החשמל נשרף והחל לתקנו. בתום שתי העבודות, הודיעו העובדים כי יש לשלם להם 3,700 ₪ סה"כ – 2,800 ₪ לחשמלאי עבור התיקון של ארון החשמל ו-900 ₪ עבור סידור הכרטיס במכונת כביסה.

"לחמותי המופתעת לא היה די מזומן ולכן שילמה 650 ₪ במזומן ואת יתר הסכום בשני צ'קים נפרדים לחשמלאי ולמתקן מכונת הכביסה. אחרי שעתיים היא הבינה שמשהו לא בסדר", משחזר ר'. "הדירה שלהם שופצה לפני חצי שנה. האחרון חשמל חדש לגמרי, זה לא הגיוני שכולו נשרף בן רגע אחד בדיוק כשמתקן מכונת הכביסה היה בבית שלהם. גם סכום הכסף שדרשו עורר תמיהה. התקשרתי אליו כדי לנסות להבין מה קרה ומשם התחילה להתפתח שיחה מאוד לא נעימה שנגררה לאיומים מצדו. אמרתי לחמותי לבטל את הצ'קים כי יש פה תרגיל עוקץ". כעבור יומיים החל החשמלאי להתקשר באינטנסיביות לזוג המבוגרים ואיים עליהם בטלפון שישלמו לו. כאשר זה לא עזר, החלו להגיע לביתם בחורים שדפקו ללא הפסקה בדלת ביתם וצרחו עליהם. כיומיים מיום האירוע החליט ר' לפנות למשטרה ולהגיש כנגד החשמלאי ושותפו תלונה בגין הונאה וכן איומים. "באחת מהפעמים שהייתי אצל המשטרה חמותי התקשרה אליי מבוהלת ומפוחדת ואמרה שדופקים על דלת ביתה ומאיימים עליה. ישר אמרתי את זה למשטרה ונסענו לשם, אבל עד שהגענו לשם הם כבר ברחו. מאותו הרגע הם הבינו שהמשטרה מעורבת בסיפור והם הפסיקו להגיע לדירה. במקום זה, החלו להתפתח ביננו שיחות ארוכות בטלפון ובוואטסאפ".

שיחות הוואטסאפ שלהם מתפרסות על פני חודשים רבים בהן אותו החשמלאי מ"טכנו דרום" מתעקש לקבל את הצ'קים ואילו ר' מתעקש שיודה באמת ויחזירו לחמו ולחמתו את 650 השקלים שנגבו מהם במזומן. כמו כן, במהלך השיחות תוקף ר' את החשמלאי ואומר לו כי אינו חושב שהוא בעל רישיון חשמלאי מוסמך. בתגובה שולח לו החשמלאי תמונה עם פרטי הרישיון שלו, שלטענת ר' לא תקפים. "הלכתי למשרד הכלכלה עם הפרטים שהופיעו בתמונה וגיליתי שהרישיון שלו בכלל לא בתוקף. זה מסוכן שהוא בכלל מתעסק בחשמל", מבהיר ר'. 

בהמשך, שיגר החשמלאי מכתב "התראה אחרונה לפני נקיטת הליכים" לביתם של הקשישים בטענה כי לא שילמו על העבודה שביצע, מכתב שנראה מפוברק. ר', מצידו, הגיב באדישות למכתב וכתב לו בוואטסאפ כי הוא מוזמן להגיש נגדם תלונה אם הוא באמת חושב שהוא ביצע את העבודות כראוי ולא ביצע אף עבירה.

"תוך כדי השיחות איתו אני מתחיל לברר עליו פרטים באינטרנט ומגלה כי אזרחים רבים התלוננו עליו בטענה כי הונה אותם וגבה מהם סכומי כסף הזויים", מספר ר'. "מצאתי את השם שלו בהמון קבוצות בפייסבוק בהן מזהירים אזרחים מלקבל את השירותים המקצועיים שלו מחשש שיעקוץ אותם. עוד גיליתי כי הוא נתפס בתוכנית "יצאת צדיק" של חיים הכט שם חיבל במכונת כביסה באמצעות מצית. במהלך הבירורים עם המשטרה גיליתי כי גם הם מכירים את השם שלו והם קיבלו מספר תלונות עליו. ועדיין, התלונה שהגשנו לא עזרה והיא עדיין תחת טיפול מזה מספר חודשים. בינתיים, הוא והשותפים שלו ממשיכים לעבוד על אנשים בלי שיעצרו אותם".

בשל פטירת קרוב משפחתו מספר ר' כי נאלץ להפסיק להתעסק בטיפול ב"טכנו דרום" למשך חודש וחצי אולם כאשר קרא את הכתבה שפורסמה באשדודנט הזדעזע לגלות כי אנשים רבים ממשיכים להיעקץ על ידי אותה החברה והחליט לפנות למערכת ולספר את סיפור משפחתו. כמו כן, החליט ר' לפנות לרשות המיסים בתקווה כי הם יוכלו למצות את הדין ולטפל באירועים שהתרחשו.

"אני אעצור אותם. שמתי לעצמי את זה כמטרה. זה חורה לי, משגע אותי שהם ממשיכים לעקוץ אנשים. המשטרה אמנם לא מטפלת כראוי במצב אבל אני מקווה שברשות המיסים כן יטפלו בזה, הם חייבים", מסכם ר'.

מהמשטרה נמסר השבוע בעקבות פניית אשדוד נט כי, על פניו נראה כי מדובר בסכסוך עסקי בין נותן שירות למקבל השירות, שמקומו להתברר בבית המשפט. יחד עם זאת, במשטרה הוסיפו בעקבות פניית אשדוד נט: "קצין אגף החקירות והמודיעין במרחב לכיש בחן את פניייתך וציין כי אכן כעיקרון מדובר בסכסוך עסקי. לפנים משורת הדין החליט ק' האח"מ לבקש את תיק החקירה לידיו על מנת לבחון בעין מקצועית נוספת את התיק והחלטה תתקבל לאחר מכן".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('feca3025-1b27-4040-a817-ebd37a771dff','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('feca3025-1b27-4040-a817-ebd37a771dff','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה