מדוע ראש העיר איבד את אהדת הציבור והאם הוא יוכל לתקן? פרשנותניתוח הסקר הענק -מהן הסיבות שגרמו לכך ש76% מתושבי אשדוד מחפשים אלטרנטיבה לראש העיר, האם וכיצד לסרי יכול לתקן את המצב?תוצאות סקר אשדוד נט לראשות העיר כפי שמופיעות כאן, הצליחו להפתיע אף אותנו והן אמורות להדאיג את ראש העיר עצמו ואת פרנסי העיר בכלל.

מתוך כ10,000 איש שהצביעו בסקר של אשדוד נט, 76% לא הצביעו עבור ראש העיר המכהן ומדובר בנתון בעייתי בכל קנה מידה!

נתון נוסף מעניין הוא שהציבור מחפש דמות שתיקח את ההנהגה של העיר לידיים, אבל עדין לא יודעים להצביע מי אותה דמות מיוחלת  – 52% הצביעו כי הם רוצים מישהו אחר לראשות העיר.

משיחות עם מקורביו של ראש העיר עולה כי הם ידעו ששינה בעיה, אבל לא הבינו עד כמה היא עמוקה...

אמינות סקרי אשדוד נט:

תוצאות סקר אשדוד נט לפני הבחירות לראושות העיר אשדוד אל מול תוצאות האמת בחירות 2013, היו מדוייקות ברמה של 90% (כך בבחירות למועצה וכך הצבעת האשדודים לכנסת)

 להבדיל מכל הסקרים המסורתיים:

תוצאות סקר הענק של אשדוד נט כפי שהתפרסמו לפני הבחירות:

 תוצאות האמת היו: יחיאל לסרי -  53,51%, צבי יהושע צילקר – 30.88%, שמעון כצנלסון - 15,61%  

ניתוח - הסיבות שהרחיקו את הציבור מראש העיר

צעירים - צעירי העיר שמאוד מאוכזבים מראש העיר לסרי,  בעיקר בגלל נושא הדיור ובעיית התעסוקה באשדוד. הצעירים באשדוד מרגישים לא שייכים ושהעיר לא רוצה בהם. הדבר משפיע גם על משפחותיהם ועל המעגלים החברתיים שלהם.

דמות וירטואלית - מאז הבחירות האחרונות, ראש העיר ממעט לגעת בציבור, ממעט להיפתח בפניו, הוא נמצא במעגלים חברתיים מאוד מצומצמים והפעילות עצמה מתבצעת ע"י מנכ"ל העירייה ופקידים. בפועל, עבור רוב הציבור באשדוד הוא מהווה דמות ווירטואלית ואל דמות וירטואלית קשה להתחבר רגשית.

מוקדי השפעה חברתיים - לסרי כזכור נבחר לראשות העיר באמצעות תמיכה והסכמים עם מוקדי כוח והשפעה.  אך גם את מוקדי הכוח האלו (קטנים כגדולים) הוא מידר בשנתיים האחרונות. הביקורת עליו בחדרי חדרים מראשי קבוצות אלו, היא קשה ונשמעת מהם נימת אכזבה גדולה.

ביקורת במעמד צד אחד - לאחר שראש העיר הרחיק את עצמו מאנשים שהלכו איתו תקופת ארוכות ותמכו בו בבחירות האחרונות, ולאחר שניתק את עצמו מהרחוב האשדודי,  אין מי שיוצאים להגן עליו בחירוף נפש כאשר עולה ביקורת כנגדו וכך נוצר זרם חד כיווני כנגדו שהולך ומתעצם במעמד צד אחד.

הראש מחוץ לעיר - ראש העיר חיפש בקדנציה השנייה שלו לגיטימציה חוץ עירונית ולכן הוא משקיע משאבים כספיים ומשאבי זמן יקר בניסיון לפתח מעגלים, קשרים ואפילו יועצים מחוץ לעיר אשדוד וככל שהוא משקיע יותר זמן מחוץ לאשדוד, ככל שהוא סוגד לתל אביביות תוך ביטול הכוחות המקומיים, כך הוא מאבד את התשתית שעליה הוא נשען ואמור להשען בעתיד.

סבלנות - בשנים האחרונות ראש העיר איבד את הסבלנות שלו לשמוע ביקורות. המבקרים סביבו שהציגו לו את הבעיות והקשיים, מודרו בזה אחר זה. הפגישה האחרונה שלך עם ראש העיר היא הפגישה בה הטחת בו ביקורת.

מי שלא איתי, נגדי - כל מי שלא מפגין ביחיאל לסרי והמעגל סביבו, תמיכה אבסולוטית ואף עיוורת, ממודר אוטומטית והוא יוצא מהמעגל המקיף אותו ולמעשה מוגדר מחוץ למשחק.

חשדנות יתר - עם השנים בתפקיד הרם והתובעני, הוא נהיה חשדן, מידי חשדן וככל שתכונה זו הטמעה בו, כך הוא איבד את האינטימיות עם חברים לדרך  שהלכו איתו שנים ארוכות - את אלו שהיו מוכנים לשכב על הגדר בשבילו, את חלקם הוא הפך לאויבים, אחרים פשוט התרחקו.

חיסול חשבונות - הייתרון הגדול של צבי צילקר, ראש העיר הקודם היה שהוא תמיד ניסה וידע לקרב אפילו את אוייביו.

ראש העיר, לסרי לעומתו רכש לו שם של נקמן. הוא מתייחס לכל מי שמתנגד לו ככזה שצריך לחסל ("מָחֹה אֶמְחֶה אֶת זֵכֶר עֲמָלֵק מִתַּחַת הַשָּׁמָיִם") חלילה לא לבדוק היכן הבעייה והאם ניתן לגשר פערים. זכותו כאדם לבחור בדרך זו, אך הבעייה מבחינה פוליטית...שטבעם של אנשים חיים - להמשיך להתקיים ולהלך בעיר.

הבועה - ראש העיר לסרי עוטף את עצמו במעגלים של אנשים מאוד לא ביקורתיים בלשון ההמעטה, מדובר בקבוצה שיוצרת עבורו מצג שהעיר מתפקדת נפלא שהציבור מעריץ את פעילותו וכו', בלשון הציורית מכנים מעגל זה -  בועה.
הבועה יוצרת אשליה, מצג שווא שבינו לבין המציאות אין קשר של ממש וככל שהזמן עובר היא רק הולכת ומתנפחת.

השילוב הקטלני של תקשורת שאינה תומכת, של חברים ומעגלים שנטשו ולרוב ננטשו, אובדן הקשר עם הציבור, אובדן הכרת הטוב ואובדן הפרספקטיבה של המציאות, יצרו את הנתון שזועק בחריפותו – כ 76% מבני העיר מבקשים אלטרנטיבה אחרת.

ממה ראש העיר יכול להיות מעודד?

זמן לתקן - לזכותו של ראש העיר עומדים עוד שנתיים לתקן את המצב ולאחריהם כל שיעשה יהיה מאוחר מידי. ככל שהתווית תדבק בו לאורך זמן, כך יהיה לו קשה יותר להסיר אותה. בוודאי לא מספר חודשים לפני הבחירות...שנתיים הם זמן בו ניתן לתקן, להפנים ולשנות אווירה.

בתקופה זו, גם אם אין בכוונתו להמשיך בתפקיד, עליו  לשים חותם, לפתוח מעגלים ולהיות קשוב יותר למרחבים גדולים יותר בעיר, כך גם  לצרכים של אחרים, כך לצרכים של שותפיו לדרך,  ואכן גם לאחרים יש חיים וצרכים משלהם.

האלטרנטיבה עוד לא קמה - יתרון זמני נוסף שעליו לנצל הוא שעדין לא נבנתה הדמות האלטרנטיבית שיוצרת סחף ציבורי ותקווה לשינוי.  

הציבור מבקש שינוי, אבל הציבור לא נחשף לאלטרנטיבה, ברגע שהיא תצא לאור, תדבר בקול רם וברור ותקרא תיגר, ברגע שהדמות החדשה תתחיל להיתפס ברחוב, יהיה כבר כמעט בלתי אפשרי לעצור את הסחף ואותו גורם דומיננטי שיתמודד לראשות העיר, ייקח את כל הקופה.

עד אז לראש העיר הנוכחי יש זמן לנסות להחזיר את אמון הציבור בו אישית ולא כבררת מחדל.

מה הוא צריך לעשות?

ראש העיר הנו אדם אינטלגנט, מאוד אינטלגנט, אך משום מה הוא מונע מרגשות שלילייות. במקום לפעול מייצר נקמה, עליו לפעול מאהבה, מהכרת הטוב, ממחשבות חייוביות, ממוטיבציה לשנות ולשפר. ברגע שישנה את הגישה, כל האנרגיה מסביבו תשתנה ותשליך על כל פעולה ציבורית שהוא יעשה. 

ראש העיר חייב לייצר פתרונות דיור לצעירים ולא רק במילים וכותרות, אלא לשים את כל כובד משקלו על הנושא.

כך הוא צריך באופן אישי להסתובב בין מפעלים עתירי ידע להפגש עימן ולמשוך אותם לעיר אשדוד.

ראש העיר צריך לתת עדיפות לתושבי העיר שלו בכל פעולה עירונית כי היום קורה ההפך כאשר משאבי העירייה מתפזרים ברוחב לב ליועצים, ספקים ונותני שרות מחוץ לעיר - החל מנושאים הכי קטנים כמו גרפיקאים וממשיך ביועצים משפטיים, בתחומי הנדסה וכמעט בכל תחום - זהו מסר פוגעני בכל פרמטר.

התושב חייב להרגיש שפועלים כדי להעשיר את חייו בעיר, לתת לו מגוון אופציות לחיי חברה, להרגיש שיש לו אוזן קשבת, אמא ואבא בעיר. אם הוא יתחיל בכל אלו, מצבו ישתפר פלאים.

על מה אסור לו לבנות?

בית החולים ופסטיבלים – ראש העיר מאמין שכאשר בית החולים יתחיל לפעול וזה יקרה קודם לבחירות, הציבור יצא מגדרו להודות לו, אולם על הטיקט של בית החולים הוא רכב בשני מערכות בחירות. מבחינת הציבור בית החולים הוא עובדה שמתקדמת מכוח האינרציה.

כמו כן בעיר ישנה השקעה גדולה באירועים עתירי יח"צ  ושואו. זה דבר יפה כשלעצמו אבל האשליה ששפיכת משאבים יהוו כאופיום להמונים שתגרום לציבור לנהור אחריו, תתפוצץ מהר מאוד. בנוסף לאלו ואחרים, הציבור רוצה להרגיש את ראש העיר שלו כמשהו חם ולא מנוכר.

מפלגות תומכות וחרדים: ראש העיר יגלה שבסיס התומכים בו מאוד מאוכזב ואם לקראת הבחירות יהיה מועמד שימלא את הואקום שנוצר, או אפילו רק ישווה את כוחו בסקרים לשלו, רוב קבוצות הכוח יעבירו את התמיכה אל המועמד החדש מבלי למצמץ. 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('2b1c9293-24d5-4e3b-92a6-0ca6bbeb26eb','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('2b1c9293-24d5-4e3b-92a6-0ca6bbeb26eb','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה