עד המדינה בפרשת דומרני הולך ומסתבךפרשת דומרני ומעצר 29 מאנשיו הולכת ומסתבכת לאחר שעד המדינה עליו הסתמכה המשטרה, מאבד מאמינותו. על פי החשד, עד המדינה היה מעורב ברצח קובי אברג'יל מאשדוד, מה שלא היה ידוע עד כה לחוקרי המשטרה

האם תיק דומרני הולך לכיוון חדש ומפתיע? עד המדינה עליו הסתמכה המשטרה בהפללת דומרני ואנשיו, מתברר שאותו עד מדינה ככול הנראה מעורב ברצח יעקב (קובי) אברג'יל מאשדוד בשנת 2006. 

כשנשאל במשטרה על הקשר שלו לרצח הפיל העד את התיק על שותפו. אלא שהוא לא זכר שבאותה התקופה השותף היה בכלל בכלא. הסנגורים בתיק כבר מתכוננים למתקפה בבית המשפט: "מדובר באדם שיש לו דם על הידיים, וראוי שהמשטרה תבדוק אותו לפני שתבדוק את האחרים".

ב-2006 נרצח יעקב קובי אברג'יל מאשדוד. כבר אז העריכו במשטרה כי הרצח בוצע במסגרת חיסול חשבונות בעולם התחתון בין הכנופיות בעיר.

בין החשודים שנעצרו בסמוך לאירוע הרצח היה גם ע', עד המדינה בתיק הנוכחי נגד דומרני. למשטרה לא היו אז ראיות נגדו, הוא שוחרר, והרצח הזה לא פוענח עד היום.

עד המדינה הרעיד לפני מספר שבועות את עולם הפשע, כאשר חצה את הקווים והפך לעד מדינה. הוא הביא להגשת כתבי אישום חמורים נגד אנשי העולם התחתון בדרום, ופתר למשטרה את הסכסוכים שהיו באשדוד בין אנשי דומרני לכנופייה הגרוזינית שזוהתה עם יריבו, בני שלמה.

בין היתר פוענחו באמצעותו הרצח של מנשה מאור שברכבו התפוצץ מטען חבלה, ועוד כמה ניסיונות רצח וקשירות קשר לביצוע פשעים.

במשך שבועות הקליט ע' את חבריו לארגון הפשע, ו והביא ראיות חזקות נגד הנאשמים. אלא שדבר אחד בעייתי מעברו לא נפתר - מה באמת היה חלקו ברצח אברג'יל בשנת 2006.

במשטרה, כמו גם עד המדינה עצמו, ידעו כי אם יתברר כי ע' קשור למעשה פשיעה חמורים, כל שכן רצח, לא ניתן יהיה לחתום איתו הסכם עד מדינה. 

הוא אמר אז לחוקרים כי שותפו בעבר לעולם הפשע, גולן אוחיון ז"ל, הוא זה שרצח את קובי אברג'יל. הדברים האלה עלו על מסמך ונכתב כי "המועמד ציין שבתקופת הרצח גולן אוחיון היה שותפו הפלילי".

התפנית בפרשה ששפכה אור אחר על עד המדינה

בדיקה פשוטה שיכולה היייתה המשטרה לבצע, הייתה מגלה שאוחיון היה באותו זמן בכלא אחרי שנגזרו עליו שבע שנות מאסר וחצי, ולכן לא ברור כיצד ביצע את הרצח. אלא שכאן לא נגמרו הבעיות של המשטרה עם העד:

במהלך חקירות חשודים שנעצרו בעקבות עדותו של ע', סיפרו כמה מהם לחוקרים את מה שהם יודעים עליו.

כך למשל, העבריין יוסי אדרי השפוט ל-15 שנות מאסר, שעל פי עד המדינה נטען שהוא הזמין את הרצח של מנשה מאור באשדוד, הדהים את החוקרים כשמסר להם כי עד המדינה התוודה בפניו על רצח שביצע. "הוא התוודה, זה היה במקלחות ב'רימונים', הוא פתח חזק את הברז ולחש לי באוזן", אמר. "הוא סיפר שרצח את קובי אברג'יל ז"ל והדגיש - תשעה כדורים".

החוקר שאל אם הוא סיפר לו עוד דברים על קובי אברג'יל, וזה השיב:

"אני מוכן ללכת למכונת פוליגרף ולהצהיר שהוא התוודה בפניי במקלחת של כלא רימונים שרצח את קובי אברג'יל באמצעות תשעה כדורים".

כעת מתכוונים הסנגורים של הנאשמים לבקש מבית המשפט לפתוח מחדש את תיק הרצח של קובי אברג'יל, ולחקור מחדש בצורה אינטנסיבית יותר את עד המדינה.

עו"ד ליה פלוס המייצגת בתיק יחד עם עורכי הדין משה יוחאי ורועי אטיאס מסרה בשם צוות ההגנה: "כלל ידוע הוא שלא ייחתם הסכם עד מדינה עם עבריין שיש לו דם על הידיים. בידי ההגנה ראיות שהמדינה כשלה בחתימת ההסכם עם עד מדינה זה. חמור מכך הוא שנמסרו למדינה פרטים מוכמנים בעבירות רצח הנוגעות לעד והיא נמנעה מלחקור בעניין בשם קדושת המטרה - לעצור את דומרני. אסור שאמון הציבור ברשויות ייפגע כשנציג את הדברים בבית המשפט. אנו דורשים מיצוי החקירה כדין".

מהמשטרה נמסר בתגובה לאתר ויינט, שחשף לראשונה את הפרשה כי:

"תיק החקירה נמצא זה מכבר בטיפול הפרקליטות ובכל עניין הנוגע לו יש לפנות לדוברות משרד המשפטים. נדגיש כי על היבטים מסויימים מוטל בשלב זה צו איסור פרסום. ככלל וללא קשר למקרה הספציפי, סוגיית עדי המדינה מנוהלת באופן מוקפד וסדור בתיאום עם גורמי משרד המשפטים וביטחון הפנים, ונדונה על שולחנם של הגורמים הבכירים המוסמכים לכך, תוך שקילה יסודית ומעמיקה של מכלול הנסיבות והשיקולים. לנגד עיני רשויות האכיפה מונחים בראש ובראשונה האינטרס הציבורי וטובת החקירה".


 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('9b626d0a-c7ae-418b-9b04-2045f7024d77','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('9b626d0a-c7ae-418b-9b04-2045f7024d77','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.jpg',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה