ברגע האחרון סוכל ניסיון לבטל את תמיכת העירייה במ.ס אשדודבישיבה דרמטית סוכלה ברגע האחרון הצבעה שהייתה יכולה לסמן את נפילתה של קבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד

מ.ס אשדוד על הכוונת של האופוזיציה בעיר.

האופוזיציה באשדוד שמונה כהיום 8-9 חברים (תלוי איך סופרים את אלון חסן) יזמה ישיבה מיוחדת שמטרתה ביטול ההקצבות של עירית אשדוד לקבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד.

המטרה מאחורי הבקשה הייתה - פגיעה ישירה בג'קי בן זקן שהוא הספונסר הראשי של הקבוצה והאיש שמנהל אותה בפועל  מאז הקמתה.

כיצד הדבר כמעט והתאפשר?

האופוזיציה באשדוד יכולה היום לזמן ישיבה "שלא מן המניין" (כלומר נושאים שאינם על סדר היום של הקואליציה) בכל זמן ובכל נושא לפי ראות עיניה:

כדי לקיים "ישיבה שלא מן המניין" זו, יש להחתים  שליש מחברי מועצת העיר, כלומר להחתים 9 מתוך 27 חברי מועצת עיר על בקשה לקיום כל דיון שהם יחפצו בו.

לאחר פרישתה של סיעת צילקר/לחמי/גלבר לאופוזיציה, האופוזיציה גדלה משמעותית והפכה להיות 9 חברים, (בדיוק מספר החברים שצריך כדי לעשות חיים קשים מאוד לקואליציה ולזמן ישיבות כראות עיניה) אך ראש העיר הצליח לגייס מתוך האופוזיציה את דוד בן חמו מספר 2 בסיעתו של אבינועם שושן והנה האופוזיציה שוב ירדה ל8 חברים...אולם אלון חסן חבר סיעתו של גיטרמן ממ"ק ראש העיר (אך חבר אמיתי של אבינועם שושן) בחר להיות אופוזיציונר בשעת הצורך ("אני יחליט מתי אני רוצה להיות באופוזיציה או בקואליציה, אצביע לפי ראות עיני" הוא אמר לאשדוד נט) ואכן הפעם הוא חתם על בקשת האופוזיציה לקיים ישיבה שלא מן המניין בנושא הפסקת ההקצבות למ.ס אשדוד.

בזכות חתימתו התשיעית, הישיבה התקיימה על פי חוק.

אמש  התכנסה מועצת העיר כדי לדון בביטול התמיכה הכספית של העירייה במועדון ספורט אשדוד.

הדיון היה ארוך ומייגע ולרגע היה נדמה כי האופוזיציה הולכת לזכות ברוב מאחר והחרדים יתקשו להצביע עבור קבוצת כדורגל המשחקת בשבת ו 3 חברים נוספים מהקואליציה נעדרו (כולל ראש העיר).

אך תוך כדי הדיון נמצא פתרון יצירתי שיאפשר לחרדים להצביע עם הקואליציה באמצעות קריאה לקבוצה לשקול לשחק בימי חול...פתרון זה אפשר לחרדים להצביע עם הקואליציה ובכך נמנעה מבוכה גדולה לקואליציה.

מה היה קורה אילו ההצבעה הייתה עוברת?

סביר להניח שגקי בן זקן, הספונסר הראשי של הקבוצה ומי שחתום על התחייבויותיה הכספיות בבקרה התקציבית בערבות אישית (ע"ס מיליוני שקלים בשנה), היה בוודאי כאות מחאה מסיר מעליו גם הוא את המחוייבות שלו לגיוס כספים לקבוצה, כספים המחוייבים במיצאות של ליגת העל בכדורגל.

במקרה כזה, או שהיה נמצא ספונסר חלופי בדמותו של בן זקן, שהיה לוח על עצמו התחייבויות כספיות דומות וכן אחריות ניהולית, או שהקבוצה הייתה הופכת מידית לחדלת פרעון.

ההערכה היא שהמהלך של האופוזיציה נועד כדי לפגוע ישירות בג'קי בן זקן, שכן הדיון נגע אך ורק במ.ס אשדוד ולא התייחס לתמיכת העירייה בקבוצות הכדורסל בעיר למשל...

בן זקן מבחינתו העביר מסר באמצעות גבי כנפו אל שמעון כצנלסון יו"ר האופוזיציה שהוא מוכן להעביר אליו את הקבוצה אם כצנלסון יידע לגייס לה ספונסרים מקרב חבריו וקשריו האישיים ובכך לשמור על יכולתה של מ.ס אשדוד לשרוד בליגת העל.

כצנלסון סרב להתייחס להצעה.

בסופו של דבר, הצבעה זו עברה בשלום מבחינת הקואליציה, אך אין ספק שאם לא יהיה שינוי משמעותי בהרכב הקואליציוני, צפויות עוד ישיבות כאלו רבות שיעשו כאבי ראש להנהגת העיר הנוכחית.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה