הנהלת נמל אשדוד התקפלה: בוטלו מכתבי ההשעיה לשני העובדים (וידאו)


להאזנה לתוכן:

ועד העובדים הכריז על שביתה כללית בנמל אשדוד.
טוען שההנהלה מנסה לחמם בכוונה את יחסי העבודה העובדים: "נשוב לעבודה רק לאחר ביטול מכתבי ההשעייה לשני חברי ועד". בדיון חירום שקיימה הנהלת נמל אשדוד הוחלט לבטל את מכתבי ההשעיה לשני העובדים ולקיים דיון עם העובדים. במוצאי שבת חוזר הנמל לעבודה סדירה - 17 אוניות ממתינות להיכנס לנמל אשדוד

ועד עובדי נמל אשדוד השביתו היום (ו') את הפעילות בנמל אשדוד עקב השעיה של שניים מחברי הוועד, לאחר שאתמול הושבתה הפריקה ובטעינה של מכולות.

העובדים מכנים זאת:"התנהלותו שלוחת הרסן של יושב-ראש הנמל, גדעון סיטרמן, שהודיע אמש על הדחת שנים מחברי הוועד. נשוב לעבודה רק אחרי שיבוטלו מכתבי ההשעייה".

אמיר חייק, מנכ"ל התאחדות התעשיינים, קורא להנהלת הנמל לחדול מיידית מכל הצעדים החד צדדיים על מנת לאפשר חזרה מיידית לעבודה סדירה בנמל. "לא ייתכן כי בשל פעולות חד צדדיות אלו מצד ההנהלה תופסק הפעילות בנמל אשדוד".

תגובת ההסתדרות:"ההסתדרות רואה בחומרה את צעדיה החד צדדיים של הנהלת נמל אשדוד ביומיים האחרונים, הכוללים את השבתת העבודה והשהיית עובדים חברי ועד. צעדי ההנהלה נעשו ממניעים לא ענייניים בתקופה בה מתנהל משא ומתן אינטנסיבי בנושא הרפורמה בנמלי הים. ההסתדרות קוראת להנהלת הנמל לחזור לשפיות ולהשיב את יחסי העבודה לסדרם".


הנהלת נמל אשדוד: "עובדי התפעול והציוד המכני משביתים את העבודה בנמל בתקופה האחרונה - וזאת מפני שעובדי הרציפים העסוקים בפריקה וטעינה של מכולות מהאניות התבקשו ללבוש אפוד זוהר כאמצעי בטיחות. העובדים לא אהבו את הדרישה והחליטו בתגובה להשבית את הפעילות".

וידאו מדיון החירום של הנהלת נמל אשדוד: היו"ר סיטרמן מודיע על ביטול מכתבי ההשעיה וסיום השביתה.
  

תגובת ועד העובדים לטענה זאת: "ישנה דרישה של ההנהלה שגם מפעיל מנוף ילבש אפוד זוהר בתוך המנוף, גם אם הוא בגובה 30 מטר באוויר - וכל זאת במטרה לחמם את יחסי העבודה בנמל. יו"ר הוועד אלון חסן טען כי השיבושים נגרמו משום שההנהלה היא זו שביקשה להפסיק את עבודת המנופים, והוועד מצידו הורה לעובדים לעבוד בכל מקרה, גם בניגוד לדרישת ההנהלה".

בשעות הצהרים של שישי התכנסה הנהלת נמל אשדוד לדיון חירום, בסופו הוחלט לבטל את מכתבי ההשעיה לשני העובדים, חברי הועד. בעקבות החלטה זו של הנהלת הנמל יחזרו עובדי הנמל לעבודה סדירה במוצאי שבת, כאשר כ-17 אוניות ממתינות להיכנס לנמל. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה