חוזרים לעבודה מלאה - הסכם פשרה בסכסוך בנמל אשדודהנהלת נמל אשדוד וועד עובדי התפעול והציוד המכני הכבד קיבלו את המלצת בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע לסיום הסכסוך בין הצדדים. זאת על-ידי השבת המצב לקדמותו כאשר עובדי התפעול והציוד המכני הכבד יחזרו לעבודה מלאה בפרויקט המכונות החל מהערב ובנוסף ישובו העובדים לעבוד שעות נוספות כפי שעבדו עד לפרוץ הסכסוך וגם זאת החל מהערב.

עוד הוסכם בין הצדדים כי חברת הנמל אשדוד תבטל כל פעולה חד-צדדית שעשתה בכל הנוגע לפרויקט המכונות לאחר יום ה-31 באוקטובר, וכי הצדדים וזרים ומתחייבים לפעול בהתאם להוראות החוק וההסכמים החלים עליהם לרבות הידברות בין הצדדים.

כאמור פנתה הנהלת נמל אשדוד ביום א' לבית הדין לעבודה בבקשה דחופה בטענה כי העובדים מסרבים לבצע שעות נוספות ומפסיקים את סידור המכוניות הנפרקות מהאניות. העובדים התנו את חזרתם לעבודה סדירה בכך שהחברה תתחייב בכתב כי לא תנכה שכר על העיצומים שכבר בוצעו.

הממונה על השכר הודיע לבית הדין על התנגדותו לכך, והדגיש כי אין בידי העובדים להתנות שובם לעבודה באי ניכוי שכר, וכי התניה ממין זה אינה לגיטימית ועולה ממנה ריח של הפעלת כוח לא ראויה ביחסי עבודה.

לדברי הממונה על הנהלת הנמל לשלם לעובדים שכר ראוי בלבד עבור התקופה בה נקטו העובדים בשביתה חלקית.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה