אשדוד נט שובר קונספציות ושמועות שרצו בבחירות 2013האם לסרי יכול היה להבחר בלי קולות החרדים? כמה הוציא צחי אבו? מה הנזק של הפילוג בקהילה הגיאורגית?
האם חסן יכנס בכל זאת למועצה והאם היה הסכם סודי בין כצנלסון ללסרי? הרבה תיאוריות רצות ורצו בבחירות 2013 בואו נתייחס אליהן אחת אחת.
אם יש לכם עוד שמועות שאתם רוצים לדעת את פשרן. שאלו ונברר את איכותן.

התיאוריות המתנפצות

1.  בלי קולות החרדים לסרי לא היה מפסיד לצילקר:

העובדה - לא נכון!

בהנחה ש 100% מקלות אגודת ישראל הצביעו עבורו לראשות העיר ו 85% ממצביעי ש"ס (מספר חצרות יצאו נגדו בגלוי). והעובדה שמצביעי קול הלב החרדים הצביעו צילקר (כ 2000 קולות) הרי שבנטרול סך הקולות האלו התוצאות היו כדקלמן.

לסרי בנטרול החרדים מקבל:

48400 (הקולות שקיבל) פחות 11300 הקולות של אגודת ישראל פחות 10,000 קולות (85% ש"ס) = 27100 קולות. שהם למעלה מ42% מהקולות בנטרול הקול החרדי. (אלו מספיקים כדי להיבחר בסיבוב ראשון)

צילקר בנטרול החרדים מקבל:

 27946 קולות שקיבל פחות 1770 (15% מקולות ש"ס) פחות 1500 קולות (משעורך מקול הלב האגף החרדי) פחות 2000 (קולות החרדים של קול הלב) = 24300 קולות. שהם כ 37% מהקולות בנטרול הקול החרדי.

יש להוסיף על כך את העובדה שלסרי הפסיד לא מעט קולות מהמגזר החילוני בגלל ההסכמים עם החרדים ואת העובדה שאם קולות אלו לא היו קיימים מראש, הרי שהוא היה משקיע יותר במגזרים אחרים (כל השקעה באד לעולם תהיה גם על חשבון האחר)

-

2. אם כצנלסון היה תומך בצילקר - צילקר היה נבחר

עובדתית - לא נכון -

כצנלסון זכה ב14 אלף קולות וגם אם כווללללם , ללא יוצא מן הכלל היו תומכים בצילקר (מה שלא סביר) הרי שיחד הם היו משיגים 41000 קולות לעומת ה48 אלף של לסרי.

3. תיאוריה שנייה - בלי פילוג בעדה  הגאורגית הם היו מקבלים 3 מנדטים

לא נכון

לפני הבחירות הייתה נטייה לחשוב שאם הציבור הגיאורגי מתלכד, הם שווים 2-3 מנדטים, זאת לאחר שב20 השנים האחרונות הם הקפידו לקבל מנדט.

מושה בוטרשוילי זכה ב 3600 קולות בבחירות 2013. עוצמה לישראל שהלכו על ראשו זכו ל כ 920 קולות ואירמה צור משכה מספר קולות שאינו מדיד כרגע.

לכאורה עם קולות עוצמה ואירמה הוא יכול היה להתקרב ל 2 מנדטים....אבל אין דבר כזה..הרי שלפחות 50% מהמצביעים לאחרים ולא לבוטרשוילי, עשו זאת משנאת המן ולא דווקא מאהבת מודרכי. או סתם מעין צרה...

מסקנה – בחירות הבאות תעשו חושבים מחדש.

4. שמועה שלישית - עו"ד צחי אבו הוציא מיליונים בבחירות

לא נכון

העובדה –כל הקמפיין של אבו שנערך 5 חודשים לא יכול בשום חישוב לעבור את ה250 אלף שקל בחודש. הוא לא רכש שלטי חוצות( שמהווים הוצאה משמעותית בקמפיין בחירות) ולא שלטים באוטובוסים וכו' אלא הסתפק בשלטים על המרפסות והצמתים (45 שקל לשלט) גם 3000 כאלו שווים פחות מ150 אלף ₪.

הוא מיעט לפרסם בעיתונים, אלא מפעם לפעם ב 2 מקומונים בלבד אך קבוע באשדוד נט (כמו כולם)

 5. כצנלסון עשה הסכם עם לסרי ולכן לא פרש

לא נכון

כצנלסון החליט להתמודד משיקולים אסטרטגים שהויחו את עצמם. הוא מיצב את עצמו במהלך זה כמנהיג ציבור יוצאי חבר העמים לעומת מתחריו. בזכות קריאת התיגר על צילקר ולסרי הוא העביר מסר של כוח ויוצאי חבר העמים מעריכים כוח.

 עובדתית, כצנלסון הצהיר שהוא לא נכנס לקואליציה עם לסרי.

-

6. אלון חסן ייכנס גם עם 2 מנדטים

לא נכון

השמועה הרווחת הייתה שגם אם קהילת אשדוד תזכה רק ב2 מנדטים, מספר 2 ברשימה, מאיה סלוצקי, תתפטר לטובת מספר 3 - אלון חסן, אז זהו שלא... קהילת אשדוד קיבלה 2 מנדטים ומאיה לא הולכת לשום מקום. 

-

7.החרדים השתלטו על אשדוד

רחוק מהמציאות

עוד בשנות ה70 ניצח צילקר את יריביו פעם אחר פעם בזכות הסכמים שחתם עם החרדים באשדוד והברית ההסטורית שלו איתם. בקדנציה הקודמת הם תמכו בלסרי ואז נוצר המהפך ההסטורי. מאז שנות השבעים, הקדנציה האחרונה והקדנציה הבאה - שום דבר לא השתנה ומ שהיה הוא שיהיה ועולם כמנהגו ינהג.

-

8. צילקר ולחמני הסתכסכו במהלך הקמפיין

העובדה - לא נכון היחסיים בניהם היו והינם מצויינים 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה