צילקר מתחייב לשקיפות באינטרנט


להאזנה לתוכן:

צבי צילקר: "הקופה הציבורית אצלי תהיה שקופה לציבור באמצעות האינטרנט; בנושאים מהותיים ייערך משאל תושבים"

צבי צילקר, המתמודד לראשות העירייה, מציג את התוכנית שלו, לפיה כספי העירייה יוצגו באתר אינטרנט שיוקם וניתן יהיה לעקוב אחר ייעודם.

צילקר הסביר כי תקציב עיריית אשדוד בשנה עומד על למעלה ממיליארד שקל וכיוון שמדובר בכספי ציבור, מן הראוי שהתושבים ידעו לאן הולך הכסף שלהם. לדבריו, "לתושבים מגיע להיות הרבה יותר מעורבים בנעשה במקום שקובע כיצד יחיו, איפה יהיו גני הילדים, איך יראה הפארק ומתי יאספו את הזבל.

התנהלות הכספים בעיר אשדוד אומנם שקופה לציבור, אך לטענתו:
"לא כולם יכולים להקצות זמן להגיע לישיבות מועצה וממילא הציבור הרחב יכול להבין כל פרט ופרט. לפיכך נציב את התקציב שלנו לפני כל, נעדכן אחת לתקופה מה היו החלטות, כמה כסף הועבר למטרה זו או אחרת, ואף נאפשר משוב וביקורת של הציבור".

עוד מבטיח צילקר:
כי בכוונתו לפעול לעריכת משאלים בקרב התושבים בנושאים מהותיים. בראייתו, כאשר תונח על שולחן העירייה, הצעה למיזם עתיר משאבים, תושבי העיר יקבלו הודעה עם תקציר הנושא ויוכלו בפרק זמן שיקבע מראש, להביע דעתם באמצעות הצבעה באתר אינטרנט שיזהה אותם על פי תעודת זהות או קוד אחר. "אנחנו נקבל באופן הזה את עמדת הציבור כמעין מדגם מייצג", אמר צילקר, "נתייחס לנתוני ההצבעה, יתכן שגם נבקש לקיים דיון עם נציגי התושבים ורק לאחר כן נקבל החלטות.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה