אשדוד נט חושף - ההסכם הסודי בין צילקר לכצנלסוןבין שמעון כצנלסון לצבי צילקר יש הסכם חיבור שיתקיים כחודש לפני הבחירות.
על פי ההבנות, מי שיוביל מביניהם בסקר מקיף שיתבצע, יישאר המעומד היחיד כנגד ראש העיר יחיאל לסרי, כאשר המעומד שיפסיד, יצהיר על התמיכה בזוכה מביניהם.

כצנלסון וצילקר שומרים את ההסכם בסודי סודות אבל בשביל זה אשדוד נט פה -

היום מתמודדים 3 מעומדים לראשות העיר: לסרי, צילקר וכצנלסון. במצב הנוכחי יודעים צילקר וכצנלסון שהסיכוי שלהם לנצח את הדוקטור הוא אפסי.

מכאן נוצר ההסכם בין צילקר לכצנלסון:
חודש לפני הבחירות עושים סקר. המנצח נשאר בהתמודדות מול לסרי, המפסיד תומך במנצח לראשות העיר.

מכאן שבעוד חודש - ההתמודדות תהיה בין ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שהוא המעומד המוביל בסקרים לבין מי שיצא שני בסקר.  השאלה היא מי יעמוד מולו – כצנלסון או צילקר.

המפסיד ימשיך כרגיל להתמודד עם הרשימה שלו למועצת העיר, ועל פי ההסכם יזכה לסמכויות נרחבות מאוד (כמו ממ"ק ואין סוף תפקידי כוח) וזאת בתנאי כמובן שהנשאר ינצח את הבחירות.

נכון להיום לסרי מוביל בכל הסקרים הפנימיים של כל המפלגות עם כ50% תמיכה (ההבדלים הם פלוס מינוס 5% בכל סקר). אחריו נמצא  צילקר עם 25% - 30% . כצנלסון שלישי, אך נמצא במגמת עלייה מתמדת.

מכאן שלכאורה בעוד חודש ההתמודדות תהיה בין לסרי לצילקר, אולם לכצנלסון מאמין שהוא יעקוף את צילקר בסקרים במהלך החודש הבא.

על מה בונה כצנלסון?

באשדוד כחמישים אלף מצביעים יוצאי ברית המועצות. כצנלסון מעריך שכשמונים אחוז מהם יצביעו עבורו. הוא עובד קשה כדי להגיע למטרה זו.

בסקר לא מחשבים את אחוזי ההצבעה לכן הוא עשוי לעמוד על קרוב ל 30% לראשות העיר, רק מהם. אם הוא ידע לגייס 5% נוספים, הוא יוכל לעבור את צילקר.

בשלב ב' הוא מקווה שעם התמיכה של צילקר בו לראשות העיר הוא יוכל לתת פייט מול לסרי.

על מה בונה צילקר?

צילקר מקווה שכאשר כצנלסון יביע בו תמיכה, הקהל של יוצאי ברית המועצות ינהר אחריו ואז הוא יוכל לתת לנסות להדביק את הפער המשמעותי  מול לסרי.

לפני 20 שנה - צילקר וכצנלסון רצו באותה הרשימה, לפני כ15 שנה הם  רצו בשתי רשימות נפרדות, אך בנו קואליציה ביחד, כאשר כצנלסון היה האיש החזק בעירייה לאחר שהדהים עם 9 מנדטים.

מאז הרבה מים עברו בנחל לכיש אך שני הפוליטיקאים הותיקים ירצו לשחזר ימיהם כקדם ולשתף פעולה כדי לחזור למשחק הפוליטי.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה