"אינני מוכנה שילדי יגדלו בעולם המשורטט על ידי גברים או נשים בלבד" כך אמרה ח"כ פנינה תמנו–שטה, בכנס בוחרות "בוחרות להנהיג"


להאזנה לתוכן:

ביום ב'ציין קורס "בוחרות להנהיג" של המשרד לקידום מעמד האישה באשדוד את סיומו. "מטרת הקורס הייתה לספק למועמדות הרבות המשתתפות בתפקידים שונים במערכת הבחירות המוניציפאלית הקרובה את הכלים, הידע והמידע הדרוש לשם התמודדות זו. כמו גם לנשים המבקשות בעתיד להתמודד על תפקידים פוליטיים וחברתיים" ספרה אתי אטיאס יועצת ראש העיר לקידום מעמד האשה, שהובילה את הקורס. ההכשרה נפרסה על פני 13 שבועות, ונערכו בה מפגשים בין הנשים למומחים מובילים בתחומם בנושאי מגוונים: אסטרטגיה פוליטית, תקשורת, ניהול קמפיין, רשתות חברתיות בזמן בחירות, מידע משפטי וכלכלי נחוץ לקראת קמפיין, העברת מסרים מיטבית, ומפגש עם נשות מפתח בפוליטיקה המקומית והישראלית וסיור בכנסת ישראל.

"היום אנו רואים את פרי עמלנו. יש מהפך אדיר בעיר אשדוד בנושא נשים. אם בעבר נשים נרתעו מלגשת בכלל לנושא,  הפעם אנו עדים להתעניינותן ולשילובן של נשים רבות הנוטלות חלק בפעילות במסגרת הרשימות השונות".הוסיפה אתי אטיאס בדבריה. לכבוד סיום הקורס - בו השתתפו 25 נשים  בתפקידי מפתח שונים בקמפיינים - הוזמנה למפגש אישי סגנית יו"ר הכנסת ח"כ פנינה תמנו –שטה לשיחה עמם לקראת המערכה הקרבה ומקומן החשוב והנדרש של נשים בפוליטיקה הארצית והמקומית.

"כאשר אישה מגיעה למוקדי כוח ומצליחה להעצים אחרות, זו עשייה אמתית. באופן אישי אספר כי גם לצידי עמדה אישה בתחילת הקמפיין אשר עודדה אותי לאחר לידת בני להשתתף בפוליטיקה. חשוב מאוד לזכור כי על אף שבחדר זה יושבות מתמודדות מרשימות שונות, עליכן לשמור על האווירה הנשית התומכת והחשובה. אנו כנשים מתמודדות עם קשיים פוליטיים דומים. חשוב להרים טלפון אחת לשנייה, לשתף ולשוחח." עוד הוסיפה ח"כ תמנו-שטה כי חשוב להבין כי קיימים מספר מסלולים להשפעה ציבורית. מנהיגות פוליטית ברמה הארצית והמוניציפאלית הן החשובים שבהם. "נשים שרוצות לשנות ומאמינות בתיקון עיוותים יחפשו אחרי הידע, יתאפיינו באהבת הציבור ובסקרנות רבה, חשוב שנשי אלו יטוו לעצמן מטרות שידעו מי הן ומה הן מבקשות לשנות."

בתשובה לשאלות הנשים אודות מעמדן בכנסת ענתה ח"כ תמנו-שטה: "המאבק על מעמד הנשים לא הסתיים, אנו רואים זאת בוועדות האחרונות עליהן נלחמנו בכנסת בניהן, וועדת שישינסקי 2 וועדת שקד. עלינו עדין להיאבק על מקומנו. אני הייתי רוצה שהילדים שלי יגדלו לעולם טוב יותר, ואינני מוכנה שהעולם הזה יהיה משורטט על ידי גברים או על ידי מיעוט נשי."

עוד הוסיפה הח"כ בנימה אישית: "במסעי האישי לכנסת הובילו אותי מספר כלים אותם אספתי לאורך הדרך. ההכשרה האקדמית שלי כעו"ד עזרה לי בהבנה המקצועית של רגולציה וחקיקה, הניסיון שלי ככתבת משפטית סייע לי בחדות תקשורתית והבנת המדיה, והאחרון הינו אלמנט הממלכתיות אותו אימצתי במהלך 10 שנים של ביקורים בעולם ומפגשים עם נשים חזקות - אל מול מפגשים עם שכונות מצוקה. העשייה הזו מתחברת בסופו של דבר."  את האירוע סיימה חברת הכנסת באיחולי הצלחה למועמדות, ובברכה כי אכן ימצאו את דרכן המיטבית להשפיע.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה