מכון רישוי היימן עתר לבית המשפט העליון נגד ההחלטה לסגור אותו לשמונה ימים


להאזנה לתוכן:

במכון רישוי היימן באשדוד החליטו לערער על ההחלטה של משרד התחבורה לסגור את מכון הרישוי לשמונה ימים בעקבות ליקויי בטיחות שהתגלו ברכבים שיצאו מהמכון. בית המשפט העליון עיכב ההחלטה לסגירה עד להודעה חדשה. "כל עוד מתנהל דיון משפטי המכון ממשיך להתנהל כבעבר וממשיך לעמוד לשרות לקוחותיו", אומר הלל היימן, מנהל מכון הרישוי

״המכון מודיע כי לאחר שיקול דעת ,ולאחר בחינת פסק הדין . החליט להגיש ערעור לבית המשפט העליון על מנת לבחון אחת ולתמיד את סמכותו של משרד התחבורה להיות גם הבודק ,גם השופט ,וגם התלין . כל עוד מתנהל דיון משפטי המכון ממשיך להתנהל כבעבר וממשיך לעמוד לשרות לקוחותיו . תוך מתן שרות אדיב ומקצועי כפי שעשה עד כה", כך מוסר מנהל מכון הרישוי היימן הילל. 

שופט בית המשפט העליון, השופט ג'וברן, מחליט לעכב את ביצוע פסק הדין של בית המשפט המחוזי לעניינים מנהלים בירושלים.

כזכור, ביקורת של משרד התחבורה העלתה כי מכון הרישוי "היימן" באשדוד, אישר לכלי רכב מסוכנים בטיחותית לעלות על הכביש. ומכאן נקבע כי ב-23.9 המכון ייסגר לשמונה ימים.

בין הליקויים שנמצאו: אישור כשירות לכלי רכב שהורכבו בו צמיגים שאינם תואמים את הרישיון ובניגוד להוראות הייצור, "באופן שיצר סכנה בטיחותית", הענקת אישור כשירות לכלי רכב שנמצאו בו ליקויים טכניים, וכי בדיקות של כלי רכב בוצעו על-ידי עובד שאינו בעל תעודת בוחן, המכון דרש מבעלי רכב להחליף לוחיות זיהוי שלא לצורך ועוד טענות המעידות שכלי הרכב לא נבדקו כראוי, או לא נבדקו כלל.

אין זו הפעם הראשונה שבה מורה משרד התחבורה על סגירת מכון היימן. ב-2006 שלל המשרד את כתב ההרשאה של המכון, בעקבות ביקורת שהעלתה ליקויים רבים.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה