רמי לוי במו"מ לרכישת 53 סניפים של מגה.האם רמי לוי במו"מ לרכישת חנויות מגה בול? לפי הפנייה לממונה על ההגבלים העסקיים, מתרקמת עסקה גדולה בה ירכוש לוי גם את הסניף באשדוד ועוד סניפים רבים ברחבי הארץ.

לוי פנה לממונה על ההגבלים העסקיים בכדי לראות האם מהלך שכזה יאושר על ידי רשות ההגבלים. הסניפים בהם מדובר הם בעיקר סניפי פורמט הדיסקאונט של מגה 'מגה בול' אך ככל הנראה עדיין לא גובשה רשימה של הסניפים שייכללו בעסקה כיוון שהצדדים חיכו לאישור עקרוני של רשות ההגבלים.

מגה תפסיק להפעיל את פורמט הדיסקאונט שלא נחל הצלחה מאז הושק בסוף 2008 ותמשיך להפעיל רק את סניפי הפורמט השכונתי 'מגה בעיר', שרווחיותו גבוהה יותר.

הצדדים עוד לא החליטו מה תהיה התמורה לרכישה. ואפילו לא אשרו את תוכנה (רמי לוי אמר:" לא נגיב לרכילות") .

ממקורות לרשתות עולה כי האפשרות הראשונה לשיתוף פעולה היא הקמת חברת בת בה יהיו שותפים שני הצדדים והסניפים ינוהלו על ידי לוי.
האופציה השנייה היא שהתמורה תהיה באמצעות תגמולים.  

מגה בול כבר הודיעה החברה כי היא בוחנת בימים אלו יציאה מ-10 חנויות מפסידות בשטח כולל של 20 אלף מ"ר ומתכננת פתיחה של 9 סניפים חדשים, בהמשך ל-5 סניפים שנפתחו מתחילת 2012.

מגה היא רשת המזון השנייה בגודלה עם נתח שוק של 11.7% מכלל שוק הסופרמרקטים בישראל שמגלגל 56 מיליארד שקל.
שופרסל היא השחקנית הגדולה ביותר עם 21% ורמי לוי שיווק השקמה הוא השחקן השלישי בגודלו עם 4.6% .

חברת אלון החזקות, בעלי מגה בעיר ומגה בול, הפסידה 6.3 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2012 לעומת רווח של 30 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2011. כאשר ההפסד נבע בעיקר מחולשת מגזר הסופמרקטים.

מנכ"ל מגה זאב וורמברנד, הסביר כי הירידה נבעה מהחרפת התחרות ופתיחת שטחי מסחר. [השחיקה ברווחיות הגולמית היא תוצאה של המחאה החברתית והתגברות התחרות.
בנוסף, רבוע כחול מתקשה להתאים את הוצאות המכירה ההנהלה והכלליות שלה לירידה בהכנסותיה וברווח הגולמי.
במקביל, רמי לוי שיווק השקמה הייתה שיאנית הדו"חות של חברות המזון הנסחרות מבחינת מכירות למ"ר - עם מכירות של 19,500 אלף שקל לכל מטר רבוע.

אחריה ברשימה, בפער משמעותי, נמצאו רשתות הדיסקאונט המתחרות: כמעט חינם וויקטורי - עם מכירות של 9,500 אלף שקל ו-9,100 אלף שקל לכל מטר רבוע בהתאמה.
לאחר השלישייה הפותחת, נמצאו הרשתות הגדולות שופרסל ורבוע כחול מפעילת מגה עם הכנסות של 4,100 ו-4,300 אלף שקל בהתאמה לכל מ"ר.

רמי לוי דיווח על גידול של 9% ברווח הנקי במהלך הרבעון הראשון של 2012 ל-25 מיליון שקל.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה