פשיטה על בתיהם של מפעילי אתרי הורדותפשיטה נערכה על בתיהם של חשודים בהפעלת אתרי ההורדות topdown.me, moridim.net, moviesplace.net ו- myvod.net.
בין החשודים בשנות ה-20 לחייהם נמצאים תושבי אשדוד.
במסגרת הפשיטה הוחרמו כלל המחשבים בבתים שבהם בוצע החיפוש.

בכתב התביעה הואשמו הצעירים הפרת זכויות יוצרים, עידוד, שידול , סיוע והעמדה לרשות הציבור של קבצים המפרים את זכויות התובעות ללא הרשאה ומתוך מניע מסחרי מובהק.

התובעות בקשו מבית המשפט לקבל צו מניעה כנגד המשך הפעילות של האתרים, לאפשר חסימת גישה, לחייב את הנתבעים למסור לידיהם את הדומיינים, לחייב אותם לנפק דו"ח על פעילות האתרים ולהעביר לידי התובעות פיצוי על סך 400,000 שקל.

כתב התביעה הוגש מטעם זיר"ה המאגד גופי תוכן ומפיצים, שידורי קשת, הוט, נגה תקשורת, די בי אס ויונייטד קינג, לבית המשפט המחוזי בתל אביב. 

הצעירים הואשמו ב"הפעלת אתרי אינטרנט מפרי זכויות יוצרים, עידוד, שידול , סיוע והעמדה לרשות הציבור של קבצים המפרים את זכויות התובעות ללא הרשאה ומתוך מניע מסחרי מובהק".

עורכי הדין המייצגים את אחד הנתבעים, מסרו בתגובה: "מרשנו לא הפר את זכויות היוצרים של זיר"ה ו/או חברות המיוצגות על ידה, וכל פועלו בעניין האתרים המפרים לכאורה, הסתכם בתיווך למכירת אותם אתרים תוך שהוא משמש כאיש קשר בלבד".

לגולשים באתר topdown.me עולה כעת ההודעה: "האתר לא פעיל ביממה האחרונה עקב תקלה בשרת".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה