מעד כשיצא מרכבו ויקבל פיצוי של 75 אלף ש"ח


להאזנה לתוכן:

לפני חמש וחצי שנים מעצב אופנה מאשדוד יצא מרכבו בחניית מרכזון באשדוד. לרוע מזלו הוא נפל ונחבל בצורה שפגעה בפרנסתו. אחרי דיון משפטי הסכימה חברת הביטוח לפשרה, והיא תשלם למעצב שנפצע פיצוי על נזקיו

צ' , מעצב אופנה בן 58 מאשדוד שנפל לפני כחמש וחצי שנים בעת שיצא ממכוניתו במרכזון י"א, יפוצה בכ-75 אלף ₪ על ידי חברת הביטוח, לאחר שהחברה הכירה בכך שגם נפילה לרצפה בעת יציאה מרכב, נחשבת לתאונת דרכים לכל דבר.

על פי כתב התביעה שהגיש באמצעות בא כוחו, עו"ד דותן לינדנברג, מומחה בתחום דיני הנזיקין,  כשמעצב האופנה ביקש לצאת ממכונית הסיאט שלו שחנתה ליד המרכז המסחרי ברובע י"א, הוא נפל מן הרכב ארצה וכתוצאה מכך נפצע בכל חלקי גופו. 

ד"ר יוחנן חורב מומחה לרפואת אורטופדיה שמונה על ידי השופט אייל באומגרט מבימ"ש השלום בקרית גת , קבע כי כתוצאה מהתאונה, נותרה לתובע נכות רפואית לצמיתות בשיעור של  7% .

עד ליום בו נפל ממכוניתו, צ' השתכר  7,268 ₪ נטו בממוצע בחודש ובמחירים של היום כ-9,600 ₪. בעקבות התאונה הוא היה מושבת מעבודה משך 9 חודשים ובהמשך נאלץ לעבוד במקום עבודה אחר בתחום עיצוב האופנה בשכר נמוך יותר של כ-6,200 ₪.  מאז חודש דצמבר 2009 עד חודש נובמבר 2010 לנוכח מגבלותיו ברגל, כתוצאה מהתאונה, לא עלה בידי צ'  להשתלב במעגל העבודה. החל מחודש דצמבר 2010 החל מעצב האופנה לעבוד כאיש תחזוקה בבית כנסת עד לחודש אפריל 2011 והשתכר סך של 1,700 ₪ נטו בממוצע בחודש. מאז חודש מאי 2011 בשל מגבלותיו כתוצאה מאותה תאונה, לא עלה בידי צ'  לשוב למעגל העבודה עד היום.

עו"ד דותן לינדנברג, טען בית המשפט כי "נכותו הרפואית של צ' משליכה באופן ממשי על תפקודו כמעצב אופנה ובדים, שכן, בעקבות מגבלותיו, לא עלה בידו לשוב למעגל העבודה עד היום. עבודה אשר כרוכה בעמידה ממושכת, פעולה אותה מתקשה התובע לבצע לנוכח מגבלות תנועה ברגל".

עוד טען עו"ד לינדנברג כי צ' נזקק לעזרת הזולת והוא מתקשה בביצוע פעולות כגון הזזת רהיטים, שטיפת הרצפה, עריכת קניות, ביצוע תיקונים בבית, ועוד כהנה פעולות במשק ביתו הכרוכות בהפעלת רגל שמאל כאשר הוא נאלץ ויאלץ גם בעתיד להסתייע בעזרת בני המשפחה. עו"ד לינדנברג דרש בכתב התביעה לפצות את צ' בגין הפסדי שכר, עזרת הזולת, הוצאות נסיעה, הוצאות רפואיות, כאב וסבל.

בתחילה חברת הביטוח הכחישה כל קשר לתאונה וטענה כי אין מדובר בתאונת דרכים וכי החבלה בגופו נגרמה בנסיבות אחרות וללא קשר לרכב. חברת הביטוח אף התנגדה למינוי מומחה רפואי מטעם בית המשפט, שיבדוק את צ'. לבסוף במסגרת הפשרה שהושגה, חברת הביטוח הסכימה להעניק לצ' פיצוי של כ-75 אלף ₪.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה