נשבע לך לא בוגד - על הקבר של הבאבא סאלי


להאזנה לתוכן:

בעל החשוד כבוגדני אך ביקש שלום בית, נשלח ע"י בית הדין הרבני באשדוד להישבע אמונים לאשתו על קברו של הבאבא סאלי, באמצעות טקס שבועה לשמירת נאמנות

בהליך בקשת הגירושין בבית הדין הרבני באשדוד, טענה האישה כי בעלה החל לבגוד בה ואף לטוס לחו"ל לבדו, הוא הפסיק לקחת חלק במטלות הבית ולא מילא גם את יתר חובותיו כבעל.

לעומתה טען הגבר כי הרעיה חדלה להתייחס אליו כאל חלק מהמשפחה, הפסיקה לבשל לו, נעלה בפניו את דלת חדר השינה, וגם סירבה לאפשר לו להפעיל את דוד המים. היחסים בניהם גרמו להם לישון בנפרד.

האישה בקשה כי בעלה יישבע על קבר של צדיק להיות נאמן לה ולחדול לבגוד בה. הבעל הסכים וציין כי מעולם לא ניהל יחסים עם נשים אחרות.

הבקשה של האישה התקבלה על דעת הדיינים והם המליצו על קברו של הבאבא סאלי.
החלטת הדיינים: "הצדדים יחזרו לניסיון שלום בית, כשייעשה הצעד הראשון, לפיו ילכו הצדדים לקבר הבאבא סאלי והבעל יישבע שיהיה רק עם אשתו ולא עם אחרות. משם יחזרו לביתם, כשהאישה תכין קודם מאכלים משותפים ותיערך סעודת סולחה, בלי להזכיר אחד לשני עוונות ראשונים".

כמו כן פסקו כי האישה תסיר את המנעול של הדלת מהחדר ושהשניים יחזרו לישון יחדיו. הרבנים דרשו מהבעל, אם הבעל ירצה לטוס לחו"ל, להציע לרעייתו להצטרף, רק אם היא תסרב, הוא יוכל לטוס לבד.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה