ביה"ח 'קפלן' בשירות המאושפזים – שירות משלוח פתקים לכותל המערביהמאושפזים בבית החולים 'קפלן' הופתעו במהלך היממה האחרונה: לאור יום תענית 9 באב שחל היום, עוברים נציגי בית החולים במחלקות האשפוז, ביחידה לטיפול נמרץ וביחידת הצנתורים, ואוספים פתקים של מאושפזים שאינם יכולים להגיע לכותל ויצפינו עבורם בין אבני הכותל את הבקשות, התפילות והמכתבים. המשלוח נעשה בשיתוף הקרן למורשת הכותל המערבי.


אלכסנדר גריגארוב (בתמונה), בן 55, תושב אשדוד, הגיע אתמול לצינתור. הוא שמח מאוד על הפרוייקט של בית החולים ולפני תהליך הצינתור ישב וכתב תפילה שתוצפן בין האבנים. "ישבתי וכתבתי לאלוהים שכל בני משפחתי יהיו בריאים, ושאעבור בשלום את הצינתור ואשתחרר הביתה" הוא אמר. "הלכנו פעמים רבות לכותל המערבי ושמנו פתקים, אבל עכשיו אינני יכול לעשות זאת. כל הכבוד לבית החולים, אני מברך על הפרויקט הזה", הוא סיכם. 

הנהלת בית החולים יצרה קשר עם לשכת רב הכותל וסוכם כי הפתקים יועברו ליעדם. פרופ' יעקב יהב, מנהל בית החולים, הסביר כי אדם שלא יכול להגיע לכותל מסיבות בריאותיות, יכול לכתוב את כל אשר על צוהר ליבו ולהעביר באופן אמין ואחראי את תפילותיו לאבני הכותל. "אנחנו עושים הכול כדי שהמטופלים ירגישו אווירה של בית וימשיכו להיות נאמנים לאמונותיהם ורגשותיהם גם במהלך אישפוזם", הוא מסכם.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה