אסון בכרמל: כך נשמע הדיווח הראשוני ברשת הקשר של איחוד הצלהכ- 50 הרוגים בשריפת הענק בכרמל. כבאים מכל רחבי הארץ, גם מאשדוד, יצאו לסייע לצוותי הכיבוי בניסיון להשתלט על השריפה.

במהלך פינוי כלא דמון, אירע האסון הנוראי, כאשר אוטובוס מלא בצוערים של שב"ס נקלע למלכודת אש בכביש המוביל לישוב בית אורן. מד"א הכריז מיד על אר"ן (אירוע רב נפגעים), והאמבולנסים שעטו לתוך ענני העשן, ביחד עם הכבאים, בניסיון להציל את חיי הלכודים.

אך הטרגדיה שנגלתה לעיני צוותי ההצלה הייתה גדולה. עשרות גופות התגלו באוטובוס הכרוח וסביבתו. מפקדת תחנת משטרת חיפה, אהובה תומר, נמצא במקום כשהיא פצועה באורח אנוש. היא פונתה לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם נלחמים הרופאים על חייה. שני קציני משטרה בכירים, מוגדרים נעדרים באירוע.

שעות לאחר שריפת האוטובוס, במהלך סריקות שבוצעו לאיתורם של נעדרים נוספים, התגלה המחזה המחריד  על אחד המורדות, לא רחוק מהאוטובוס החרוך. 15 גופות של הנעדרים נמצאו שם כשהם מחובקות. 

מדינת ישראל ביקשה סיוע ממדינות העולם, לאחר שהתברר שלישראל אין את הציוד הנדרש לכיבוי שריפות, וכן מלאי חומרי הכיבוי אזל. 12 מדינות ישלחו סיוע לישראל לכיבוי השריפה בהן: טורקיה, יוון, קפריסין, ספרד, בולגריה, רוסיה, קרואטיה, אזרביג'אן,ו מצריים,שתשלח מספר מסוקים.

12 אלף בני אדם פונו עד עתה מבתיהם. על פי עדויות, הקיבוץ בית אורן, נשרף עד היסוד ולא נותר ממנו דבר. בשעות הלילה המאוחרות, החלו צוותי ההצלה לפנות שכונות במבואותיה הדרומיים של חיפה. 

מדינת ישראל תצטרך לחקור לעומק את המחדל הזה, בו אין מטוסי כיבוי, אין חומר כיבוי ואין מספיק כבאים. בינתיים מתרכזים כולם בעצירת האש, אך בבוא העת, תצטרך המדינה לתת תשובה למחדל הנורא.

כך נשמע הדיווח על הכרזת אירוע רב נפגעים ברשת הקשר של איחוד הצלה:

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה