כתב אישום הוגש נגד אלירן חובב בפרשת הירי בבן 16 באשדוד

$(function(){setImageBanner('4f4236e6-cad4-4cd6-b57e-438729a843fc','/dyncontent/2020/1/12/99491230-a342-45a4-877f-bab4865d27ff.gif',9955,'',525,78,false,20074);})

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד העבריין אלירן חובב בפרשת אירוע הירי במהלכו נפצע נער בן 16 לפני כ-3 שבועות ברובע י"א בעיר. על פי כתב האישום שחושף את רצף השתלשלות האירועים לפרטי פרטים, חובב הוא זה שאחז לכאורה בנשק עת נורה ממנו הכדור שפגע בנער והביא לפציעתו. עורך דינו נס בן נתן: "חומר הראיות הוא לטובת מרשי"

בן ה-16 מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ. צילום באדיבות האב

פרקליטות מחוז דרום הגישה מוקדם יותר היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, כתב אישום כנגד העבריין אלירן חובב בגין נשיאת נשק שלא כחוק, חבלה בכוונה מחמירה ותקיפה בנסיבות מחמירות. חובב (30) נאשם שפצע בירי אקדח נער בן 16 לפני כשלושה שבועות ברובע י"א בעיר. 

על פי כתב האישום, ביום 25.01.21 סמוך לחצות, נפגשו שני הקורבנות של האירוע: הבגיר בן ה-19 והנער בן ה-16 סמוך לביתו של הנער ברובע י"א. במהלך הפגישה, קיבל הבגיר לטלפון הנייד שלו הודעות מטרידות הנוגעות לחברתו, משולח אנונימי.

השולח האנונימי הציע לבגיר בהודעה להיפגש עמו ועם חברתו. הבגיר בתגובה שלח לו את מיקומו  ברחוב החרמון והזמין אותו להיפגש.

לאחר מכן, עברו ברחוב בנסיעה בר וקנין, גיסו של חובב, ואשתו שנהגה ברכב. בר ישב מאחור יחד עם בנם הפעוט. הבגיר והנער, שהבחינו ברכב נוסע נסיעה איטית מספר פעמים בסמיכות אליהם, סברו בטעות כי מדובר ברכב של השולח האנונימי והחליטו להתעמת עמו.

הבגיר לקח מרכבו "ג'ק" (מגבהה) של רכב וכך יחד עם הנער, הם המתינו לרכב בקרן הרחוב. בשלב כלשהו העביר הבגיר את הג'ק לקטין. כשהבחינו ברכב שהתקרב שוב, קפצו שניהם לכיוון הרכב תוך שהבגיר צעק לעבר יושבי הרכב: "מה אתה רוצה ממני?".

הרכב המשיך בנסיעתו והבגיר והנער החלו לרדוף אחריו רגלית. וקנין ואשתו סברו כי השניים מנסים לפגוע בהם ונמלטו מהרחוב. 

בשלב הזה, החליטו השניים לאתר את וקנין ולהגיע אליו, הם נכנסו לרכבו של הבגיר מסוג שברולט והחלו לנסוע, כשהם עדיין סבורים כי מי מיושבי הרכב של וקנין הוא השולח האנונימי.

כשאיתרו את הרכב, החלו לרדוף אחריו בנסיעה מהירה, הצליחו לעקוף אותו וחסמו את דרכו. הבגיר החל לרדת מהשברולט, אך הרכב של וקנין נמלט מהמקום.

המרדף המשיך וכעבור דקה, בכביש המקביל לחוף הים באשדוד, נעצר הרכב והשברולט נעצר לידו. וקנין פתח את החלון, הוציא את ידו דרך החלון ואמר לבגיר: "מה יש לך מה אתה משוגע?" והבגיר השיב: "מה אתה רצית ממני מקודם?"

וקנין השיב כי הוא לא מבין וכי יש ברכב ילד קטן. אז הבין הבגיר כי לא מדובר בשולח האנונימי ועצר את מרדפו. הבגיר והנער חזרו לרחוב, שם עמדו והמשיכו לשוחח סמוך לשברולט.  

בשלב הזה, כך על פי כתב האישום, החלה התפנית באירוע. וקנין הגיע לבית של גיסו, אלירן חובב וסיפר לו על האירוע, "בעקבות זאת, גמלה בליבם ההחלטה לפגוע במתלונן ובקטין", כך על פי כתב האישום.

הם קראו לאדם שלישי שיבוא עמם נכנסו לרכב מסוג קיה, כאשר אלירן חובב הצטייד באקדח חצי אוטומטי מסוג גלוק קליבר 9 מ"מ, בכדורים ובכלב תקיפה מסוג רועה בלגי.

בשעה 01:50 או בסמוך לכך, הגיעו השלושה לרחוב החרמון ברכב הקיה, כאשר וקנין נוהג, אלירן חובב במושב הנוסע שליד הנהג והשלישי ישב מאחור עם כלב התקיפה. בהגיעם לרחוב, הם הבחינו בבגיר ובנער, הם הסתובבו עם רכב הקיה והגיעו עם חזית הרכב למול השניים.

כשהבחין הבגיר בכך, הוא אחז באגרופן בידו, והורה לנער להתרחק לאחור. הנער נעמד מאחור בסמוך לפח זבל שבמקום והסתכל על המתרחש, ואילו הבגיר התקרב לעבר דלת הנוסע שליד הנהג.

מיד נפתחו כל דלתות רכב הקיה, השלושה יצאו מהרכב כשחובב צועק לעבר המתלונן "מה אתה חושב שאתה עושה יא בן זונה" ודרך את האקדח הטעון שבידו. הבגיר נרתע לאחור ומיד, במטרה למנוע מחובב לעשות שימוש באקדח, תקף אותו באגרוף, כך שחובב חזר להתיישב בכיסא הנוסע, ומיד תפס את ידו של חובב שאחזה באקדח, על מנת למנוע ממנו לפגוע בו באמצעות האקדח. למרות זאת, חובב ירה באקדחו לכיוון הבגיר, אך לא פגע בו.

הבגיר המשיך במאבקו עם חובב במטרה למנוע ממנו להמשיך ולירות מאקדחו, הכה אותו באגרופים בפניו בידו האחת, ובידו השניה המשיך להחזיק את ידו של חובב האוחזת באקדח. חובב ירה מספר יריות נוספות לעבר הבגיר, אך היריות לא פגעו בו. אלא שאחת מהיריות שירה חובב, כך על פי כתב האישום, פגעה בבטנו של הנער בן ה-16 שעמד בסמוך.

בתחילה, הנער לא חש בכך, ניגש והתחבא מאחורי הפח, לאחר כמה שניות הוא הבין שהוא נורה ונפגע, הוא קרא "פגעו בי" "פגעו בי" וניגש והתיישב ברכבו של הבגיר שחנה בסמוך. 

בעוד הבגיר מנסה לנטרל את חובב מאקדחו, וקנין והאדם השלישי שאחזו בכלב התקיפה, משכו את הבגיר והרחיקו אותו מחובב, הפילו אותו על הכביש ושיסו בו את כלב התקיפה שהחל לנשוך את המתלונן בזרועו.

בשלב הזה יצא חובב מרכבו כשהוא עדיין אוחז בידו האחת באקדח, התקרב אל הבגיר שהכלב עדיין נושך את זרועו, ואמר לו: "מה אתה עושה, עם ילד באוטו?". בשלב זה וקנין נכנס לקיה ונמלט מהמקום בנסיעה. חובב והאדם השלישי המשיכו לתקוף את הבגיר אשר ביקש מהם לשחרר את הכלב ממנו. 

הנער שישב ברכב, הבין כי אף אחד לא מבחין בפציעתו החמורה, החל לצפור ברכב מספר פעמים, עד שהבגיר והתוקפים שלו הבחינו בו. חובב וחברו עזבו מיד את המקום כשחובב אוחז ברצועת הכלב. בשלב כלשהו העביר חובב את האקדח הטעון לחברו שזרק אותו בגינה סמוכה ברחוב.

לאחר מכן הסיע הבגיר את הנער הפצוע לבית החולים "אסותא" באשדוד, שם הוכנס לטיפול נמרץ נותח ונותר בהשגחה. על פי כתב האישום, כתוצאה ממעשי התוקפים נפצע הנער פצע ירי בבטן (כניסה ויציאה), ונגרמה לו חבלה חמורה במעי הגס שהצריכה ניתוח דחוף. לבגיר נגרמה חבלה של ממש מסוג נשיכת כלב בידו ואף הוא טופל בחדר מיון.

מספר ימים לאחר האירוע, וקנין הסגיר את עצמו למשטרה. בחקירתו הוא אישר את החלק הראשון של האירוע, הוא סיפר כי נבהל מאוד כתוצאה ממעשי הבגיר והנער וחשב שהם מגיעים כדי לחסל אותו ולכן פנה לעזרת גיסו, אלירן חובב.

וקנין טען כי הצטייד בעצמו באקדח ויחד עם חובב ועם אדם אחר שלטענתו הוא אינו מכיר, הגיעו למקום כשהאקדח בכיסו, כדי להתעמת עם הבגיר והנער. לדבריו, לאחר שהגיעו, החל הבגיר לתקוף את חובב. ואקנין סיפר עוד בחקירתו כי האקדח החליק לו מהיד ונפלט ממנו קליע בודד, אלא שדבריו סתרו ראיות כמו מצלמות שהיו במקום ועדויות של שכנים שראו את האירוע.

המשטרה החלה לנהל מצוד אחר חובב והאדם השלישי שהיה עמם בניסיון לעצור ולחקור אותם על חלקם באירוע. בהמשך חובב הסגיר את עצמו למשטרה. בחקירתו, הוא טען כי הוא זה שהותקף  על ידי הבגיר, ועל אף שהודה כי אחז בנשק הוא טען כי לא ירה בו. עוד טען חובב, כי נורו יריות מהנשק במהלך העימות עם בן ה-19 שתקף אותו לטענתו, והוא נורה בעצמו ואף נזקק לטיפול.

עו"ד נס בן נתן

עו"ד נס בן נתן, שמייצג את חובב בהליך, מסר בתגובה לכתב האישום: "מדובר במי שהותקף ראשון בצורה ברוטאלית ואלימה ופעל להגן על חייו, חומר הראיות האובייקטיבי פועל לטובתו".

 
$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('0e48d355-841d-45e4-a6f1-625410afbec9','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.jpg',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('0e48d355-841d-45e4-a6f1-625410afbec9','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);})
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה