חסימת הצמתים הסמוכים לסטאר סנטר: עומסים כבדים במקום (וידאו)עומסים כבדים נרשמו אחה"צ בכבישים המקיפים את מתחם הסטאר סנטר, זאת בעקבות חסימת שני צמתים מרכזיים בסמוך למתחם. גם בכניסות וביציאות למתחם נרשמו עומסים, לאחר חסימת שתי כניסות ראשיות ויציאה ראשית אחת. אחרי המכתב החריף ששיגרה הנהלת הסטאר סנטר לתאגיד יובלים שאחראי על העבודות, בעלי העסקים במתחם זועמים: "למה לא ניצלו את ההזדמנות שהמתחם היה סגור בעקבות תקנות החירום?!"

צילום: שמואל סרדינס

כזכור, צומת ויצמן-ז'בוטינסקי וצומת בן גוריון-ויצמן נחסמו לתנועה בחלקם (וצפויים להיחסם למשך חודש ימים), זאת בשל עבודות תשתית מורכבות של תאגיד המים יובלים, הכוללות בין היתר הנחת קו ביוב מרכזי חדש בעומק של 7 מטר.

בידיעה בנושא, שפורסמה בתחילת השבוע באשדוד נט, תהינו מדוע העבודות לא הוקדמו ובוצעו בימים בהם הייתה תנועה דלילה בכבישים והעסקים בלאו הכי לא פעלו והתוצאה, כאמור, לא איחרה לבוא: עומסים כבדים מאוד נרשמו בצירים מסביב למתחם ובכניסות וביציאות מהמתחם מעבר לשעות העומס הרגילות, כאשר העומס המרכזי היה בכביש בן גוריון לבאים מכיוון מזרח לכיוון שדרות הרצל.

כך זה נראה אחר הצהריים >>

במתחם נחסמו בסה"כ שתי כניסות ראשיות ויציאה ראשית אחת, וכן נותרו כניסה ראשית אחת, כניסה משנית (דרך תחנת הדלק) ושתי יציאות בלבד. בשל כך נוצר צוואר בקבוק בכניסות וביציאות מהמתחם מעבר לשעות הרגילות.

בעלי העסקים במתחם זועמים נוכח המצב החדש שפקד אותם, שכן רק בשבוע שעבר הם שבו לעבודה אחרי כמעט חודשיים שנאלצו לסגור את העסק בשל תקנות החירום של הממשלה למניעת התפשטות נגיף הקורונה, וכעת כאמור נפלה עליהם צרה נוספת. 

אחד מבעלי העסקים במתחם העיד כי יצא לו להמתין במשך שעה ארוכה רק כדי להיכנס למתחם, מה שעיכב הבוקר את פתיחת העסק בפני הלקוחות.

"חסמו לנו את היציאה והכניסה הראשיים ועוד מעבר נוסף שנותרה בו יציאה בלבד" - אמרה לאשדוד נט אחת מבעלי העסקים במתחם. "זה נהיה קטסטרופה. מעבר לציבור שנרתע להגיע בעקבות העומסים, מי שמשלם את המחיר הם בעלי העסקים, אחרי חודשיים כמעט שנאלצנו לסגור בשל משבר הקורונה!".

נחסם לתנועה! צילום: שמואל סרדינס

"אני לא מבינה למה לא ניצלו את ההזדמנות שהמתחם היה סגור בעקבות התקנות" - הוסיפה. "אנחנו מרגישים את זה בכמות הלקוחות ובבוקר ובערב כשאנחנו מגיעים לחנות או יוצאים ממנה. תמיד התפארתי בכבישים של אשדוד שהייתה מתוכננת בצורה כל כך מסודרת ובלתי רגילה, מרגיש שהרסו את זה לגמרי".

בעל עסק אחר הוסיף: "מי שמנסה להגיע למתחם מרחוב בן גוריון (מזרח למערב) נתקע ברמזור קצר שיוצר פקק עצום ולאורך זמן בטוח שאנשים לא ירצו להגיע. בעירייה חייבים לפחות להאריך את הרמזור הפקוק לתקופה הקרובה או שישמו שלטים שמסבירים שניתן לפרסס בהמשך". 

"נהגים עושים עבירות תנועה כי נתקעו"

כזכור, בעקבות הפרסום באשדוד נט, הנהלת מתחם הסטאר סנטר שיגרה מכתב חריף ביותר לתאגיד המים יובלים, באמצעות עורך דין, בו הם דורשים לעצור את העבודות בעת הזו שבה העסקים חוזרים לפעילות לאחר חודש וחצי בו היו מושבתים. "החליט מי שהחליט פשוט להנחית מכת מוות על מתחם הסטאר סנטר וסוחריו" נכתב במכתב לתאגיד יובלים. 

מתאגיד המים יובלים נמסר בתגובה למכתב הנהלת המתחם: "כלל נציין כי באזור מבוצעות עבודות להקמת קו ביוב מרכזי חדש לרבעים הוותיקים בעיר אשר נועד למנוע גלישה אפשרית של זיהום לנחל והמשך פיתוח הרבעים בהתאם לתוכניות העירוניות.

העבודות באזור מבוצעות מזה מספר חודשים. העבודות בצומת הספציפי (שהחלו ביום ראשון) יבוצעו באופן המהיר ביותר בפרק זמן של עד שלושה שבועות.

התאגיד קיבל את כל האישורים הנדרשים לעבודות ובכלל זה אישורי תנועה של  משטרת ישראל שנסמכים על כך שלמתחם הסטאר סנטר יש שלוש כניסות והעבודות יבוצעו רק בצומת המובילה לאחת מהן.

התאומים וקבלת האישורים נעשו לפני מספר שבועות. הפנייה של הנהלת המתחם נעשתה רק כעת - ערב תחילת העבודות ואי ביצוע העבודות יגרור הוצאה לשווא של כספי ציבור לפיצוי הקבלן אשר רכש חומרים וכבר נערך בשטח. אנו נמשיך לפעול לפיתוח תשתיות המים והביוב בעיר תוך התחשבות מרבית בתושבים".

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('0a5c562f-dd32-4854-b446-18a61cfaf724','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('0a5c562f-dd32-4854-b446-18a61cfaf724','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.jpg',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה