האשדודים מיחזרו בשנה האחרונה יותר מ-270 טון פסולת אלקטרוניתבמהלך השנה החולפת נפרסה ברחבי אשדוד תשתית לאיסוף פסולת אלקטרונית, בה נאספה כמות מרשימה של מכשירים: כ- 273 טון פסולת אלקטרונית למיחזור

מיחזורית למוצרי אלקטרוניקה (צילום באדיבות העירייה)עיריית אשדוד הפכה לאחת הרשויות המובילות בארץ בטיפול בפסולת בציוד אלקטרוני, חשמלי וסוללות. לשם כך הוצבו לאחרונה בשיתוף תאגיד מ.א.י (מיחזור אלקטרוניקה לישראל), ברחבי העיר, מיכלים גדולים לאיסוף פסולת אלקטרונית ועוד עשרות מוקדים קטנים יותר לאיסוף פסולת אלקטרונית וסוללות בחביות מיוחדות, ותושבי העיר אספו אליהם כ-273 טון של פסולת אלקטרונית, או 1.2 ק"ג פסולת אלקטרונית לתושב.

כשלב הראשון, קיימו הרשות ותאגיד המיחזור מ.א.י בשנה החולפת פעילויות הסברה וחינוך בבתי הספר. מדובר בפעילויות חינוכיות שבמסגרתן לומדים התלמידים על החשיבות במיחזור פסולת האלקטרונית, ופועלים לאיסוף פסולת זו וסחפו עימם גם את ההורים, המורים, השכנים והסביבה. 

הקמת התשתית לאיסוף הפסולת האלקטרונית בשילוב הפעילות החינוכית הובילה להצלחה משמעותית של איסוף פסולת אלקטרונית וסוללות מתושבי העיר כאשר הם ממש מנקים את הרחובות מפסולת רעילה ומסוכנת וחוסכים טיפול בפסולת והטמנה לרשות המקומית.

70% מהזיהום הנובע מהפסולת הביתית שלנו מגיע מפסולת אלקטרונית. מדובר ברעלים כמו עופרת וכספית שמשתחררים אל האוויר שאנחנו נושמים, אל אדמת הארץ ואל מי התהום שלנו שיכולים לגרום בין היתר למחלות במערכות העצבים והנשימה.

חשוב לציין כי השלכת פסולת אלקטרונית חשמלית וסוללות שלא במרכזי ומוקדי מחזור, הינה בניגוד לחוק והעושה כן צפוי לקנס. כל זאת במקביל לפעילות החינוכית וההסברתית במערכת החינוך.

ד"ר יחיאל לסרי, ראש עיריית אשדוד: "אנו גאים בתושבי אשדוד שמגלים מודעות הולכת וגוברת לערכי הסביבה. מתקני איסוף פסולת למיחזור שהעיר מקדמת, ובהם איסוף פסולת אלקטרונית, הם פן נוסף לכל אותן פעולות ותוכניות שאנו מבצעים בתחום איכות הסביבה ואשר זכו להכרה בינלאומית כשאשדוד זכתה באות איסטנבול היוקרתי. תודה לתאגיד מ.א.י שהולך איתנו יד ביד במיזם הפסולת האלקטרונית, לאיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה ולמשרד להגנת הסביבה על שיתופי הפעולה לכל אורך השנה, לאגף תפו"ח ולמחלקה לאיכות הסביבה שמתכללים את הפעילות העירונית. בזכות מפעלים אלה אשדוד הופכת להיות עיר איכותית, ידידותית וירוקה, ומקום נעים לגור בו".

ד"ר ענת רוזן, מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה: "בהמשך לקמפיין שעלה עתידה לצאת לדרך תחרות חינוכית בשם חלליות 2. אנו בטוחים שתחרות זאת תביא להישגים מרשימים ולתוצאות לפחות כמו תחרות חלליות 1 שבה הגענו יחד עם בתי הספר להישג של איסוף פסולת אלקטרונית בכמות של מעל 7 טון. אנו מברכים את כל השותפים ויחד עם העיר נמשיך לקדם את נושא הפרדת הפסולת בכלל והפרדת הפסולת האלקטרונית בפרט".

אמנון שחרור ודן הלמן, מנכ"לים משותפים בתאגיד מ.א.י: "אנחנו מברכים את תושבי אשדוד הנהדרים על ההתגייסות בתקופה האחרונה במיחזור פסולת אלקטרונית וגאים בילדים הנפלאים בבתי הספר בעיר על ההשתתפות הנלהבת באיסוף מכשירים אלקטרוניים למיחזור. אנו בתאגיד מ.א.י פועלים להטמיע ערכים של דאגה לסביבה, להאמין ביכולת להשפיע על הסביבה, אקטיביזם, וצריכה נבונה של מכשירים אלקטרוניים להפחתת ייצור הפסולת ומצפים לשנה נוספת של קידום ההסברה ושמירה על הסביבה בעיר. אנחנו מודים לעיריית אשדוד על שיתוף הפעולה, שבזכותו התושבים זוכים לשירות הטוב ביותר בפינוי ומיחזור נקי וירוק של פסולת."

 

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('ebe12749-3748-4c52-bac9-dc045ef08ccc','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.jpg',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('ebe12749-3748-4c52-bac9-dc045ef08ccc','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה