בעקבות הפרסום באשדוד נט – מאות תלונות על חיובים מופרזים בחשבונות המיםגל פניות של תושבים מרחבי העיר המתלוננים על גבייה מופרזת ובלתי מוצדקת בחשבונות המים של תאגיד יובלים, זאת בעקבות הפרסום אמש באשדוד נט. בינתיים, ההתארגנות לתביעה ייצוגית צוברת תאוצה כשעוד ועוד תושבים מזדהים עם הטענות. ביובלים הסבירו בתגובה כיצד תיתכן קפיצה שכזאת בצריכת המים, אך משום מה לא התייחסו לעובדה שמאות תושבים מזדהים עם הטענות - מה שאמור להדליק נורה אדומה או לכל הפחות להוביל לבדק בית מקיף. ברשות המים (הגוף שמפקח על התאגיד) אומרים: "כל מקרה ייבדק לגופו"

קפיצה בלתי מוסברת של מאות אחוזים בצריכת המים

הפרסום אתמול (א') באשדוד נט אודות התארגנות של תושבים לתביעה ייצוגית נגד תאגיד המים יובלים, זאת בטענה לחיוביים מוגזמים וחריגים, לכאורה, עם קפיצה של מאות ואפילו אלפי אחוזים בצריכת המים הפרטית והמשותפת, גרר גל תלונות של מאות תושבים המזדהים עם הטענות.

"הם עושקים את כולם" - כתבה אחת הגולשות בתגובה לפרסום באשדוד נט, "החליטו פשוט לעשות פשיטה על כל התושבים". גולשת אחרת כתבה: "גם אני קבלתי חיוב גדול מאוד - פי 3 מהחשבון הרגיל". 

"הזוי פשוט" - כתבה גולשת נוספת. "גם אנחנו מקבלים בעסק כבר שלושה חודשים את אותה הודעה. בדקנו, אין שום נזילה משום מקום ואין להם תשובות. סגרנו את הברז והשעון לא רץ. אז מאיפה בדיוק יש צריכת יתר?"

גולשת אחרת שיתפה: "בכל חודש דואגים לחיוב צריכה משותפת מהגבוהות בעולם ודואגים לשים מדבקה שכאילו יש נזילה בבניין. הבעיה שאין אפשרות מדויקת לבדוק אם יש באמת נזילה, אז הם פשוט מחייבים על קובים של מים לפי רצונם".

התושבים, כאמור, טוענים כי מידי כמה זמן חלה קפיצה בלתי סבירה של מאות ואפילו אלפי אחוזים בחשבון המים, ובזמן שצריכתם בפועל לא השתנתה כלל. עוד הם טוענים כי פניות חוזרות ונשנות לתאגיד בניסיון להבין את פשר העניין, מובילות אותם לרוב למבוי סתום והם נאלצים לשלם את החשבון הגבוה בעל כורחם - כך לטענתם. לעיתים קרובות מדובר בהתנפחות של הצריכה המשותפת, אך ישנן גם טענות לעלייה תלולה בצריכה הביתית.

תוך חודשיים בלבד - קפיצה של יותר מאלף אחוזים בצריכה המים המשותפת.

ביובלים בחרו להסביר בתגובתם כיצד תיתכן קפיצה שכזאת בצריכת המים (כמו למשל, פיצוץ בצינור או שהייה ממושכת בבית נוכח ההגבלות), אך משום מה לא התייחסו לעובדה שמאות תושבים מזדהים עם הטענות וטענות לעליה בצריכה הביתית של מאות אחוזים - מה שאמור להדליק נורה אדומה או לכל הפחות להוביל לבדק בית מקיף.

"כל חיובי המים מתבצעים על פי קריאות המדים בשטח וכל תושב יכול לבדוק ולוודא את גובה הצריכה במד הפרטי והמשותף" - נמסר מיובלים. "אנו מזמינים את תושבי אשדוד לפנות למחלקת שירות הלקוחות של התאגיד ומתחייבים להמשיך ולבדוק כל פניה באופן המקצועי והיעיל ביותר". 

ברשות המים (הגוף שמפקח על תאגידי המים) טענו בכתבה שפורסמה באחד מכלי התקשורת הגדולים במדינה, כי אינם מכירים עלייה משמעותית בחשבונות או תקלה גורפת. "צרכן שיש לו תלונה צריך לבדוק אותה מול ספק המים" - נמסר מהרשות, "אם יש הסתייגות מהמענה או תלונה על הספק, ניתן לפנות לפניות הציבור. כל פנייה נבדקת לגופה מול הספק".

עוד נמסר: "במרבית המקרים נמצא שהתאגיד פעל בהתאם להוראות. באשר למדי המים, יש מספר יצרנים בישראל והרגולציה מאפשרת יבוא. הרשות מקבלת דיווחים על בדיקות המדים ומעודכנת בכל בעיה".

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('3eb3762d-140f-4a0f-bdd7-fa23c19f64a4','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('3eb3762d-140f-4a0f-bdd7-fa23c19f64a4','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה