חסימת צומת הסטאר סנטר לחודש - מכתב חריף ביותר נשלח לתאגיד יובלים מהיועץ המשפטי של המתחםאחרי הפרסום אתמול באשדוד נט על חסימת צומת הסטאר סנטר למשך יותר מחודש, הנהלת מתחם הסטאר סנטר שיגרה מכתב חריף ביותר לתאגיד המים יובלים, באמצעות עורך דין, בו הם דורשים לעצור את העבודות בעת הזו שבה העסקים חוזרים לפעילות לאחר חודש וחצי בו היו מושבתים. "החליט מי שהחליט פשוט להנחית מכת מוות על מתחם הסטאר סנטר וסוחריו" נכתב במכתב החריף ביותר לתאגיד יובלים

צומת הסטאר סנטר ייסגר לתנועה - צילום: אשדוד נטתאגיד המים יובלים הודיע השבוע על חסימת צומת הסטאר סנטר למשך חודש לפחות. מדובר בצומת מרכזי, ציר תנועה חשוב עם אחת הכניסות למתחם הסטאר סנטר ולכיוון אזור התעשיה.

בידיעה שעלתה אתמול באשדוד נט, תהינו מדוע העבודות לא הוקדמו ובוצעו בימים בהם הייתה תנועה דלילה בכבישים והעסקים בלאו הכי לא פעלו. בכל התקופה שבה היו התושבים בסגר, נכון היה להגביר את קצב עבודות התשתית בעיר, ובכלל זה באזור הסטאר וכן ברחוב ויצמן שחסום כבר מספר חודשים. אך העבודות לא בוצעו כלל באזור, ודווקא כעת, כשעסקים חוזרים לפעול - חוזרות עבודות התשתית.

לאחר הפרסום באשדוד נט, הנהלת הסטאר סנטר הוציאה מכתב חריף מאוד לתאגיד המים יובלים, ובו דרישה לעצור את העבודות לעת הזו. המכתב, ששוגר באמצעות עורך הדין אלון יואלי משרד מיתר עורכי דין, לא חסך בביקורת על ההתנהלות של יובלים.

"לא רבים הם המקרים בהם אדם קורא פניה שקיבל מהרשות ופשוט משתומם "האלה הם משרתי הציבור?" קשה להאמין שתאגיד המים העירוני הוא עד כדי כך מנותק מהתקופה הקשה העוברת על המשק, ובכלל זה על סוחרי מתחם הסטאר סנטר", נפתח המכתב לתאגיד.

המכתב שנשלח לתאגיד יובלים

בהמשך מצוינת הדרך בה קיבלה הנהלת הסטאר סנטר, כבדרך אגב, את ההודעה על חסימת הצומת - "ערב יום הזיכרון הניחו במשרדי הסטאר סנטר "הודעה תמימה", לפיה החל מיום ראשון הקרוב, ה - 3.5.2020 ולמשך למעלה מחודש וחצי עד ליום 21.6.2020) תיסגר הכניסה המזרחית לסטאר סנטר בשל עבודות תשתית".

בהמשך מציין עורך הדין של המתחם כי כאילו לא מספיק שמזה למעלה משנה, למרות פניות חוזרות ונשנות, נתיב אחד מבין שני הנתיבים של הכניסה הדרומית למתחם סגור בשל עבודות שבוצעו על ידי התאגיד ומעולם לא הושלמו, וכאילו לא די שעד היום לא ניתן היה כמעט להפעיל את רוב החנויות במתחם בשל מגבלות תקנות החירום של מגפת הקורונה, "החליט מי שהחליט פשוט להנחית מכת מוות על מתחם הסטאר סנטר וסוחריו, ולסגור את הכניסה המזרחית למתחם".

עוד מצוין במכתב כי רק לפני שבוע היה במקום ראש העיר והבטיח לסייע לבעלי העסקים, והנה כי כן, החלטה תמוהה לדבריהם תביא לפגיעה קשה בעסקים.

"באמת שנפלא מבינתנו מדוע לא ניצלתם את תקופת המגבלות החמורות על התנועה, שהחלה לפני כחודש וחצי, הן לצורך השלמת העבודות בכניסה הדרומית ופתיחת הנתיב הסגור, והן לשם ביצוע העבודות באזור הכניסה המזרחית, והכול על מנת להפחית ככל הניתן את הפגיעה במתחם. דווקא תקופת מגבלת התנועה
אפשרה לכם לבצע את העבודות במהירות ואף בפרק זמן קצר מחודש וחצי, תוך צמצום הפגיעה במתחם למינימום ההכרחי, כפי שפעלו רשויות רבות, וכל הנוסע בכבישי ישראל ידע", נכתב במכתב.

.

עורך הדין אלון יואלי מציין כי התנהלות התאגיד דומה להתנהלות בסרט "תעלת בלומליך" שיצא לפני 50 שנה - "מתברר שהחלמאות לא פסה ממסדרונות הרשויות".

בהמשך מצוין כי דווקא בתקופה זו, יום אחרי חג העצמאות ובצל משבר הקורונה המתמשך, מצופה מתאגיד עירוני, לנקוט בגישה של ערבות הדדית, אמפטיה והתחשבות בבעלי העסקים באשדוד. זאת, על מנת לאפשר למתחם הסטאר סנטר לחזור ולפרוח, לאפשר לסוחרים להוציא את לחמם, לא לפגוע בעובדים הרבים התלויים במתחם לפרנסתם, כמו גם לאפשר לכל תושבי אשדוד לנצל את המתחם ולחזור אט אט לחיים רגילים.

"מודים אנו, מכתב זה נכתב בלשון חריפה, אך זאת באמת ובתמים מדם ליבן של מרשותנו ושל עשרות סוחרי המתחם, שכל שמבקשים הם הוא לחזור לחיי מסחר תקינים", נכתב.

מפת החסימה

בסיום המכתב החריף לתאגיד המים יובלים, מבקשים ממשרד עורכי הדין בשם הנהלת הסטאר סנטר: "אומנם את העבר לא ניתן לשנות, אבל העתיד תלוי הוא רק בנו. לפיכך הנכם מתבקשים שלא להתחיל לבצע את עבודות התשתית בשבועות הקרובים, עד אשר החיים באמת יחזרו למסלולם".

מתאגיד המים יובלים נמסר בתגובה: 

"אתמול התקבלה פנייה  מהיועץ המשפטי של המתחם ואנו נשיב לו כמקובל.

ככלל נציין כי באזור מבוצעות עבודות להקמת קו ביוב מרכזי חדש לרבעים הוותיקים בעיר אשר נועד למנוע גלישה אפשרית של זיהום לנחל והמשך  פיתוח הרבעים בהתאם לתוכניות העירוניות.
.
העבודות באזור מבוצעות מזה מספר חודשים. העבודות בצומת הספציפי יחלו ביום ראשון ויבוצעו באופן המהיר ביותר בפרק זמן של  עד שלושה שבועות. 
.
התאגיד קיבל את כל האישורים הנדרשים לעבודות  ובכלל זה אישורי תנועה של  משטרת ישראל שנסמכים  על כך שלמתחם הסטאר סנטר יש שלוש כניסות והעבודות יבוצעו רק בצומת המובילה לאחת מהן.
.
התאומים וקבלת האישורים נעשו לפני מספר שבועות. הפנייה של הנהלת המתחם נעשתה רק כעת - ערב תחילת העבודות ואי ביצוע העבודות יגרור הוצאה לשווא של כספי ציבור לפיצוי הקבלן אשר רכש חומרים וכבר נערך  בשטח.
.
אנו נמשיך לפעול לפיתוח תשתיות המים והביוב בעיר תוך התחשבות מרבית בתושבים".
.
 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('c89b9d91-048f-407f-9a26-6a0a8bdbfdd7','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('c89b9d91-048f-407f-9a26-6a0a8bdbfdd7','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.jpg',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה