אחרי החשיפה באשדוד נט - הסייעת החשודה בהתעללות בגן ביאליק נעצרה


להאזנה לתוכן:

במשך שבועות התנהלה חקירת המשטרה במחשכים, אבל כעת היא יוצאת לאור עם מעצרה של סייעת בגן, בת 62 תושבת העיר, שעל פי החשד התעללה בפעוטות. מחר היא תובא לבית המשפט להארכת מעצרה

האימהות הגיעו לתחנת המשטרה כדי להבין היכן עומדת החקירה. צילום: שמואל סרדינס

רק הבוקר (ג') פרסמנו באשדוד נט על הרחקתה של סייעת נוספת בגן לאור הממצאים שעלו בחקירה, כעת המשטרה מודיעה על מעצרה של אחת מנשות הצוות בחשד להתעללות בחסרי ישע.

כאמור, עם תחילת החקירה לפני כחודש החוקרים החלו במלאכת איסוף הראיות, בהן מאות שעות תיעוד ממצלמות האבטחה של המעון, וכן גביית עדויות נוספות מצוות הגן, שחיזקו את החשד לעבירות של אלימות והתעללות כלפי הפעוטות, ע"י החשודה המרכזית תושבת העיר כבת 62.

היום היא נחקרה בחשד לעבירות של התעללות בקטין חסר ישע, תקיפת קטין ע"י אחראי והזנחה, ומחר היא תובא בפני בימ"ש השלום באשקלון בבקשה להאריך את מעצרה.

במקביל, חוקרי המשטרה באשדוד יזמנו במהלך הימים הקרובים את הורי הפעוטות שזוהו כמי שנפגעו לפי החשד ממעשיה של החשודה, על מנת לגבות את תלונתם.

כזכור, החשד של הורים בגן על אלימות התעורר לאחר ששלושה ילדים, פעוטות כבני שנתיים, סיפרו להורים בדרך לא דרך על אלימות שחוו לכאורה מצד סייעות בגן. לאחר שהבינו לטענתם כי לא מדובר באירוע חד פעמי, הם הקליטו את המתרחש בגן ובעקבות הממצאים הגישו תלונה במשטרה.

במשך כמעט שבועיים המתינו ההורים לצילצול מהמשטרה כדי להבין היכן עומדת החקירה, מאחר והגן המשיך לפעול כסדרו למרות תלונתן. כמה אימהות ניגשו לתחנה ואף דיברו עם אחת החוקרות שהסבירה להם שמדובר בעניין מורכב מאחר וביצעו האזנות סתר.

אשדוד נט התלווה לאימהות באותו היום ושמע מהן על התחושות הקשות, והחשש שהנורא מכל קרה.  "בכל ההקלטות שומעים את אחת הסייעות מדברת בכוחניות כלפי הילדים ומאלצת אותם לעשות מה שהיא אומרת" – אמרה אחת האימהות. אימא אחרת הוסיפה: "שומעים את הילדים מוחזקים כשהם שוכבים על הבטן בלי יכולת לזוז".

"במקרה אחר שומעים אותה מאיימת על אחת הילדות שאם היא לא תאכל את האוכל שלה היא תלך לשירותים" – היא הוסיפה. "הילדה מיד התחילה לבכות בבהלה, ואנחנו עדיין תוהים מה היה קורה שם בשירותים אם היא לא הייתה שומעת לגננת".

אימא נוספת הוסיפה: "הסייעת הזאת עושה מניפולציות על הילדים. באחת ההקלטות שומעים אותה גם מאיימת על אחת הילדות שאם לא תעשה את מה שהיא אומרת, תגיע הסייעת השנייה ותטפל בה. בהקלטה שומעים אותה מתחילה לבכות מהפחד, ואני יוצאת מדעתי רק מהמחשבה של מה היא הייתה עושה לה?".

באחת ההקלטות שהגיעו לידי אשדוד נט ושמורה במערכת, שומעים את אחת הסייעות נוזפת באחת הילדות בגן ומפצירה בה לצאת מהשירותים, כשהילדה מיד לאחר מכן מתחילה לבכות בפתאומיות. לטענת ההורים, רגע לפני שזה קורה ניתן לשמוע שהיא מקבלת לכאורה מכה על ידי אותה סייעת.

"הילדה לא מתחילה לבכות סתם, שומעים בבירור שהיא מקבלת מכה ומיד לאחר מכן מתחילה לבכות" – מספרת אחת האימהות. "זה לא הפעם הראשונה שהיא חווה אלימות מאותה סייעת. במקרה אחר היא בעצמה סיפרה לי שהיא צבתה אותה".

"גם כשבאתי לאסוף את הילדה, היא הייתה ממש מפוחדת. אני כבר לא יודעת מה לחשוב. נכנסתי לגן כדי לקחת את הדברים שלה, והיא פשוט לא הורידה את העיניים שלה מהסייעת. זה ברור שמשהו קורה, אנחנו פשוט לא יודעים מה" - היא הוסיפה.

בשיחה עם האימהות הן מותחות ביקורת חריפה מאוד על ההתנהלות של נעמת בסיפור - עוד בטרם הגשת התלונה במשטרה. לטענתן הן העלו את החשדות שלהן עוד קודם לכן - אך הן יצאו בתחושה שמנפנפים אותן בלי להתייחס לנושא ברצינות.

מה גם, הן טוענות שאפילו שאחרי שהסיפור התפוצף אף לא אחד מטעם נעמת טרח לשאול לשלומם של ילדיהן ושלהן. "אני פניתי בעצמי למנהלת והיא מיד החלה להגן על הצוות שלה. היא אמרה שזה מפעל החיים שלה ושאין סיכוי שדבר כזה יקרה בגן שלה" - אומרת אחת האימהות.

"העובדה שפינינו אליהן, שיש כנראה התעללות בילדים והם ניסו לטאטא את זה מתחת לשטיח ולא בדקו את הנושא - זה לא פחות ממחדש" - הוסיפה אימא אחרת. "ביקשנו לפתוח בנוהל אירוע חריג, אבל לא לקחו אותנו ברצינות".

לדבריה, "כשאמרתי למנהלת של הגן שהילדים מספרים שהגננת מכאיבה להם, היא אמרה שהם ילדים ושלפעמים הם משייכים דברים מתוך שירים. היא התחילה לתת לי דוגמה למשהו כזה שקרה לה בעבר".

מנעמת נמסר בתגובה: 

"נעמת מתייחסת לכל פנייה או תלונה באופן מיידי ובכובד ראש. ברגע שהאם פנתה להנהלת נעמת במרחב נעשתה פניה דחופה למפקחת משרד החינוך בבקשה לסור למעון לפתיחת מצלמות, שכן לנעמת על פי חוק אין גישה לצילומים.

מפקחת המשרד אכן הגיעה למעון אולם נתבשרה בעודה במעון כי הוגשה תלונה במשטרה ולכן לא המשיכה בצפייה. מכאן ואילך כולנו כפופים להנחיות המשטרה.

נציין כי מאז פתיחת החקירה נמצאת הכיתה בליווי מקצועי מוגבר. עקב מחסור חריף בכח אדם, נאלצנו לצערנו להודיע היום להורים על סגירתה עד לסיום שנה"ל. אנו נמתין לתוצאות החקירה ונפעל בהתאם".

 
$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('35383d9b-c3f0-463f-8644-5c1b43952970','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'אייטם אירועים 525-60',525,78,true,18157,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('35383d9b-c3f0-463f-8644-5c1b43952970','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.jpg',1808,'אייטם לוח אשדוד נט 525*60',525,78,true,18157,'Image','');},15]]);})
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה