קבלו את תוצאות הסקר שנעשה באשדוד לראשות העיר, האווירה, שביעות רצון ועוד?

$(function(){setImageBanner('021b5b4a-175a-4784-98f8-1bebdbb3233d','/dyncontent/2024/2/21/19022398-7ad1-43fb-980e-4729804bbbee.gif',17526,'הילה אייטם כתבה ',525,78,false,54373,'Image','');})
להאזנה לתוכן:

על פי הסקר שנערך על ידי מכון הסקרים "פידבק באמצעות 2071 איש שהשיבו להודעות אסמסים המפולחים לרבעים, עולה כי : ראש העירייה המכהן יחיאל לסרי הוא המועמד המוביל מול 6 מתמודדים לראשות העיר. עוד בסקר מה הנושא החשוב ביותר לאשדודים בהחלטתם למי להצביע? וגם מה הם חושבים על הרפורמה המשפטית?

ד"ר יחיאל לסרי - צילום אורי קריספין

לקראת הבחירות לרשויות המקומיות שיתקיימו בתאריך 31.10.2023, ט"ז חשון תשפ"ד, ערך מכון הסקרים "פידבק" סקר ראשון (הסקר המלא והמפורט אצלנו), ממנו עולים נתונים מעניינים.

אך מאחר והתשובות היו באמצעות מערכת חדשנית וראשונה מסוגה מבחינת הפילוח והניתוח.  הסקר יכול לתת לנו תובנות של מגמות מעניינות  - אנו מעבירים לכם את המגמות המסתמנות בסקר.

מגמה ראשונה שניתן ללמוד מהסקר של מכון הסקים פידבק, היא שראש העיר ד"ר יחיאל לסרי מקבל כשליש מהקולות – אולם שליש זה עדין לא מספיק לו כדי לנצח בסיבוב ראשון – הוא אומנם מוביל בפער גדול על פני המועמדים האחרים, אך בשלב זה לא שובר את רף ה40% המעניק לו ניצחון בסיבוב ראשון.

יתר הקולות מתפזרים בין 6 מתמודדים שהם – הלן גלבר, אלי לחמני, ברק סרי שמעון כצנלסון, אלי נכט ושרון מרק.

גלבר ולחמני נושקים לכיוון ה20% מלמטה ויתר המתמודדים נושקים ל10% מלמטה או מלעלה , מה שמראה את הכיוון הכללי.

מניתוח הסקר ניתן ללמוד בברור שכצנלסון ונכט מפצלים את הקולות של עצמם, גלבר ולחמני מתמודדים על אותו חתך אוכלוסיה ושברק סרי מושך קולות בעיקר מהמגזר החרדי.

המשיבים נשאלו גם מהו התחום החשוב ביותר שבו צריך לעסוק ראש העיר הבא של אשדוד ושלפיו יבחרו למי להצביע?

רוב המשיבים בסקר ענו כי במקום הראשון הם מעוניינים שראש העירייה יפעל להגברת אפשרויות לדיור בר-השגה בעיר,

מקום שני - לשדרוג מערכת החינוך מקום שלישי - לשיפור התעסוקה בעיר.

ומהם הנושאים שהכי מפריעים לתושבי אשדוד?

אז התושבים התלוננו על התחבורה והפקקים , על ההגירה השלילית של צעירים מהעיר ומחסור במקומות עבודה איכותיים ובנוסף הביעו חשש מהתחרדות העיר.

בנושא היחסים עם המגזר החרדי, תושבי אשדוד חצויים:

מעט יותר ממחצית התושבים חושבים שצריך לפעול נגד תהליך ההתחרדות של העיר, למעלה משליש חושבים שיש לשמר את הסטטוס קוו  וכחצי מהשליש מבקשים לחזק את הקשר עם המגזר החרדי.

מה ברמה הלאומית?

 לאחר הבחירות לכנסת שהתקיימו בחודש נובמבר האחרון, בו זכו מפלגות הקואליציה לרוב מוחץ באשדוד, שאלו את המשיבים האם שלושה חודשים מאוחר יותר, הם מרוצים מהבחירה שעשו והיו מצביעים לאותה המפלגה שוב אילו הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום.

באופן יוצא דופן, רק כ-2 שליש הודיעו כי יצביעו לאותה המפלגה. חלק לא מבוטל מהעונים לסקר כי הם מאוכזבים מבחירתם והיו מצביעים למפלגה אחרת. ושליש הצהירו כי מוקדם לקבוע, או כי לא היו מצביעים כלל אילו היו מתקיימות בחירות נוספות לכנסת.

ומה לגבי הרפורמה המשפטית שמובילה הממשלה?

הנסקרים התבקשו לענות על מידת התמיכה שלהם ברפורמה. באופן מפתיע לאור תוצאות הבחירות האחרונות בעיר, מידת התמיכה ברפורמה אינה גבוהה בקרב תושבי אשדוד, רק הרבה פחות משליש  אמרו כי הם תומכים ברפורמה באופן מלא והשאר מתנגדים, תומכים חלקית וכו'.

מי ערכו את הסקר?

מדובר כאמור בסקר ראשון של מכון הסקרים "פידבק" - הסקר נערך על פי מדגם של 2,071 משיבים, גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, כולל במגזר החרדי. הסקר נערך בין התאריכים 19-20 בפברואר 2023.

מכון הסקרים "פידבק" בפיקוחו של ד"ר אלכסנדר קליין, בעל רזומה נרחב ומרשים בתחום הסטטיסטיקה, הכולל מוסדות אקדמיים מובילים ומוסדות לאומיים בישראל ובצרפת.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה