הקיץ בא - שומרים על החופיםהקיץ קרב הבא ואו-טו-טו גם עונת הרחצה בפתח. בעירייה לא ממתינים וכבר נערכים לפתיחת עונת הרחצה שתחול השנה בא' באייר (ה-1/5/2014). ובינתיים, לקרת הפסח ואירועי האביב, יצאה העירייה בקריאה לציבור התושבים לשמור על חופי הזהב של אשדוד.

שמש הקיץ הקדימה לבוא ובימים האחרונים ניתן היה לראות כי היא מצליחה להוציא אנשים מהבית ולעודדם להגיע אל הים. בשבת האחרונה, פקדו אורחים רבים את חופי אשדוד וגם אם לא נכנסו למים (קררררר), נהנו מקרניה החמות של השמש ומהאוויר הקריר שעלה מן הים. "אנו מברכים את תושבי העיר ואת האורחים המבקרים בחופיה היפים של אשדוד" אומרים במינהל התפעול ובאגף החופים וממהרים להדגיש כי "זה בדיוק הזמן לשוב ולהזכיר לציבור כי החופים המושקעים של אשדוד הם נכסי הציבור, השייכים לכולנו, ועלינו לשמור עליהם". המשמעות היא שאנשי אגף החופים נערכים כבר עתה לשינון כללי המותר והאסור בחופי אשדוד.

בימים אלה יוצבו שלטים לאורך כל רצועת החוף ועליהם ההנחיות להתנהגות נכונה בחופי הים. "החופים נועדו לרחצה ולבילוי משפחתי, בשעות ובמקומות המוגדרים ותחת עיניהם של המצילים" אומרים באגף החופים, ועל אף שעונת הרחצה טרם נפתחה באופן רשמי הם מבקשים לרענן את ההנחיות ואת כללי ההתנהגות ברצועת החוף. כך הם מזכירים לציבור לשמור על המרחב ועל הרכוש הציבורי ומציינים כי תיאסר לינה באוהלים – לכל אורך רצועת החוף ועל המדשאות בחופי הרחצה, תיאסר הבערת אש והדלקת מנגלים – בכל גזרת החוף ובודאי שאין להשתמש בתשתיות העירוניות ולנצל את הרכוש הציבורי לצרכים פרטיים.

ההשקעות בחופי הרחצה של אשדוד ניכרות היטב בכל שבעת חופיה המוכרזים. בכל שנה משדרגים את החופים בעוד משהו. כאן בונים מלתחות חדשות ושם מציבים מתקנים משחקים. כאן ברזיות וקולרים ושם מתקני כושר ופעילות ספורט. סככות צלף דרכי גישה לנכים, מקלחות ומגרשי חנייה מסומנים – ובחינם. כל אלה הם נחלתם של כל חופי הרחצה ובעירייה אומרים: "חשוב מאוד לשמור על חופים נקיים ולהתחשב בזולת". בעניין זה הם מבקשים מהציבור להימנע מהפעלת מערכות הגברה בחופים המוכרזים, לא לקיים אירועים פרטיים ללא היתר רשמי ובודאי שלא לקיים רוכלות מכל סוג שהוא בגזרת החופים. "באשר להורדת כלי שיט, היא תותר רק בנקודת הורדה מסומנת הנמצאת בחוף הדרומי" מזהירים באגף החופים ומדגישים כי עבירות על חוקי העזר העירוניים ופגיעה במרחב הציבורי עלולה לגרור אחריה דוחות וקנסות.

בצד אלה, הציבור מתבקש לסייע לאנשי הפיקוח והשיטור המשולב בשמירה על הסדר הציבורי. "אי אפשר שנהיה אדישים להתנהגות לא ראויה" אומרים בעירייה ומבקשים מהציבור לשתף פעולה ולדווח על דברים חריגים כדוגמת תנועת כלי רכב ברצועת החוף, הכנסת בעלי חיים לחופי הרחצה, הורדת כלי שייט במקומות שאינם מיועדים לכך, חבלה במתקני החוף, הבערת אש ומנגלים ברצועת החוף, שימוש בתשתיות או סתם השלכת פסולת שלא במתקני האשפה, וכמובן אם יש חפצים חשודים או דברים העלולים לסכן את שלום הציבור.

לסיכום, העירייה משקיעה משאבים רבים בטיפוח ושדרוג החופים, ולחופיה היפים כבר יצאו מוניטין בכל הארץ, אבל בהעדר שמירה ושיתוף פעולה עם הציבור אי אפשר יהיה לשמר את איכות החופים לאורך זמן. "מדובר בהשקעות הציבור ובהעדר שמירה וערנות, כספים אלה ירדו לטמיון" אומרים במינהל התפעול, המלווה את הערכות החופים כבר עתה, לקראת חג הפסח ואירועי האביב.  

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('eafba905-90a8-4e55-810d-24ce8be014ac','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18478);},15],[function() {setImageBanner('eafba905-90a8-4e55-810d-24ce8be014ac','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18478);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה