ועד ההורים העירוני הפגין נגד ראש מינהל החינוך. בעירייה טוענים:"מדובר בניסיון לקידום פוליטי"החרפה נוספת בקרע בין ראש מינהל החינוך לבין ועד ההורים העירוני באשדוד. הבוקר (א') הפגינו כמה מחברי הועד בראשותו של קלמנט ברבי, נגד ראש המינהל שמונע מהם להיכנס לתחומי בית הספר "שילה" ברובע ו' כדי לבצע בדיקה של תלונות על מפגעים בבית הספר. "נפנה למשרד החינוך אם צריך", אמר יו"ר הועד קלמנט ברבי. בעיריית אשדוד מציינים בתגובתם להפגנה: "מדובר בניסיון לקידום פוליטי תוך שימוש בילדים"

כ-10 חברי ועד הורים ושני חברי מועצה (הלן גלבר וצבי צילקר) הגיעו הבוקר להפגין בכניסה לבית הספר שילה ברובע ו'. חברי הועד מוחים על כך שראש מינהל החינוך, אריה מימון, אינו מאפשר את כניסתם לבית הספר לצורך ביצוע בדיקה של תלונות ההורים על מפגעי בטיחות והזנחה בבית הספר.

מנהל ביה"ס, הרב ניסן שלום, התעמת עם נציגי ההורים והתרעם על כך שמצלמים אותו למרות שאנשי התקשורת המקומית צילמו אותו במדרכה הציבורית. נציגי ההורים תלו שלטי מחאה על גדר ביה"ס בו נכתב בין היתר כי מערכת החינוך קורסת, גם לבית ספר שילה מגיע חדר מחשבים, מקלטי בית הספר אינם תקינים וכי הבטחות צריך לקיים.

יו"ר ועד ההורים העירוני, קלמנט ברבי, ציין במהלך ההפגנה כי מדובר בפעם הראשונה שמינהל החינוך מונע מועד ההורים להיכנס לבתי הספר. "אם ההפגנה הזאת לא תעזור נשבית את מערכת החינוך", אמר ברבי.

כזכור, היחסים בין ראש מינהל החינוך לבין ועד ההורים העירוני עלו על שרטון לאחר שועד ההורים הצטרף לעתירה של תנועת אומ"ץ נגד מינויו של מימון. העתירה נדחתה, מימון מונה לראש המינהל ומאז הוא אינו מכיר בועד ההורים העירוני, שלדברי גורמים בעירייה, הוא מונע מטעמים פוליטיים.

תגובת עיריית אשדוד: מינהל החינוך לא ייתן לפגוע בתלמידים. מדובר בניסיון לקידום פוליטי תוך שימוש בילדים

היום בבוקר נערכה הפגנה של 10 אנשים מול בית ספר שילה. חשוב להדגיש שחוץ מ-2 הורים שילדיהם לומדים בבית הספר כל שאר המפגינים, שמונה במספר אינם חלק מבית הספר. ההפגנה התקיימה לאחר שמר יוסי אסולין, הגיע בשבוע שעבר במהלך יום הלימודים ללא כל התראה או תיאום מול מנהל בית הספר, וביקש להיכנס לבית הספר ולערוך סיור, כאשר הוא מצרף אליו אנשים זרים שאינם בר סמכא.

צריך לזכור ולהדגיש כי משרד החינוך אוסר באופן מוחלט כניסת אנשים זרים לבית הספר (מצ"ב) ולפיכך מנהל בית הספר סירב לבקשתו וזאת ע"פ נהלי משרד החינוך אשר באופן חד משמעי קובעים שגם וועד ההורים חייב לתאם פגישה עם מנהל בית הספר לפני הגעתו (מצ"ב) .

 

כאן המקום להדגיש ולהבהיר עוד כי השת"פ עם וועדי ההורים בכל בתי הספר הוא יוצא מן הכלל, כולל בית הספר שילה. חשוב להקפיד על הנהלים ולפעול ע"פ אותם נהלים של משרד החינוך.

יתרה מכך, הטענות אותם מעלה מר אסולין הינם בלשון המעטה לא מדויקים וחסר לו מידע רב בנעשה בין כותלי בית הספר שילה.

לצערנו נראה כי קבוצת אנשים המדוברת בוחרת לקיים הליכים פוליטיים על גבם של ילדי העיר ועל כך תעיד העובדה כי מר אסולין החליט להזמין להפגנה את ראש האופוזיציה מר צילקר.

מיותר לציין כי רוב חברי ועד ההורים של בית ספר שילה לא נכחו בהפגנה.

בכך מוכיח שוב מר אסולין שטובת בית הספר אינה בעלת חשיבות גבוהה אלא ששאיפותיו הפוליטיות האישיות הן למעשה גבוהות יותר מטובת בית הספר והתלמידים. ספק רב עם ההורים בבית הספר יודעים על מה מלין מר אסולין. 

לעצם העניין והטענות, נציין את העובדות כהווייתן:

1.נושא המחשוב טופל כבר לפני מספר חודשים. בוצע מכרז, התקציב שוחרר וביום חמישי האחרון החלו כבר להתקין את המחשבים.

בבית הספר פועלת כיתת מחשבים זה זמן רב (אם כי מיושנת). כחלק מפרויקט עירוני של מיחשוב כיתות הלימוד בבתי הספר העירונים גם בית הספר שילה מהווה חלק מהתוכנית והראייה לכך שהחלו כבר בשבוע שעבר להתקין את המחשבים.

2.בעיות בטיחות – בתי הספר בעיר מטופלים באופן שוטף. דוגמא קטנה לכך ניתן לראות מדוח בטיחות שייצא בחודשי הקיץ וטופל באופן מלא.

חשוב לציין, במהלך השנה נוצרים בעיות שונות והן מטופלות באופן שוטף. הנושא מתנהל כך בכל בתי הספר העירוניים ואבות הבית פועלים לתקנם. לא קיימת התעלמות מבעיות אשר מוצגות ע"י הנהלת בית הספר ובראשם המנהל או/ו ועד ההורים הבית ספרי. 

רמת התחזוקה בכלל המוסדות אינה שונה מזו של שילה והיא נמצאת ברמה מצויינת מתוך קיום מדיניות ברורה של ראש העיר בענייני חינוך.

 
 
 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('10eb51c8-7458-4203-85c4-4248b4c19017','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18478);},15],[function() {setImageBanner('10eb51c8-7458-4203-85c4-4248b4c19017','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.jpg',1808,'',525,78,true,18478);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה