החלליות של בית ספר יד שבתאיכחלק מתכנית העירייה להגברת המחזור באשדוד, ילדי בית הספר יד שבתאי הביאו כמות שיא של  מכשירים אלקטרוניים למחזור וזכו בפרס הראשון של 10 אלפים שקלים בתחרות ה"חלליות"

בית הספר 'יד שבתאי' הוכרז כזוכה הגדול בתחרות ה"חלליות", תחרות שהיא חלק ממהלך רחב היקף של עיריית אשדוד לעידוד הציבור להביא למיחזור מכשירים חשמליים ואלקטרוניים הישנים שבביתם.

עשרה בתי ספר התחרו ביניהם מי יביא את הכמות הגדולה ביותר פסולת אלקטרונית למיחזור. בית הספר יד שבתאי, שלו בית הספר עם מספר התלמידים הקטן ביותר מבין בתי הספר.

התלמידים הפתיעו כשהביאו כמות עצומה של מכשירים אלקטרוניים 2 וחצי טון שיא שלא הביא כמעט רק באשדוד אלא בכל הארץ. 

תלמידי בית הספר לא הסתפקו רק במכשירים שמצאו בבתיהם, אלא גם סיירו ברחובות העיר אשדוד והביאו מכשירים גדולים כמו מקררים, מדפסות, מאווררים ועוד, כך שהם ניקו את העיר מזיהום רעיל אלפים שקלים, בית הספר זכה בפרס על מאמציו, הפרס הוא -10 אלפים ש"ח שישמשו לפעילויות סביבתיות נוספות בבית הספר.

למיזם זה שותפים רבים ובהם מינהל החינוך ובתי הספר, מינהל התפעול ומחלקת איכות הסביבה, איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה ותאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית בישראל.

המיזם מצטרף למיזמים נוספים של עיריית אשדוד בשיתוף הקהילה. כחלק מהתכנית, הוצבו ברחבי העיר אשדוד 'חשמליות', מיכלי ענק שלתוכן יוכלו כלל תושבי העיר להביא מכשירים אלקטרוניים ישנים וכאלה שיצאו מכלל שימוש, כאשר כולם יופנו למיחזור ירוק, נקי ובטוח. ה"חשמליות" מכילות מכשירים כמו מיקרוגלים ושואבי אבק ועד נורות סוללות ומטענים.

פרויקט חלליות

פסולת אלקטרונית היא איום הולך וגדל על בריאותנו ועל הסביבה ככל שאנחנו מקיפים את חיינו, 70 אחוז מגורם הזיהום של מי התהום נובע מפסולת אלקטרונית.

ד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר: "תודה מיוחדת לכל בתי הספר שנטלו חלק במיזם החלליות ולכל מי שפעל בהטמעתה במערכת החינוך העירונית.

הצלחת התכנית תביא להצטרפותם של עוד ועוד בתי ספר ולהצלחתן של תכניות חינוכיות העוסקות באיכות הסביבה ובהגברת המודעות לערכי סביבה. דור הילדים הוא כרטיס הביטוח שלנו לחיי סביבה טובים יותר בעתיד". 

ד"ר ענת רוזן, מנכל"ית איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה: "בתי הספר באשדוד הם שותפים אמיצים שלנו לדרך בכל מה שקשור בהטמעת תהליכים של חינוך לקיימות ואיכות סביבה.

התוצרים בתחרות חלליות וההישג המרשים מוכיחים לנו פעם נוספת שהמפתח להטמיע אורח חיים מקיים, ראשיתו בתהליכי חינוך והסברה ובשותפויות"! 

מרטין עובדיה, מנהלת אגף חטיבה צעירה: "במסגרת תהליכי הטמעת אורח חיים מקיים בבתי הספר היסודיים באשדוד, נחשפו תלמידינו בפעילות מלאת עניין והתוצאות לא אחרו לבוא.

מעבר לתהליך המלמד הילדים יצרו תוצרים ייחודיים בדמות חלליות המחר. התלמידים וצוותי החינוך נהנו מאוד מהתהליך שהיה משמעותי עבור כולנו. יישר כח לכלל בתיה"ס ולביה"ס יד שבתאי בפרט על התגייסות התלמידים, הצוותים החינוכיים והקהילה. 

ימית הוניקמן פרץ, מנהלת מח' קיימות ואיכה"ס בעיריית אשדוד: "אנו מברכים את כל בתי הספר שבחרו להצטרף לתחרות. הגיוס של התלמידים, ההורים וכל צוות בית הספר לאיסוף פסולת אלקטרונית, מחמם את הלב ומהווה צעד גדול לשמירה על הסביבה ושיפור איכות החיים של כולנו. מקווים לראות עוד בתי ספר נרתמים למהלך העירוני ויחד עושים עיר שטוב לחיות בה.  

אמנון שחרור ודן הלמן מנכ"לים משותפים בתאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית בישראל: "אנחנו בתאגיד מ.א.י מתרגשים ומעריכים את כל השותפים לפרויקט השנה ביניהם עיריית אשדוד, איגוד הערים ומערך החינוך בעיר, אך בעיקר את תלמידי ומורי בית הספר יד שבתאי.

הילדים מהווים עבורנו מקור השראה בהנעת קהילתם הקרובה לאיסוף ומיחזור פסולת אלקטרונית וסוללות. פרויקט 'חלליות המיחזור', יגיע השנה ל תלמידים כשהוא בא להטמיע אקטיביזם ויוזמה יחד עם ערכים של דאגה לסביבה, אמונה ביכולת האישית וקידום צריכה נבונה. לאור ההישג יוצא הדופן של תלמידי בית ספר יד שבתאי אנו מתמלאים גאווה - הצלחתם היא הצלחת כולנו.

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('05d8611c-ebdd-4c0c-b1f6-03198460a5e8','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18478);},15],[function() {setImageBanner('05d8611c-ebdd-4c0c-b1f6-03198460a5e8','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.jpg',1808,'',525,78,true,18478);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה