שמואל סרדינס ואהוד דנן, הם המוחות מאחורי פסטיבל ""Psychedelic Flower. טיזרים לקראת הפסטיבל פוזרו ברחבי הרשתות החברתיות ואתמול (חמישי) נחשפנו לתכני הפסטיבל שעומד להעיר את העיר. השניים הכירו לפני כארבע שנים, כשהם עובדים בשני פאבים סמוכים- ה"פיגאל" וה-"נאפו פו".

חיבור בשם הרוקנ'רול

שמואל דוגר על הרעיון של תחום ההפקות כבר הרבה זמן ואהוד פעיל עם הלהקה שלו ה"האבי סטון" ויצר סצנה "סטונר רוק פסיכודלי" שהפכה לממש סוג של משפחה- גרעין של אנשים שלכולם יש חלק כזה או אחר בחלק מלהקת רוק, תרבות הסקייטבורד, אמנות וכו'.


תופסים כיוון

הפסטיבל יתקיים ברחבה החיצונית של מרכז כיוונים (הציונות 4). שמואל עובד מול אתי לוגסי מנהלת המרכז מזה כחצי שנה, החיבור נוצר דרך חבר משותף שדחף את שמואל להגיע ללוגסי ולשלב כוחות ביחד עם הח'ברה הצעירים שעובדים בפאבים... יום אחד הם נפגשו לשיחה ומשם התחיל חזון משותף של אתי, מייק מלול (יו"ר אגודת הסטודנטים של סמי שמעון באשדוד) ושמואל. יש להם קבוצת וואטסאפ שנקראת "ניצוצות של תקווה"- מערכת יחסים של חברות שעתידה להיות פרקטית ויעילה.

פריחתו של ה"פרח הפסיכודלי"
תוך כדי שזה קרה שמואל ואהוד שוחחו ביניהם ודיברו על זה שהרוקנרול קצת דעך ושאנשים לא מנסים להביא את "זה" לידי ביטוי בצורה של יצירה ואמנות, משהו שהוא פחות אלקטרוני ויותר נגינה.
בכלל, בתרבות הבילוי לאחרונה, לא מרגישים שיש הוויה חברתית אמיתית בין האנשים. הסצנה מתרחשת אבל אין מכנה משותף בין האנשים- משם נוצר הניצוץ והחיבור שלהם להפיק את הפסטיבל.


הפסטיבל, בשם הרוקנרול יתקיים כביטוי לאהבה, נתינה, עשייה ויצירה. הם החליטו ורוצים לקדם את הרוקנרול ולא מחכים שמישהו יעשה את זה, אלא מרימים את הכפפה בשביל ה"צד הזה" של אנשים בעיר: אשדודים, גולשים, חובבי ים וטבע, כאלה שמחוברים לשנות ה-60, אנשי הפרחים, גיטרות משנות ה-70 ולא רק בקטע של החיבור למוזיקה אלא להוויה של הרוקנ'רול וה-היפי שיק.

אז מה יחכה לנו בפסטיבל?

10 להקות רוק יופיעו על שתי במות מתחלפות, יהיו במקום שתי עמדות קעקועים של יאיר אסרף וגרי ה'כוכב העולה', דוכני בגדים של לימן מלול ושירן מוזס- שתי מעצבות אופנה מקומיות, דוכן "פרי שופ"-באווירה מחאתית- לקחת בגדים ובמקום למכור אותם לחלק אותם- כנגד מותגים גדולים, כסף וחברות וכנגד הקפיטליזם, שני דוכני מכירת ספרים של הסופרים- טל ניב ומשה אלעד, פיצה פיראטית – של מורני ודן עזרא- פיצה שמטיילת בכל העולם בפסטיבלים- מלא הפתעות, בר אלכוהול, דוכן פרטי אמנות של קרן צ'וקלר מאשדוד, אייל אליעזר יגיע עם 'פרינטים' מקוריים משלו- ציורים מודפסים שלו בגדלים שונים, דוכן חולצות, ציור לייב על קיר, מוזיקה ועוד של להקות ושל הפסטיבל...

אהוד בעצמו גם יופיע עם שני הרכבים- "האבי סטון" ועוד הרכב שנחשב ל- 'סופר גרופ' של כל הלהקות (כמו ארוחה משפחתית על הבמה).

עוד יהיו במקום: רמפה של סקייטבורד, תפאורה שחלק גדול ממנה תיווצר 'לייב' במהלך הפסטיבל כשבאי הפסטיבל יוכלו לקחת בה חלק, אווירת 'פיס אנד לאב' וכמובן- רוקנ'רול. אה, ו- תאמינו או לא כל הפסטיבל יהיה באווירה ירוקה- של מיחזור ושמירה על איכות הסביבה.

שעה 16.00 יום חמישי, 6.7

לרכישת כרטיסים (לחצו כאן)

לעמוד הפייסבוק של הפסטיבל ועידכונים שוטפים לחצו כאן
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו