מכון הרישוי עד הלום ממשיך את פעילותו  כרגיל, והשבוע קבע בית המשפט העליון כי פעילותו תימשך עד אשר תידון העתירה שהגיש נגד משרד התחבורה. בית המשפט העליון לא היה מוציא צו זמני, אילו היה סבור כי פעילות המכון רשלנית או מסכנת חיים. 

כפי שפירסמנו לפני יותר מחודש, בביקורת שנערכה ע"י משרד התחבורה לפני שנתיים נמצאו ליקויים, ובמכון הרישוי טוענים ובצדק כי מדובר בליקויים מנהלתיים בלבד וכי במכון אין שום פגם וליקויים מבחינת בטיחות . העונש שהשית משרד הרישוי על מכון הרישוי אינו מידתי, כך טענו במכון הרישוי ואף הוסיפו כי משרד התחבורה התעלם  לכאורה  מעובדות שיכלו לשלול את הטענות כלפי המכון ועובדיו.

בדיון הקודם קבעה השופטת כי העונש שרצה משרד התחבורה להשית על מכון הרישוי הוא כבד. "אין ספק כי הנזק לעותרים, לכל עובדי מכון הרישוי ולמשפחותיהם הינו חמור (ואף לתושבי האזור אשר תיגרע מהם אפשרות נוספת לביצוע מבחן רישוי", כתבה השופטת צילה צפת מבית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב.  סגירת המכון עלולה להביא לפגיעה קשה בכל העובדים שמתפרנסים מהמקום, וכן לכל תושבי האיזור.

כאמור, בעקבות עתירה שהגישו במכון הרישוי לבית המשפט העליון, נקבע כי מכון הרישוי ימשיך לפעול עד לסיום הדיונים המשפטיים. ברור לכל כי אילו מכון הרישוי היה רשלן בעבודתו, הוא לא היה ממשיך בפעילות בהוראת בית המשפט.

מכון רישוי עד הלום – קצת היסטוריה

המכון פעיל כבר למעלה מ29 שנה. וממוקם בצומת עד הלום .

את המכון מפעיל יוסי כהן ומסביר " לנהל מכון כזה צריך לדעת שמדובר בהמון אחריות, אנחנו עובדים בכפוף למשרד התחבורה ולהוראותיו. אנחנו לא לוקחים סיכונים ולשם כך גם עושים ביקורת על הבוחנים עצמם ומוודאים שהם לא משחררים לקוחות  ועושים הנחות. מדובר בבטיחות על הכביש, ובחיי אדם  ולכן  אנחנו לא מתפשרים".

ניתן להכיר במקצועיות המכון דרך כך שהחברות הכי גדולות באזור משתמשות בשירותיו כגון: אלתא, עריית אשדוד, חברת אפיקים, אלדן השכרת רכב, חברת אלבר, חברת חשמל, ותושבי מועצה אזורית באר טוביה, מועצה אזורית גן יבנה, הרץ'  ועוד רבים.

המכון נותן מענה לכל סוגי הרכב, במכון קיימים שלשה מסלולים  אחד עבור כלי רכב כבדים ושניים עבור כלי רכב פרטיים.

במכון עוברים מידי יום מעל 250 כלי רכב בדיקה ומקבלים מענה מקצועי ביותר , המכון מספק שירות לתושבי אשדוד והסביבה.

 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו