פעילות "בוקר של מיחזור" הגיעה לביקור ולעודד את מיחזור מיכלי המשקה בבתי ספר ובכנס המועצות הירוקות של איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד- חבל יבנה. 

"בוקר של מיחזור"! פעילות חווייתית שמחה שמטרתה עידוד  מיחזור מיכלי המשקה בבית הספר. הפעילות התקיימה בבי"ס "צפרירים" בהנהלת אורלי בר יוסף, בבי"ס ה"מגינים" בהנהלת סמדר ווקנין, בבי"ס השח"ר בהנהלת רמי רחמים כהן ובחווה החקלאית בהנהלת חדווה אליעד, הפעילות בחווה החקלאית פגשה בתלמידי המועצות הירוקות מ-40 בתי ספר שונים שאיגוד ערים אשדוד- חבל יבנה מלווה.

במסגרת הפעילות, התלמידים הפרידו מיכלי משקה למיחזור, השתתפו בחידון המיחזור הגדול, ורקדו את ריקוד המיחזור. ניכרה הירתמות של התלמידים ובני ביתם, שהביאו בקבוקים למיחזור. המטרה שבתי הספר והקהילה כולה ימשיכו למחזר. 

פרויקט הדגל  של אל"ה "מיחזור זה כל הסיפור!" חושף ומלמד בפני הדור הצעיר שבמוסדות החינוך את חשיבות המיחזור בדרך של פעילות: התלמידים מביאים בקבוקי שתייה החייבים בפיקדון, בית הספר וגני הילדים מקבלים את דמי הפיקדון, המהווים תקציב נוסף לכל פעילות שבוחרים ובנוסף צוברים נקודות הניתנות למימוש כמתנות לרווחתם- משחקים, סדנאות, ציוד לטיפוח החצר, ציוד ספורט, פנאי ועוד.

התמורה כפולה ודו צדדית: הילדים תורמים לסביבה ומקבלים גם הם תמורה!

פרויקט המיחזור שמוביל תאגיד המיחזור אל"ה בשיתוף אגף החינוך ואיכות הסביבה בעיר, תורם ומסייע לחינוך ולהגברת המודעות ולהרגלי המיחזור המשפחתיים, ילדים המקפידים למחזר במסגרת בית הספר וגני הילדים משפיעים גם על שאר בני המשפחה וממחזרים גם את הבקבוקים המשפחתיים באמצעות המחזוריות שבקרבת ביתם. 

ד"ר ענת רוזן, מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה ציינה: "מאז הכנס אנחנו לא מפסיקים לקבל תגובות ומיילים מבתי הספר ומהתלמידים.

היה אירוע מקסים ומיוחד ואין לי ספק כי התלמידים יצאו נשכרים. תודה מיוחדת לתאגיד המיחזור אל"ה על השותפות האמיצה בכלל ובכנס בפרט ועל שיתופי הפעולה לאורך כל השנים".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו