מאות ההורים הנרגשים, מלווים בבני המשפחה הקרובה, תופסים את מקומותיהם מול הבמה המקושטת. פה ושם נראים אב ואם מוחים דמעה של שמחה, והילדים הקטנים מנופפים בהתלהבות לאחיהם המתוקים שמסתובבים בתלבושת בגדי לבן וזהב ועוטים על פניהם ארשת חשיבות והתרוממות רוח.

מנהל בית הספר מר יונתן גרבלי מקדם בברכה את משתתפי המסיבה, ומזמין את ילדי כיתה א' לעלות אל הבמה להצגת מופע הפתיחה. הוילונות מוסטים, צלילים רכים וענוגים משתפכים אל ההיכל, וילדי החמד שהמתינו שבועות לרגע השיא פוצחים בשיר, באומר ובניגון, בתנועה וריקוד, במופע שכולו הודיה ותפילה, שמחה וצהלה, על הגיעם ליום בו הם נהיים "גדולים" ושערי שמים נפתחים בפני תפילתם הזכה מלב טהור.

ראש מוסדות "תהילה לדוד" הרב אבשלום כהן פתח בדברי תורה וברכה לכבוד המעמד, והיטיב לבטא את תחושות ההורים והילדים עם הצטרפותם לתפילת עם ישראל הנמשכת זה אלפי שנים. אל תוך דבריו נכנסו ילדי כיתה א' בשיר התפילה המרגש על "הריח ששורט את הלב" "...אל אושר קטן, אל אותו שיר ישן, שעובר אצלנו במשך דורות". הקצב עולה, כמו גם ההתרגשות בקהל, והדרבוקות שבידי הילדים מתופפות בקצב ומתמזגות בקול שירתם הצחה ..."מתנות קטנות, מישהו שלח לי מתנות קטנות".

לקול מחיאות כפיים סוערות וסוחפות מצטרפים חתני המסיבה לשבת לצד משפחותיהם, ויחד הם צופים במופע ילדי גני 'תהילה לדוד' המשתתפים בשמחתם ושרים לכבוד מקבלי הסידור, בניצוחם של המנהלת הגברת אילה אזולאי יחד עם צוות הגננות. המראה משובב הלב של הילדים הקטנים והמתוקים שרים בהערצה ובציפייה ליום בו יזכו גם הם לאחוז בסידור, לא הותיר עין יבשה, וההורים הנפעמים לא יכלו לאצור את האושר שאפף אותם מול מחזה ההופעה המיוחדת.

החלק המרכזי של מסיבת הסידור, קבלת סידור התפילה האישי לכל תלמיד, מתקרב. אורח הכבוד, הרב ישי יזדי, סמנכ"ל רשת החינוך "בני יוסף", מקדים מילות ברכה ותודה ומזמין את ילדי כיתה א' לעלות ולקבל את הסידור. נפעמים ונלהבים ניגשים הילדים בזה אחר זה בפסיעות מדודות, לקבל את הסידור האישי שילווה אותם מכאן והלאה. כל סידור עטוף בכריכה אישית עם תמונתו של הילד, נמסר באהבה ובלחיצת יד איתנה עם חתני השמחה שמאמצים אותו לליבם בחום.

הילדים המתוקים ממשיכים בהופעתם ושירתם לכבוד הסידור, ומפתיעים את אמותיהם כשלפתע נשמעת המנגינה: "את השיר שר מתוך הלב, ומרגיש ילד שאוהב". "אמא, כל מה שאוכל אתן למענך... מבטיח לך תמיד אהיה קרוב", כך מבטיחים הילדים בשיר תודה לאמא, ואף הן מוחות דמעות של אושר ואהבה כנגדם, ומקבלות מידיהן בברכה את זר הפרחים.

חלקו האחרון של הערב נחתם במופע אמנותי בחוויה על־חושית של האמן אורן שלום שהפעים את המשתתפים בעולם הנסתר מעינינו. כל הילדים שהשתתפו במסיבה קיבלו שי מיוחד ומפתיע, ויצאו לביתם מצוידים במטען חווייתי ומלא אנרגיות.

ההורים המוקסמים לא חסכו דברי שבח מצוות בית הספר על הערב הנהדר והבלתי־נשכח שילווה את משתתפיו עוד שנים רבות. סגל המורים סיכם אף הוא בסיפוק את הצלחת האירוע המכובד והבטיחו להמשיך ולהפתיע את ההורים בשורת הפעילויות התמידית שבבית הספר, לאושרם ולהצלחתם של התלמידים היקרים.

ההרשמה לבית הספר "יבנה" אשדוד בעיצומה:
לקבלת פרטים התקשרו: 052-8802063 או 
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו