מה הסוד שלך או של החברה?

הסוד הוא בחזון! הסיבה לפתוח חנות אופניים בא מאהבה במוצר, ביתרונות שלו ובערך שהוא נותן לי לחיים. ואת כל זה רציתי שירגיש כל לקוח שנכנס אליי לחנות. היה לי חזון להשפיע על אנשים לטובה בכמה תחומים בחייהם בזכות האופניים החשמליים. כשראיתי שזה עובד עם הלקוחות הראשונים, וחייהם משתפרים לטובה בזכות האופניים החשמליים, החלטתי להרחיב את הפעילות וללכת עם החזון שלי כמה שיותר רחוק. וכל מטרה שהצבתי וכל פעולה שעשיתי היו נגזרת מאותו חזון של להוביל תחבורה חשמלית נכונה ובטוחה.

ספר קצת על עצמך, איך הגעת לעולם האופניים?

ב 2002 עליתי לארץ לבדי מאוקראינה, מטעמי ציונות. הגעתי לעיר אשדוד ותוך זמן קצר מאוד התאהבתי בעיר, באנשים, ריבוי תרבויות, מרחבים, ים, עיר מתקדמת וצעירה. לאחר כמה חודשים התגייסתי לצה"ל. עשיתי שרות מלא בחיל השריון ולאחר השרות התחלתי לעבוד במגוון רחב של עבודות, בהמון תחומים שונים וזאת ע"מ להכיר את הארץ, לגור בערים נוספות, ובגדול למלא את יצר הסקרנות שלי בתחומים רבים עליהם חלמתי בתור ילד.

אני יזם בנפש, עם מלא רעיונות, אוהב מאוד אנשים, אוהב לעזור לאנשים בכל דבר, חיובי בהכל ומאמין שכל מה שקורה הוא טוב ולטובה. בזכות מגוון רחב של עבודות בהן עבדתי לאחר הצבא (בניה, התקנות, הובלות, ברמן, סוכן מכירות ועוד..) , יצא לי לגור בכמעט בכל עיר בארץ ולהתנייד בכל כלי תחבורה אפשרי, תחבורה ציבורית, אופנוע, רכב, אופניים. כיוון שהיתי מחובר ומעודכן על כלי תחבורה הקיימים, אני בין הראשונים שגיליתי והתנסתי באופניים החשמליים בארץ. בזכות האופניים החשמליים, חיי השתנו ושודרגו בהמון אופנים. לדוגמה: כבר בשבוע הראשון, הכרתי את ת"א כמו שלא הכרתי אותה שנתיים שהייתי גר בה. הרכיבה באופניים החשמליים אפשרה לי להגיע כמעט לכל מקום ולגלות המון קיצורי דרך, דבר שלא התאפשר לי לא באוטו ולא בתחב"צ.

אילו עוד תועלות יש ממעבר לתחבורה ירוקה?

ירדה התלות באוטובוסים, טרמפים ומוניות, נוצר חסכון ענק בכסף. לא צריך לשלם חניות, לבזבז זמן על חיפוש חניה. אין ביטוח, דלק ועוד.  האופניים החשמליים מאוד נוחים, מתקפלים ואפשר לקחת אותם לאוטובוס, לרכבת ולשלב איתם אפילו נסיעה בין עירונית ומעבר לכל זה- השרירים שלי התחזקו כי הרכיבה תורמת ומקדמת אורח חיים ספורטיבי ובריא. מהר מאוד התאהבתי בכלי הזה והבנתי את הפוטנציאל העסקי של האופניים החשמליים, במיוחד באשדוד, עיר מישורית עם מרחבים עצומים, מתקדמת וצעירה. ונולדה לי התשוקה לעזור לאנשים ולהשפיע עליהם דרך האופניים החשמליים, להנגיש את העיר לתושבים, לקדם אורח חיים בריא. הפכתי את כל זה לחזון אישי שלי. מאותו רגע ידעתי מה אני הולך לעשות, וזה לחזור לאשדוד, לעיר שאני הכי אוהב ולפתוח בה חנות ראשונה לאופניים חשמליים!

אז פשוט למדת כל מה שקשור לאופניים חשמליים?

אני בחור יסודי, ובכל מה שאני עושה, חשוב לי להיות מקצועי, אמיתי ונכון. לכן התחלתי לחקור את התחום של האופניים החשמליים מכל הבחינות. הלכתי לעבוד במעבדה לאופניים חשמליים בהתנדבות ע"מ להתמקצע ולאחר מכן נרשמתי להמון קורסים במנהל עסקים, קידום, שיווק, יבוא ועוד וכל זה כדי לפתוח עסק להמון זמן ולעשות את הדברים נכון.


לפאוור בייק יש 3 חטיבות עסקיות:

- חטיבת מכירות ותיקונים: 2 אולמות תצוגה עם מבחר מגוון ואיכותי של כלי תחבורה חשמליים ו2 מוסכים לתיקון אופניים וכלים חשמליים נוספים

- חטיבת הדרכות: מבחר קורסים והדרכות לנהיגת אופניים חשמליים נכונה ובטוחה. פעילות רחבה בבתי ספר השונים, לקוחות פרטיים ומוסדות  

- חטיבת התחדשות עירונית: בשיתוף פעולה עם עריית אשדוד, החברה מספקת פתרונות תחבורתיים מגוונים לרווחת התושבים בעיר.

שלושת חטיבות אלה מספקות ללקוח פתרון מקיף בתחום התחבורה החשמלית בכלל ובאופניים בפרט. ומבדילות את פאוור בייק מכל חנות אופניים אחרת שקיימת בארץ. החלוציות, היחודיות והמקצועיות של החברה ממצבות את פאוור בייק בחוד החנית של תחבורה החשמלית בישראל.

ב 2013 פתחתי חנות ראשונה לאופניים חשמליים באשדוד "פאוור בייק", במרכזון י"ב, והייתי הבנאדם הכי מאושר בעולם. אושר זה לא הספיק להרבה זמן, וכבר בחודש הראשון, לאחר שכבר מכרתי כ 50 זוגות אופניים חשמליים באשדוד, הבנתי שיש המון בעיות וסימני שאלה בתחום של האופניים החשמליים כגון: העדר תקינה, חוקים ברורים לגבי איפה מותר ואסור לנהוג בהן, תשתיות לא בנוית, תמרורים, אמצעי מיגון ובטיחות, כל זה ועוד פשוט לא קיים. בעצם הבנתי שאני רחוק מלהגשים את החזון שלי, ובעזרת העסק שלי, אני תורם להיווצרות "ג'ונגל" בעולם התחבורה. כלומר, מצד אחד אני מוכר כלי עם המון יתרונות למשתמש ומצד שני, כלי זה מסכן את החיים שלו ממש וגם חיים של הסביבה. כשהתחלתי לבדוק ולחפש תשובות לבעיות הנ"ל, גיליתי שהתחום מאוד פרוץ, ללא שום תקינה בנושא, רישיונות, דרישות, תשתיות, הדרכה למשתמש, ביטוח ואפילו לא נדרש כל רישיון למעבדת תיקונים ממש כמו בג'ונגל וכולם כאילו שוכחים שמדובר בסופו של דבר בחיים של אנשים, שמוחזקים אצלנו בידיים, כשאנו מוכרים להם אופניים חשמליים או מתקנים להם את הכלי. אני אדם חיובי ולא נתתי לכל אלה לעצור בעדי. החלטתי לבנות עסק בהתאם לחזון שלי. הגישה שלי השתנתה והתחלתי להתייחס לאופניים חשמליים ככלי תחבורה לכל דבר. התחלתי לעבוד עם יבואנים רציניים, שמשווקים כלים תקניים, עם אחריות ובטיחות למשתמש, אני מתאים לכל לקוח את סוג האופניים שמתאימים לו ביותר לצרכיו ומטרותיו. זה כמו לתפור לו חליפה במידות שלו, פתחתי בחנות מעבדת תיקונים, עם כלים תקניים ואני מחזיק עובדים מוסמכים עם תעודות הכשרה והסמכה בלבד, שידעו לתת גם אחריות מקצועית לעבודה שלהם.

כל לקוח שרכש אופניים חשמליים בחנות, מקבל ממני הדרכה על בטיחות, חוקי תנועה והוראות שימוש בכלי וכך בעצם התחלתי להבדיל את עצמי והעסק שלי מכל מה שקיים בתחום הזה. התוצאות לא איחרו לבוא. וכעבור כמה חודשים הייתה נהירה של המון הורים אליי לחנות, כדי שאלמד את ילדיהם חוקי תנועה ואופי השימוש נכון באופניים החשמליים. כך ידעתי שאני בדרך הנכונה להגשמת חזון בצורה הכי נכונה ואמיתית.

ב 2014, כשנה וחצי לאחר מכן, הרחבתי את העסק ועברתי לחנות גדולה יותר במרכז העיר (סיטי), עם מוסך גדול יותר, כדי שאוכל לתת שירות וערך ליותר אנשים בעיר. במקביל הרחבתי את חטיבת ההדרכות של פאוור בייק. הראשונה והיחידה מסוגה בארץ!!!  אני והצוות שלי, עברנו הכשרה מקצועית ע"י מחלקת בטיחות בדרכים של עריית אשדוד, כדי שנוכל ללמד אנשים וילדים בפרט בצורה מקצועית על נהיגה באופניים החשמליים. פיתחנו קורסים מקיפים ושלל הדרכות בנושא אופניים חשמליים, במטרה להכשיר כל נהג באופניים חשמליים בידע הדרוש גם תאורטי וגם מעשי בשטח.

כל מי שעבר קורס או הדרכה, קיבל תעודה מטעמנו, לנהיגה נכונה ובטוחה באופניים חשמליים. אבל מעבר לתעודה, הוא רכש ידע מקיף בתחום, ממש כמו ברכב או באופנוע. בעצם קיבל תרבות נהיגה נכונה.

בהמשך לשת"פ עם מחלקת בטיחות בדרכים של עריית אשדוד, התחלתי להתנדב עם הצוות שלי בבתי ספר השונים בעיר ולתת הדרכות נהיגה באופניים חשמליים לנוער. בהתחלה התחלנו עם שכבות ט'-י"ב' ובשנה השנייה לפעילות, הביקוש והצורך גרר אותנו לעבוד גם בשכבות ז-ח.

אני רואה בכך ערך רב, בכך שאני, בזכות פאוור בייק, מחנך ומקדם את הנוער לתרבות נהיגה נכונה ואחראית. כי כמו שהם ילמדו להתנהג עם האופניים שלהם, שזה בשבילם כלי רכב הראשון, הם ימשיכו להתנהג בעתיד במכוניות שלהם על הכביש. ורק כך נקדם תרבות נהיגה נכונה ובטוחה לכולנו.

היום ב- 2017, כבר יש מודעות רחבה לתחום של האופניים החשמליים. יש תקינה ומגבשים חוקים לטובת המשתמש והסביבה. והדבר הכי טוב שקרה, שאופנים חשמליים קיבלו הכרה ממשרד התחבורה, ככלי תחבורה לכל דבר. ואני בטוח שבעתיד הקרוב מאוד, יידרש להוציא רישיון על כלי זה. כל זה רק מחזק אותי ומוכיח לי שאני בדרך הנכונה. ודברים שהתחלתי, עשיתי ועושה, זה הדבר הנכון.

אז אתה בעד פרויקט התחבורה החדש בעיר אשדוד?

העיר אשדוד חווה התחדשות עירונית בזכות הפרויקט "רי וויי", שכולל תחתיו את הפרויקט "רי בייק", שהולך לעשות מהפכה בתשתיות הן בכבישים והן בשבילי אופניים לטובת ורווחת התושבים. כנראה לא רק אני זיהיתי את הפוטנציאל של נהיגת אופניים בעיר אשדוד, וקידום תחבורה ירוקה ובטוחה.

אני רק הקדמתי בכמה שנים, ובזכות זה היום יש לנו שיתוף פעולה הדוק עם עריית אשדוד בהובלת קהילת רוכבי אופניים בעיר, הנגשת שבילי אופניים למוסדות השונים בעיר, מיפוי שבילי אופניים ועוד המון פתרונות למשתמשים. אני שמח שהחזון שלי, של "פאוור בייק" משתלב עם החזון של עיריית אשדוד ואנו פועלים יחד להגשים אותו בהקדם.

זה תחום שכל הזמן מתחדש. איך עומדים בקצב?

אני דואג להיות תמיד בקדמת הבמה מבחינת חידושים בתחום התחבורה החשמלית. הן מבחינת כלים חדשים, אביזרי בטיחות חדישים, פיתוחים טכנולוגים ועוד. היום לחברת "פאוור בייק" יש שני אולמות תצוגה באשדוד, שני מוסכים לתיקונים חשמליים. חטיבה שעוסקת בהדרכות בטיחות והכשרות לנהיגה בכלים חשמליים ללקוחות פרטיים, בתי ספר ומוסדות. חטיבה שעוסקת בהתחדשות עירונית ופתרונות לנהגי אופניים חשמליים, פיתוחים טכנולוגים שונים ומגוונים וכל זה כדי להבטיח נהיגה ירוקה, בטוחה ונכונה באופניים החשמליים או כל כלי חשמלי אחר.

יש לכם שאלות? רוצים לדעת עוד? כנסו לעמוד הפייסבוק של "פאוור בייק" (לחצו כאן) ותוכלו להתעדכן

 

      

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו